Sari la conținut
Forum Roportal
Heal_The_World

Film de groaza....Adevarat!

Spirite   

27 membri au votat

  1. 1. Ati avut experiente stranii?

    • Nici nu pot sa le numar....
      10
    • Cam 2-3
      12
    • Niciodata!
      5


Postări Recomandate

Dragi prieteni si camarazi,

Eu bantuiam pe la povesti de groaza dar povestea asta a devenit destul de incitanta, merita spusa.

Este vorba de prietena mea, ii voi spune X. Precizez ca totul este foarte adevarat. Cred ca fetei i se dezvolta destul de bn al 6-lea simt (...sunt invidioasa :doh:( ) atata timp cat aproape in fiecare seara are vise premonitorii si de la o vreme s-a obisnuit cu fantomele...

A inceput incetul cu incetul, cu o femeie alba (e clar despre ce vorbesc) tot venea pe la usa ei seara...apoi a si speriat-o, imaginea ei aparand in minte in timp ce vroia sa adoarma.....(povestea in detaliu se gaseste la "povesti de groaza")...

Nu vorbisem cu ea de vreo 2 saptamana, asta pana azi. Mi-a povestit ca de atunci s-a acomodat cu spiritele si ca vede destul de multe in oglinda, in spatele ei, etc....parea ca nu prea ii mai era frica..... Se obisnuise si cu usile ce se inchideau singure....deci traise cam tot ce era mai rau. Si cum noi azi vorbeam pe mess...ma intreaba "Ce ai face daca ar fi o fantoma langa tine?" (WTF??!!) "pai as intreba-o ce vrea" Mi-a spus apoi ca nu vorbeste, nu are fata, (adica ochi, gura, nas)...ce e mai rau...Avea un cutit in mana...serioasa treaba! X mi-a zis ca ii e frica si ca vrea sa se duca in bucatarie la mama ei. Asa a si facut. Mi-a povestit abia mai tarziu ca fantoma o urmarise...si ca mama ei trecuse prin fantoma...(WTF again!!!) Dumnezeule!

Ok...deci care e treaba...?! Un ceva fara fata (!!???!!!) ....Mi-a mai spus si ca modul in care o vedea era ciuda....culoarea nu era alba ca la celelate..era ceva spre gir. Spunea ca parea si furioasa...a mai si venit dupa ea cu cutitul ala...Nu e de bine, nu?

 

Vreau sa stiu daca toate acestea inseamna ceva.

astept raspunsuri :spiteful:.

 

P.S. 1. Nu vrea sa apeleze la preot..Parintii ei nu stiu...Nu vrea ca ei sa o creada nebuna!

 

2. Va rog sa nu inchideti topicul daca se poate pana aflu un raspuns macar, ce inseamna toate acestea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai citit povesti de groaza sau a avut o copilarie plina de anxietate?...ca daca da ...chem asistenta sociala...ca daca nu...ramai aici...in unele topicuri...poti sa te simti in elementul tau.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce poveste supercool!

Ti se potriveste!

 

Tunezi si apartamente?

K0ntr0VerSy's warning level has been adjusted successfully and the action logged.

Warn 70%. Reclama.

Pentru ca meritati.

 

Ia mai lasati fata in pace. Weal the Horld, zi-i prietenei tale sa vorbeasca cu maica-sa despre aceasta problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit povesti de-astea la cei care s-au ocupat cu spiritismul...daca e si cazul prietenei tale,o sfatuiesc sa lase balta indeletnicirea asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am auzit povesti de-astea la cei care s-au ocupat cu spiritismul...daca e si cazul prietenei tale,o sfatuiesc sa lase balta indeletnicirea asta.

 

Vorbesti serios? :doh: :lol2::lol2:

 

K0ntr0VerSy's warning level has been adjusted successfully and the action logged.

Warn 70%. Reclama.

Pentru ca meritati.

 

Ia mai lasati fata in pace. Weal the Horld, zi-i prietenei tale sa vorbeasca cu maica-sa despre aceasta problema.

 

 

Asta incerc demult....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine ca hranim predispozitiile pentru afectiuni psihice cu povesti nemuritoare.

Poate voi nu realizati puterea schizofreniei...

 

 

Insinuezi ca sunt nebuna? E ok...

Nu ti-am cerut o astfel de parere. daca nu ai un raspuns la ce am intrebat atunci poti sa te abtii? Chiar as aprecia. Mersi! Putin respect!

 

ai citit povesti de groaza sau a avut o copilarie plina de anxietate?...ca daca da ...chem asistenta sociala...ca daca nu...ramai aici...in unele topicuri...poti sa te simti in elementul tau.

 

Hm...Chiar nu! Copilaria mea este chiar foarte frumoasa, povesti de groaza am citit doar din curiozitate si asta nu foarte multe fiindca sunt mai fricoasa din fire, in plus sunt o persoana glumeata. Tu ce zici, la 13 ani aveai toate intrebarile rezolvate? Inteleg ca voi, oamenii normali, nu ma iubiti prea mult... dar totusi, dati-mi o sansa....Ce zici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Insinuezi ca sunt nebuna?

Tocmai ca sa nu folosesc un termen ca asta am folosit sintagma 'predispozitie pentru bla bla bla'

Si parca era vorba de prietena ta?

Pana la urma despre cine e vorba?

Nu ti-am cerut o astfel de parere. daca nu ai un raspuns la ce am intrebat atunci poti sa te abtii?

Ba ai cerut pareri.

Faptul ca nu iti convine raspunsul, asta e altceva.

Pentru ca o parere rationala, care implica ceva psihologie, eventual psihiatrie, nu e asa cool. Cand ni se intampla lucruri de genul asta, asteptam confirmari cum ca am avea niste simturi extrasenzoriale, suntem iluminati, cum ca Dumnezeu se manifesta prin noi, inoculandu-ne viziuni si puteri paranormale.

Si iti spun asta din experienta, de cand credeam ca 'sunt posedat' de catre Dumnezeu.

 

Avand in vedere exuberanta varstei, diversele povesti 'paranormale' care bantuie pe internet, filmele tematice care incurajeaza imaginatia, coroborate cu existenta certa, indubitabila, netegaduita a fantomelor care este propovaduita peste tot, alimenteaza subconstientul. Daca mai exista si ceva angoasa mentala personala, ai un tablou destul de complet.

 

Deci, mai usor cu veridicitatea "celui de-al saselea simt" si mai multa atentie la creier.

Iti joaca feste astfel incat pui mana in foc ca ai vazut cai verzi pe pereti.

 

 

 

A.

Si asta nu exclude faptul ca poate fi ceva misterios intr-adevar.

Insa nici nu il certifica.

 

Deci ia in calcul si o explicatie rationala, nu te baza strict pe mediumi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Insinuezi ca sunt nebuna? E ok...

Nu ti-am cerut o astfel de parere. daca nu ai un raspuns la ce am intrebat atunci poti sa te abtii? Chiar as aprecia. Mersi! Putin respect!

 

 

 

Hm...Chiar nu! Copilaria mea este chiar foarte frumoasa, povesti de groaza am citit doar din curiozitate si asta nu foarte multe fiindca sunt mai fricoasa din fire, in plus sunt o persoana glumeata. Tu ce zici, la 13 ani aveai toate intrebarile rezolvate? Inteleg ca voi, oamenii normali, nu ma iubiti prea mult... dar totusi, dati-mi o sansa....Ce zici?

 

:doh: Fii in pace. Sunt invidiosi pe tine, exact cum tu esti invidioasa pe prietena ta, desi nu ar trebui sa fii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×