Sari la conținut
Forum Roportal
laursan3

Biserica Episcopală va accepta episcopi homosexuali

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu inteleg de ce disociem credinta de religie.

credinta nu iti cere nimic. e gratis.

 

pe cand religia....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
credinta nu iti cere nimic. e gratis.

 

pe cand religia....

Religia - ce?

 

Eu am remarcat ca absolut, dar absolut toti cei ce il 'marturisesc' pe 'Dumnezeu' aduc sudalme religiei.

Cred ca e trendy.

 

Lume pe dos my ass, you loser...asta e un pas spre egalitate si pace !!!

Care egalitate?

Ca de pace nu mai spun...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu inteleg de ce disociem credinta de religie.

 

Astea sunt tertipuri prin care un om care crede intr-un anume zeu se disociaza de altii care cred in acelasi zeu, doar ca se ghideaza dupa nu-stiu-ce canoane.

Faptul ca se inchina aceluiasi zeu e irelevant?

 

Nici tu nu crezi ce spui.Ce a facut Dumnezeu cu Sodoma si Gomora si alte doua cetati mai mici? Le-a obladuit sau le-a trecut prin foc ,pucioasa si sare ca sa zic asa?

Daca o comunitate minuscula ce se autointituleaza crestina a luat-o razna si pe dos,chiar parte a bisericii Anglicane ,asta inseamna ca tot crestinul este dosnic?

Daca acei crestini patrunsi de Duh Sfant ,botezati in numele lui Iisus de catre Apostoli,s-ar scula acum si ar privi Bisericile de toate cultele si dogmele,un mare hohot de ras ar zgudui pamantul.

Tocmai ca diferenta trebuie facuta.Biserica ni-l arata pe Dumnezeu ,dar numai Duhul Sfant ne face sa-l cunoastem cu adevarat.Cu Duh sau doar cu inteligenta si intuitie laica,daca ce-ti prezinta Biserica ta si pe urma toate celelalte,simti ca este fals si neadevarat,la ce renunti la biserica sau la Dumnezeu?Din ce spui tu ai vrea sa sugerezi ambele variante.Pervers punct de vedere ,cu scuze daca te simti jignit da si Dumnezeu se simte jignit de asocierea fortata cu Bisericile Niceene ,odraslele Conciliilor si Sinoadelor si nu Mireasa a lui Iisus.

 

Lume pe dos my ass, you loser...asta e un pas spre egalitate si pace !!!

 

Iti dedic melodia lui Lily Allen- FUCK YOU :spiteful:

 

Poate nu crezi in Dumnezeu,este problema ta ,dar in superioritatea cu care Natura sa zicem ,a potrivit asa de bine viul si amorful si legile ce guverneaza Universul poate crezi,ori in orice alta entitate superioara ,asimilata cu Natura.Ai cumva impresia ca Barbat cu Barbat si Femeie cu Femeie este NATURALUL? Uite-te la animale inainte de a raspunde daca ai intentia sa raspunzi.Pana atunci mediteaza la asta: Omul este cea mai imorala creatie a lui Dumnezeu.Daca nu a fost spusa de vre-un filozof de care nu-mi amintesc,atunci ma mandresc eu cu ea.Si mai uite-te si la stirile de la ora 17 ca sa vezi de ce.

Cu pacea sunt de acord dar cu egalitatea ,doar daca da Dumnezeu sau Natura un semn clar.Sa se iubeasca Tessa mea cu Hera vecinului si sa iasa frumusete de corcituri de Rottweiler& Amstaf.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Religia - ce?

 

Eu am remarcat ca absolut, dar absolut toti cei ce il 'marturisesc' pe 'Dumnezeu' aduc sudalme religiei.

Cred ca e trendy.

.

 

asta o fi atunci adevarul tau.

eu am remarcat ca exista si oameni care rup tiparele tale. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici tu nu crezi ce spui.

De unde stii tu.

Ce a facut Dumnezeu cu Sodoma si Gomora si alte doua cetati mai mici? Le-a obladuit sau le-a trecut prin foc ,pucioasa si sare ca sa zic asa?

In primul rand, faimoasele cetati au fost cautate de catre arheologi, insa niciodata gasite.

Dar, admitand povestea biblica, tot ce conteaza cu adevarat este faptul ca YHWH UCIDE OAMENI.

Acelasi YHWH care indemna sa nu ucizi.

Daca o comunitate minuscula ce se autointituleaza crestina a luat-o razna si pe dos,chiar parte a bisericii Anglicane ,asta inseamna ca tot crestinul este dosnic?

Daca acei crestini patrunsi de Duh Sfant ,botezati in numele lui Iisus de catre Apostoli,s-ar scula acum si ar privi Bisericile de toate cultele si dogmele,un mare hohot de ras ar zgudui pamantul.

Tocmai ca diferenta trebuie facuta.Biserica ni-l arata pe Dumnezeu ,dar numai Duhul Sfant ne face sa-l cunoastem cu adevarat.Cu Duh sau doar cu inteligenta si intuitie laica,daca ce-ti prezinta Biserica ta si pe urma toate celelalte,simti ca este fals si neadevarat,la ce renunti la biserica sau la Dumnezeu?Din ce spui tu ai vrea sa sugerezi ambele variante.Pervers punct de vedere ,cu scuze daca te simti jignit da si Dumnezeu se simte jignit de asocierea fortata cu Bisericile Niceene ,odraslele Conciliilor si Sinoadelor si nu Mireasa a lui Iisus.

Nu stiu ce tot zici tu aici.

Insa Atotputernicul Spirit al lui Dumnezeu, spiritul care a creat Universul, Forta Incomensurabila, samd, a fost insuflat de catre Fiul lui Dumnezeu asupra Apostolilor, Petru fiind piatra de temelie a Bisericii Crestine.

Biserica Unica.

Tocmai pentru a inchega crestinii, a-i tine laolalta. Numai ca nu i-a tinut, Biserica s-a scindat si continua sa se scindeze.

Drept pentru care fie Spiritul, Duhul Sfant este o minciuna, o inventie, fie vointa si interesele oamenilor au prevalat, drept pentru care 'Dumnezeu' este neputincios in fata omului, fie dezintegrarea Bisericii este voia divina, drept pentru care Dumnezeu nu este decat un Batjocuritor.

Nu ca ar fi prima data cand invrajbeste oamenii, de la Cain si Abel, Avraam si Isaac, etc.

Un catolic, un protestantm un siit, un izraelit, un ortodox, samd se inchina aceluiasi YHWH.

Dupa cum este evident, YHWH impreuna cu Sfantul Duh ii invrajbeste magistral.

 

Pentru ca, cei ce asteapta Salvarea si intrarea in Rai, foarte posibil sa vada scris pe Portile sub care Sfantul Petru sta la umbra cu un registru motto-ul yehowian:

"Divide et Impera :spiteful: lollzz - PWNED"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.Ai cumva impresia ca Barbat cu Barbat si Femeie cu Femeie este NATURALUL? Uite-te la animale inainte de a raspunde daca ai intentia sa raspunzi.

Cu pacea sunt de acord dar cu egalitatea ,doar daca da Dumnezeu sau Natura un semn clar.Sa se iubeasca Tessa mea cu Hera vecinului si sa iasa frumusete de corcituri de Rottweiler& Amstaf.

Nu ma face sa postez iarasi filmuletele de pe youtube,cu animalele homosexuale...informeaza-te inainte sa faci afirmatii deastea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta e inca o dovada ca oamenii hotarasc ce vor ei si apoi vin cu pretentia ca pe langa biblie , ''trebuie '' sa ascultam de ceea ce spun sinoadele ,conciliile etc .

peste ceva ani ,aceste hotarari se vor numi ''sfanta traditie ''.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×