Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Cum stiu daca sunt sabotata?

Postări Recomandate

Cum pot sti daca cineva se foloseste de conexiunea mea,daca imi controleaza ori saboteaza pc-ul? :jester:

Serios,vorbesc... :jester: Ca am unele temeri... :jester:

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Conexiunea ti-o poate folosi daca are acces la tine in casa. Despre PC e o poveste lunga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scz.,Herr...am observat tirziu postarea ta. :boss:

In privinta conexiunii:persoanele care mi-au reinstalat windows-ul,au salvat tot ce aveam in laptop "in scopul reintroducerii datelor".Ma rog...nu aveam secrete de stat in pc dar,mi s-a parut suspect ca au completat si salvat apoi, :hi: intrun folder care, le-a ramas,toate passwordurile mele inclusiv,key-urile WEP si WPA ale conexiunii fara fir.

Contra vointei mele. :boss:

Cum nu ma pricep,ma intreb daca faptul ca la fiecare juma' d' ora imi apare avertismentul "conexiune neprotejata" (pina atunci fiind protejata) apoi,se intrerupe si cind incerc sa ma reconectez imi cere sa ma reloghez,o intreaga tevatura... :crazy: ce ma aduce la disperare... :) ,are vreo legatura cu faptul ca ei (sau altii carora le-au dat key-urile mele) se pot lega de conexiunea mea si aceasta ar fi cauza pierderii sicaitoare a conexiunii.

Telecom-ul sustine ca la ei,apare linia in regula ...

Daca se leaga cineva de conexiunea mea cunoscindu-mi keyurile amintite :hi: poate sa-mi provoace pierderea conexiunii? :crazy:

Daca ei acum imi cunosc aceste key-uri,ce pot face,le pot schimba? :beach: Cum?

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primul lucru pe care ar trebui sa il faci URGENT e sa faci un scan complet al computerului folosind un antivirus reputat - sansele sunt ca ai instalat un software spion - daca ceea ce spui tu are o baza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca se leaga cineva de conexiunea mea cunoscindu-mi keyurile amintite :roll: poate sa-mi provoace pierderea conexiunii? :salut:

Daca ei acum imi cunosc aceste key-uri,ce pot face,le pot schimba? :o: Cum?

Te conectezi la pagina de administrare a routerului si schimbi parola de administrator si parolele de conexiune wireless.

Cum te conectezi la pagina de administrator afli in manualul routerului. Daca nu ai asa ceva, ne spui care e modelul de router si poate gasim pe net.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te conectezi la pagina de administrare a routerului si schimbi parola de administrator si parolele de conexiune wireless.

Cum te conectezi la pagina de administrator afli in manualul routerului. Daca nu ai asa ceva, ne spui care e modelul de router si poate gasim pe net.

ma poate ajuta cineva in legatura cu o problema cu un router conectat la RDS..?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-ati blocat...ca nu stiu nici macar ce e un router. :D Sunt novice...rrrau!

Laptopul despre care vorbesc,s-a "dus". :doh: Sarlatanul care mi-a reinstalat sistemul mi l-a hacuit.

M-a avertizat ca se va "duce" una,alta...si asa a fost;pina la urma s-a multumit cu microprocesorul.Scopul lui era sa ma lase fara componente.

Vai,de el!Si-a bagat in cird cu dracu'!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vedeti ce se intampla daca nu stiti sa va formatati pc si aveti incredere in orice pers.mai bn inveti sa til reformatezi ca nu e greu sau daca vi se pare greu va duceti la o firma specializata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×