Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu exista nota suficient de mare pentru raspunsul tau.

 

 

acordati oamenilor incredere, indiferent ca-i sot sau sotie sau strain, si-o s-o luati in mecla la greu.

e bine sa exista o anumita incredere...nu zic acum ca trebuie sa fie suta la suta...ci doar ca sunt momente in care trebuie sa ai incredere in ceilalti..si in primul rand increderea in tine e cea mai importanta.... :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu exista nota suficient de mare pentru raspunsul tau.

 

 

acordati oamenilor incredere, indiferent ca-i sot sau sotie sau strain, si-o s-o luati in mecla la greu.

si asta mai taie din orgoliu personal .... e un inceput bun daca intelegi subtilitatile :jester:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si asta mai taie din orgoliu personal .... e un inceput bun daca intelegi subtilitatile :jester:

multa iubire

 

acu chiar nu inteleg vreo subtilitate :jester: :jester: :x: :lol: :rot:

nu-mi amintesc sa te fi "atins" cu ceva ca sa-mi spui din astea.

so....what's your problem?

 

am vrut sa subscriu raspunsului tau cu cunoasterea prealabila a partenerului si sa comentam, dar astept sa-mi explici ce-ai vrut sa spui aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acu chiar nu inteleg vreo subtilitate :jester: :jester: :x: :lol: :rot:

nu-mi amintesc sa te fi "atins" cu ceva ca sa-mi spui din astea.

so....what's your problem?

 

am vrut sa subscriu raspunsului tau cu cunoasterea prealabila a partenerului si sa comentam, dar astept sa-mi explici ce-ai vrut sa spui aici.

acordati oamenilor incredere, indiferent ca-i sot sau sotie sau strain, si-o s-o luati in mecla la greu deci o iei in mecla daca ai orgoliu ca esti deosebit.... si daca o iei in mecla nu e decit spre binele tau sa te smereasca .... bunatatea invinge mai mult decit neincrederea .... neincrederea te diistruge treptat.... :jester:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
''cei de langa noi, teoretic ne vor binele, deci e normal sa avem mai multa incredere in ei.'' .... sa avem mai multe incredere in ei decit in noi????? :jester: pai daca increderea se bazeaza pe interese NU MAI E INCREDERE :jester:

multa iubire

ma refeream ca oamenii apropiati teoretic ne vor binele, comparativ cu restul oamenilor, si pentru ca cei de langa noi sunt importanti in viata noastra, automat trebuie sa le acordam incredere si sa conteze cuvantul lor

 

cat despre interes.... nu increderea sa bazeaza pe interes ci intreaga viata cu tot ce presupune ea (si cand spun interes , nu ma refer la cel material)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai cred ca sotu e.....ca vecinu Gica e amantu...gresesc? :jester:

 

avcorz iu ar rong, darling!

Tratra a vru sa zica defapt ca sotu e amant cu vecinu si Gica e vecin cu tantea de pe palier care.......nu mai stiu, intreab-o pe ea :jester: :jester:

 

Listener honey, diar tu stii ce ai vrut sa spui, dar in nici un caz nu pot fi de acord cu explicatia data de tine.

 

eu personal consider ca un dram de neincredere, o putem numi chiar suspiciune, e absolut necesara, mai ales in cazul caracterelor mai lucide, ca sa zic asa,

si asta nu pentru ca ai avea ceva anume cu persoana in cauza, indiferent de natura relatiei, ci pentru ca tre sa ne acceptam statutul de oameni.

plus ca atunci cand nu ai incredere, poti primi doar doua "replici", nu mai mult: confirmarea ca ai avut dreptate sau infirmarea care aduce bucuria de-a avea alaturi un partener deosebit.

repet, astea indiferent de natura relatiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit pot zice ca-s 100% de acord cu tine Dida :jester:

 

Un dram de neincredere nu strica la nimeni si in nici o situatie sau relatie....

Editat de MoselAnca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×