Sari la conținut
Forum Roportal
raduc

ACADEMIA IUBIRII

Postări Recomandate

"Am avut un vis in noaptea de Craciun; mergeam peplaja iar Domnul pasea alaturi de mine, pasii i se imprimau in nisip lasand o urma dubla. Una era a mea, cealalta a Lui. Atunci mi-a trecut prin minte ca fiecare din pasii nostri reprezinta o zi din viata mea.

M-am oprit sa privesc in urma si am vazut ca in unele locuri in loc de doua urme era una singura.

Am vazut filmul vietii mele.......Ce surpriza! Locurile in care nu se vedea decat o singura urma corespundeau cu zilele cele mai grele ale existentei mele, zile de neliniste si de rea vointa, zilele de egoism sau de proasta dispozitie, zilele de incercari si indoiala, zilele de nesuportat, zile in care si eu fusesem de nesuportat.

Si atunci, intorcandu-ma spre El am indraznit sa intreb:

- Totusi.....mi-ai promis ca ai sa fii cu mine toate zilele. De ce nu ti-ai tinut promisiunile? De ce m-ai lasat singur in cele mai grele momente din viata mea? In zilele in care aveam nevoie de Tine?

Atunci mi-a raspuns:

- Dragul meu, zilele in care n-ai vazut decat o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care Eu te-am purtat in brate..... ":de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si din nefericire pentru noi...

numai asa poate sa mai castige psd-ul inca o data - uitati-va la zonele si satele unde procentajul de prezentare e >90%

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu stiai ... deciziile se iau in alta parte ... iar ceea ce vezi este doar o iluzie, lupta se da in alta parte. Thinca about that.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Frumos spus...dar total abstract :(

 

Lumea in care ne taram noi este abstracta.....eheiiiiiiiiiiiiiiiiiii......

 

BTW interesant avatar. Sa inteleg ca esti "atoatevazator"? ::(:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

8)

 

Cand Dumnezeu crea mamele era in a sasea zi, cand un inger i-a aparut si i-a spus: "O sa cam ai de lucru la aceasta creatie…"

Si Dumnezeu i-a raspuns: "Ai citit punctele acestei cereri?

· Trebuie sa se poata spala, dar sa nu fie din plastic;

· Sa aiba 180 de parti mobile…toate sa poata fi inlocuite;

· Sa alerge dupa cafea neagra;

· Sa aiba poale care sa dispara atunci cand sta in picioare;

· Un sarut care sa poata vindeca orice, de la un picior rupt si pana la o legatura de dragoste terminata prost;

· Sa aiba sase perechi de maini;

Ingerul si-a scuturat capul incet si a raspuns: "Sase perechi de maini…in nici un caz."

"Dar nu mainile sunt cele care imi fac mie probleme" a spus Dumnezeu "Ci cele trei perechi de ochi pe care mamele trebuie sa le aiba."

"Asa este modelul standard?" a intrebat ingerul.

Dumnezeu a dezaprobat "O pereche ca sa vada prin usa inchisa atunci cand intreaba: copii ce faceti acolo? O alta pereche in spatele capului pentru a vedea ceea ce nu ar trebui si bineinteles ultima in frunte pentru a se putea uita la copil cand acesta greseste si trebuie sa-i spuna: te inteleg si te iubesc.

Doamne, spuse ingerul, mai bine lasa pe maine…

"Nu pot" i-a raspuns Dumnezeu "Sunt asa de aproape de a crea ceva atat de apropiat mie. Deja am creat mama care se face singura bine atunci cand este bolnava…care poate hrani o familie de sase persoane cu un singur hamburgher…"

Ingerul a verificat modelul si a spus "Este prea firava".

"Dar este rezistenta!" a raspuns Dumnezeu "Nu poti sa-ti imaginezi cate poate indura mama asta!"

"Poate sa gandeasca?"

"Nu numai ca poate sa gandeasca dar poate rationa si face compromisuri." a spus Creatorul.

In final, ingerul sa-a aplecat si si-a trecut degetele pe obrajii mamei. "Exista o crapatura" sa-a pronuntat el. "Ti-am spus ca te straduiesti prea mult cu acest model."

"Nu este o crapatura" a raspuns Domnul "Este o lacrima"

"La ce foloseste?" a intrebat ingerul.

"Este pentru fericire, pentru tristete, pentru dezamagiri, pentru durere, pentru singuratate si pentru mandrie."

"Esti un geniu!" a exclamat ingerul.

Domnul sa-a uitat trist si a spus "Dar nu am pus-o eu acolo!"

:dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×