Sari la conținut
Forum Roportal
Mishu12315

Vesnica problema...blocarea calculatorului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

toata problema asta cu blocatul calculatroului a aparut o data achizitionarea unei palci video. cand aveam hardware acceleration-ul dat la max, in momentul in care accesam o pagina web.....mess-u sau orice avea legatura cu interetul se bloca

 

am schimbat placa de baza...am schimbat si placa video, in prezent am placa video nvidia 8600 gt si placa de baza asus k8v-xe si tot mi se blocheaza. In schimb nu se blocheaza in timpul jocurilor, daca are hardware acceleration la maxim....nu mai stiu ce sa ii fac....chiar am nevoie de un sfat! va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai baga hardware acceleration la maxim.

 

Ca sa faci OC ori sa fortezi sistemul trebuie o placa de baza asa la peste 250 RONI si cu un chipset principal Intel special prevazut pentru performanta, gen Intel P35, G45, etc. Deci sistem cu placa de baza ieftina, nu duce.

 

Mai poate fi problema si de la versiunea de sistem de operare defecta, daca o instalezi mereu pe aceeasi.

 

Deci imposibil sa se mai blocheze deca schimbi tot, si OS si hardware.

 

ps. asus k8v-xe e deja obsolete, nu mai exista pe stocurile magazinelor. Schimb-o.

 

http://www.dm.ro/asus-k8v-xe-p972.html uite=o aici, 134 RONI, la pretu asta nu poti face nici o fortare in sistem fara sa nu crape.

Editat de Torvald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca si cu o alta sursa. Vara e moartea lor iar placile video (si procesoarele) sunt cei mai mari consumatori.

 

Torvald... Crezi ca pe AMD nu se poate face OC ? Intr-o vreme era apanajul AMD-ului defapt... Dar da, placa de baza ieftina + OC = fum. Si ce daca placa de baza nu se mai gaseste ? Tu schimbi mereu lucrurile din casa in functie de cum se gasesc in magazine ? Exista si Socket A-uri care rup... Socket 478 la fel, mai ales Northwood.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×