Sari la conținut
Forum Roportal
Dunedain

Filme bune, filme proaste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

stiu ca mai sunt topicuri pe tema asta,dar ma gandeam ca pe topicul asta sa vina fiecare cu ultimul film vazut (eventual cu o seara inainte) si sa spuna daca a fost bun sau prost..dar mai ales DE CE! si daca ceilati au alte pareri..nu va sfiiti!

eu de exemplu as vrea sa recomand oricui are ceva in cap "Himmel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai prost film mi se pare Sin City ..... Prost realizat, fara un subiect anume.... actiunea este incerta.... De culori sa nu ma zicem... Nu mi-a placut deloc. :drunk:

Cel mai bun film mi s-a parut A Walk to remember . Urmariti filmul si imi veti da dreptate la sfarsit. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultimul film pe care l-am vazut azi (...)este The butterfly effect.

 

Mie mi s-a parut f. interesant pt ca pune in lumina ceea ce ma intereseaza si anume psihicul: si nu normalitatea ci mai ales ceea ce oamenii numesc a fi anormal.Un tanar care reuseste sa se intoarca in trecut in incercarea de a restabili echilibrul .Si esuaiaza de fiecare data ...

 

De ce imi place?Pt ca este altceva si aduce in prim plan nebunul/reprezentantul prb psihice (cercetat si inchis de societate)si il prezinta ca pe o pers. capabila sa depasesca limitele oamenilor de rand dar mai ales de a dezvalui adevaruri neintelese.Interesant:trecrea prin chin de la o existenta la alta(adica transformarea ),ideea de fluture ,care poate fi asociata si cu aceea a celor 2 emisfere cerebrale, a caror evolutie este studiata de-a lungul filmului,chiar si iubirea la care pers princ nu vrea sa renunte si pt. care incearca o scapare .Si acum trebuie sa ma opresc pt ca imi trec o gramada de idei prin cap si nu stiu daca au vreo legatura cu filmul sau daca sunt plasmuiri ale imaginatiei mele.

 

Este prb un film pt mine...( pasionata de tot ce inseamna boala psihica si dornica de a cunoasterea acestora si interpretare)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ieri am vazut "a killer within" si chiar mi s-a parut un film reusit :santa2:

te tine in suspans, m-am uitat cu surioara si ziceam la inceputul filmului" asta e criminalul" ca pe la mijloc sa-l incriminam pe altu si in final....ceva total neasteptat.

 

Ultimul film pe care l-am vazut azi (...)este The butterfly effect.

 

Mie mi s-a parut f. interesant pt ca pune in lumina ceea ce ma intereseaza si anume psihicul: si nu normalitatea ci mai ales ceea ce oamenii numesc a fi anormal.Un tanar care reuseste sa se intoarca in trecut in incercarea de a restabili echilibrul .Si esuaiaza de fiecare data ...

 

De ce imi place?Pt ca este altceva si aduce in prim plan nebunul/reprezentantul prb psihice (cercetat si inchis de societate)si il prezinta ca pe o pers. capabila sa depasesca limitele oamenilor de rand dar mai ales de a dezvalui adevaruri neintelese.Interesant:trecrea prin chin de la o existenta la alta(adica transformarea ),ideea de fluture ,care poate fi asociata si cu aceea a celor 2 emisfere cerebrale, a caror evolutie este studiata de-a lungul filmului,chiar si iubirea la care pers princ nu vrea sa renunte si pt. care incearca o scapare .Si acum trebuie sa ma opresc pt ca imi trec o gramada de idei prin cap si nu stiu daca au vreo legatura cu filmul sau daca sunt plasmuiri ale imaginatiei mele.

 

Este prb un film pt mine...( pasionata de tot ce inseamna boala psihica si dornica de a cunoasterea acestora si interpretare)

foarte misto filmul

mi-a placut si ideea pe care o evidentiaza, si anume ca nu te poti juca de-a dumnezeu (mereu cand voia sa faca un bine cuiva, ranea pe altul)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut in mod deosebit "Empire of the sun". M-a impresionat atat subiectul filmului, cat si interpretarea actorilor. Filmul este povestea unui copil pierdut de parinti in timpul razboiului, obligat sa se adapteze la conditiile existente. Este unul din filmele la care mi se umezesc ochii, de cate ori il vad. Interpretarea lui Christian Bale este extraordinara. Expresia fetei lui de la sfarsitul filmului imi da impresia unui copil "batran. "Fara sa vreau, ma intreb ce s-ar intampla cu el mai departe. Cum s-ar integra din nou intre copii dupa cursul intensiv de maturizare pe care l-a urmat. De remarcat este si interpretarea lui John Malkovich, dealtfel unul dintre actorii mei preferati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lily Anne, ai dreptate, "The Butterfly Effect" e super-film. :D

Un film care mi-a placut si pe care vi-l recomand...."The interpreter". Thrriler psihologic, gen "The Butterfly Effect". Are la baza o idee destul de interesanta..

Film prost realizat, dar cu idee buna este "Down with love". :))

Editat de heidy_2005

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×