Sari la conținut
Forum Roportal
Alene alebas

Criza de identitate la barbati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara,

 

Cred ca voi trece direct la subiect. Este mai simplu asa. Am o relatie de lunga durata cu un om care ma iubeste si pe care il iubesc la nebunie. Totusi, de aproape un an de zile, cred ca se confrunta cu o grava criza de identitate/existentiala/de varsta. Cumva, cred ca acum cantareste si incearca sa vada care este calea buna de urmat: relatia noastra sau libertatea lui. Eu nu prea stiu cum sa ma comport in situatia asta. Sunt, uneori, foarte indurerata. Tolerez cu greu anumite lucruri, mi-e teama sa nu renunt, caci imi dau seama ca optimismul meu il tine pe el inca stabil. As fi vrut sa stiu daca a mai trecut cineva prin situatia asta, daca ma poate cineva sfatui omeneste cum as putea sa gestionez situatia asta, cu tot necunoscutul ei? Daca este nevoie, as putea sa detaliez mai mult problema. Pana atunci, va multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Lasa omului libertatea si lasa-l sa plece. Daca se va intoarce, va fi al tau pentru totdeauna, daca nu se va intoarce, nu a fost niciodata al tau...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lasa omului libertatea si lasa-l sa plece. Daca se va intoarce, va fi al tau pentru totdeauna, daca nu se va intoarce, nu a fost niciodata al tau...

 

Nu-l lasa ca nu se mai intoarce.Prinde-l cu ghearele, cu dintii ,arata-i ca nu a vazut nici pe departe totul in anii astia.Incita-l ,fa-l curios din nou,schimba tot ce este prafuit si rutinat,pastreaza tot ce este romantic si placut,fa-l sa-si aduca aminte de tot ce a fost ,dar sa nu stie ce vine,sa creada ca urmeaza inca pe atat.Asta daca il iubesti cu adevarat.Daca nu percutaeza la tratament intr-un timp rezonabil,[pentru mine ar fi primele 10 sec de cand as pricepe cum sta treaba]care depinde si de cat esti dispusa sa astepti tu si de cat este el gata sa inteleaga,deci daca nici asa, ori ii prezinti concurenta ,ca o ultima solutie de al face gelos macar, ori ii dai direct un sut in fund ca nu stie ce este bun.

Editat de Burel001

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca a te tine de un barbat , asa cu orice pret, nu valoreaza mare lucru.

imi inchipui ca un barbat stie prea bine ce poate insemna o femeie pentru el, asa incit sa vrea a o pastra.

de obicei primul compromis da nastere la cel de-al doilea si dragostea se transforma intr-o lunga tegiversare.

numai ca nu se mai numeste dragoste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cred ca a te tine de un barbat , asa cu orice pret, nu valoreaza mare lucru.

imi inchipui ca un barbat stie prea bine ce poate insemna o femeie pentru el, asa incit sa vrea a o pastra.

de obicei primul compromis da nastere la cel de-al doilea si dragostea se transforma intr-o lunga tegiversare.

numai ca nu se mai numeste dragoste.

 

Ai dreptate in general vorbind si este si viceversa valabila,numa ca domnul este la varsta aia critica la care ajunge fiecare barbat,chiar si Romeo.Acolo este nevoie de un pic de finete ca are omul calduri mari.Si nu-ti mai spun nimica ca taman ce m-am uitat in buletin.

 

Alene alebas,cum sa te strig eu asa?Ma rog, nimfa are un pic de dreptate,dupa ce il aduci la calea dreapta,lasa-l pe el sa alerge cu limba scoasa dar ai grija sa aiba si dupa ce .

Editat de Burel001

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de obicei, daca ai si o fusta rosie...cu siguranta te va urma (se aplica doar la toreadori!) :salut:

 

Doar scurta,culoarea este mai putin importanta.Intelege un lucru ,nu toti barbatii sunt la fel.Ai de iti plac tie, sunt idealul in fidelitate da-s putini rau .Ceilalti se mai plictisesc,ii mai blegeste si viata,se mai si descurajeaza cand se uita in oglinda din profil sau la nevasta din spate.Ciorba aia reincalzita trebuie sa mai primeasca ceva condimente din cand in cand.

 

Alebas draga asta daca asa stau lucrurile,ca poate nu-i asa complicat si nici dracul asa negru si te-ai speriat un pic prea mult.

Editat de Burel001

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai si cum o incurajezi pe,virgula, protagonista ?

 

uite, sa iti spun eu cum vad lucrurile.Ai spus mai devreme ca nu se poate hotari intre libertate si relatie.Nu crezi ca lucrul acesta trebuia hotarit de el cu ceva vreme in urma?

nu te lasa pacalita de ambalaj, continutul e la fel...nu vrea sa se implice intr-o relatie stabila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alene alebas ,am intrat intr-un punct mort aicea.Daca explicatiile ti-au ajuns ,ai doua cai de urmat,tre sa te hotarasti,daca inca nu sti, este nevoie de detalii.

 

Pseudonimul asta al tau este o aluzie in franceza sau o coincidenta ca daca nu-i coincidenta am impresia ca te cam repliezi alene asa [inapoi]

Poate ca a simtit si domnul replierea asta si atunci incepe sa aiba circumstante

Editat de Burel001

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×