Sari la conținut
Forum Roportal
rapgirl

Par uscat si degradat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt foarte trista am un par uscat nu foarte degadat la radacina mi se ingrasa mai repede si arat tare aiurea la radacina sta lipit d cap si de la urechi in joss cu volum arat ridicol...nu mi-am mai lasat parul liber de multi ani il tin numai in coada ce fac sunt disperata...help sa precizez folosesc numai tratamente d la l'oreal impreuna cu toata gama si nimik am facut si tratament cu ulei d masline si galbenus de ou si nimk hellllpppppp :unsure: :rock: :rock: ;) :) :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..........Nu stiu sigur daca te pot ajuta dar cel putin as incerca .Nu stiu insa in cate zile ti se ingrasa parul la radacina .Eu am produse profesionale dar ...daca as avea mai multe detalii ar fi mai usor . Probabil ca ti-as recomanda o spalare mai deasa la par cu un sampon pentru utilizare zilnica sau la nevoie care sa il si trateze ...ma refer la infuzia de ceramide ...eventual pe partea de par uscat o masca de tratament cu ceramide ......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..........Nu stiu sigur daca te pot ajuta dar cel putin as incerca .Nu stiu insa in cate zile ti se ingrasa parul la radacina .Eu am produse profesionale dar ...daca as avea mai multe detalii ar fi mai usor . Probabil ca ti-as recomanda o spalare mai deasa la par cu un sampon pentru utilizare zilnica sau la nevoie care sa il si trateze ...ma refer la infuzia de ceramide ...eventual pe partea de par uscat o masca de tratament cu ceramide ......

eu folosesc noua gama de la l'oreal (masca balsam sampon)cu nutriceramide parul la radacina mi se ingrasa cam la 3 zile as vrea sa stiu si eu ce produse profesionale folosesti si unde le pot gasi pe net la saloane etc ms mult astept rasp :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Produsele de par pe care eu le folosesc sunt din gama SATINIQUE, nu le gasesti in comertul clasic dar iti pot recomanda un site sigur de unde il poti achizitiona: www.vebso.ro ,intra pe site si la oaspete scrii numele tau iar parola este "pascal". De altfel este chiar adresa magazinului meu virtual,nu-ti fie teama , daca vrei mai putem vorbi si direct daca ai ceva probleme,ok? Poti sa te uiti pe acolo si daca ai ceva nelamuriri ma poti contacta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cat de obisnuit e samponul meu. folosesc Sunsilk cu ulei de avocado (par predispus la matreata si tendinte de ingrasare), balsam din aceeasi gama si crema Sunsilk pentru bucle disciplinate. :"> (se pare ca m-am dat de tot pe sunsilk :- ).

inainte si eu aveam parul la fel...se ingrasa foarte repede, statea aiurea, lipit, il simteam uleios, era la fel de uscat...ei bine, de cand folosesc Sunsilk, adica de 2 ani, nu mai am probleme, am parul moale, pufos, nu se mai ingrasa, nu mai este uscat.

P.S. eu am parul cret, de aceea folosesc sunsilk pt bucle disciplinate. :P

nu de alta, dar mi-era sa nu intelegi gresit si sa-l folosesti chiar daca nu ai parul cret. :P))

oricum, tie iti recomand sunsilk pentru volum....sa vezi ce par stralucitor o sa ai dupa ce te speli mai mult timp cu sunsilk... :P

Editat de heidy_2005

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu folosesc SunSilk,balsam si sampon,si pot sa spun si eu ca este destul de bun!!!si..merita sa incerci!!sper sa i'ti gasesti repede samponul potrivit,pentru ca stiu ce greu e..sa..ai un ..par uscat care se ingrasa repede !!asa ca i'ti urez ...noroc in cautare

Editat de Andradada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu folosesc SunSilk,balsam si sampon,si pot sa spun si eu ca este destul de bun!!!si..merita sa incerci!!sper sa i'ti gasesti repede samponul potrivit,pentru ca stiu ce greu e..sa..ai un ..par uscat care se ingrasa repede !!asa ca i'ti urez ...noroc in cautare

Recomand : ARGILA si o data pe saptamana parul se clateste cu otet de mere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu as recomanda in primul rand o tunsoare care sa te avantajeze,apoi sa-ti gasesti un sampon pe care sa nu-l mai schimbi. parul spalat de 2 -3 ori pe saptamana si pieptanat seara inainte de culcare.nu conteaza prea mult ce firma sunt sampoanele pe care le folosesti ci mai mult modul in care le utilizezi.balsam nu-ti da la fiecare spalare ci doar o data pe saptamana pentru ca se ingrasa mult mai repede.si in fine,e important si cum iti stergi parul dupa baie.

si ca sa nu zici ca vorbesc din amintiri iti spun ca eu am parul foarte lung si nu am avt niciodata probleme foarte mari,arata bine ,nu e inspicat,luceste,intr-un cuvant e sanatos.nu mai folosi toate porcariile doar pentru ca sunt de firma.alege ceva ce ti se potriveste si fii constanta in folosirea produselor.

sper ca ti-am fost de ajutor catusi de putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un balsam pentru par uscat este o solutie buna. Balsamul pentru par uscat de la Dove.

O data pe saptamana, aplica un tratament intens. Masca fortifianta pentru par uscat si degradat, de la Garnier Fructis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×