Sari la conținut
Forum Roportal
ralucuta7

Yorkshire Terrier

Postări Recomandate

As dori sa aflu mai multe despre yorkshire terrier de la detinatori ai rasei pentru ca imi voi cumpara unul curand. Este adevarat ca varianta toy este mai predispusa la diverse boli decat cea normala? Si pierd parul asa des?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La intrebarile specifice nu cunosc raspunsul pentru ca al meu nu stiu din care sbuspecie face parte .... dar e addictive

 

Insa cam tampitzel, sare la cafteala la caini de 20 de ori cat el .... de trei ori am reparat-o cu cusaturi ....ultima oara era sa o incaseze urat, i-a fost atins un plaman ... :spiteful:

Sunt foarte foarte gelosi si o arata :salut:

 

Bolnavicios - al meu nu - are 14 ani si la doctor doar cu probleme de raspuns la agresiune a avut nevoie :cheer:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori sa aflu mai multe despre yorkshire terrier de la detinatori ai rasei pentru ca imi voi cumpara unul curand. Este adevarat ca varianta toy este mai predispusa la diverse boli decat cea normala? Si pierd parul asa des?

Same old story.Ştiu că aţi văzut

Editat de Alexeevna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La intrebarile specifice nu cunosc raspunsul pentru ca al meu nu stiu din care sbuspecie face parte .... dar e addictive

 

Insa cam tampitzel, sare la cafteala la caini de 20 de ori cat el .... de trei ori am reparat-o cu cusaturi ....ultima oara era sa o incaseze urat, i-a fost atins un plaman ... :yahoo:

Sunt foarte foarte gelosi si o arata :yahoo:

 

Bolnavicios - al meu nu - are 14 ani si la doctor doar cu probleme de raspuns la agresiune a avut nevoie :drag:

 

Deci ziceti ca aveti yorkshire terrier. Cat de repede a invatat sa isi faca nevoile la locul potrivit? :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci ziceti ca aveti yorkshire terrier. Cat de repede a invatat sa isi faca nevoile la locul potrivit? :yahoo:

 

extrem de repede

 

nu face probleme, atata doar ca face mare galagie cand vrea afara - si nu ezita sa trezeasca din somn :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
extrem de repede

 

nu face probleme, atata doar ca face mare galagie cand vrea afara - si nu ezita sa trezeasca din somn :yahoo:

Multumesc :kiss: Dar exemplarul dumneavoasta lasa par?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un singur lucru stiu sigur despre rasa asta.Candideaza pentru titlul neoficial de cea mai capoasa rasa si are sanse sa-l adjudece.Asa mi-a spus veterinarul cand doream si eu unul.Mi-a zis sa-mi vad de treaba ,daca nu am nevoie de un stapan .Sunt caposi,greu de dresat,egoisti,tradatori,cu reactii neprevazute,gelosi,o pacoste ce mai.Daca nu le angajezi pe cineva sa le sufle in fund,sau nu faci chiar tu serviciul asta,toata ziulica, ai incurcat-o cu impielitatul.Este Gica contra al neamului canin.

Editat de Burel001

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un singur lucru stiu sigur despre rasa asta.Candideaza pentru titlul neoficial de cea mai capoasa rasa si are sanse sa-l adjudece.Asa mi-a spus veterinarul cand doream si eu unul.Mi-a zis sa-mi vad de treaba ,daca nu am nevoie de un stapan .Sunt caposi,greu de dresat,egoisti,tradatori,cu reactii neprevazute,gelosi,o pacoste ce mai.Daca nu le angajezi pe cineva sa le sufle in fund,sau nu faci chiar tu serviciul asta,toata ziulica, ai incurcat-o cu impielitatul.Este Gica contra al neamului canin.

ei bine se vede ca nu aveti asa un caine, eu am si da sunt rai in primele luni dar dupa aceea un caine mai iubitor si mai ascultator rar gasesti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un singur lucru stiu sigur despre rasa asta.Candideaza pentru titlul neoficial de cea mai capoasa rasa si are sanse sa-l adjudece.Asa mi-a spus veterinarul cand doream si eu unul.Mi-a zis sa-mi vad de treaba ,daca nu am nevoie de un stapan .Sunt caposi,greu de dresat,egoisti,tradatori,cu reactii neprevazute,gelosi,o pacoste ce mai.Daca nu le angajezi pe cineva sa le sufle in fund,sau nu faci chiar tu serviciul asta,toata ziulica, ai incurcat-o cu impielitatul.Este Gica contra al neamului canin.

 

Am eu unul - si da, in mare descrierea ta corespunde :)

Dar il iubim cu totii la nebunie - e vedeta casei si nu l-am da pentru nimic

Deci probabil ca are si ceva calitati, zic eu :doh:

 

 

ei bine se vede ca nu aveti asa un caine, eu am si da sunt rai in primele luni dar dupa aceea un caine mai iubitor si mai ascultator rar gasesti

 

ascultator ???????? :wub:

 

du-l la veterinar ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa fi citit topicul, in general il descriu doua cuvinte - mic si rau.

Am vazut o gramada cand locuiam in UK.

Sunt caraghiosi, nu ii poti percepe ca pe o amenintare, dar te latra cate o jumatate de ora la rand :) .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×