Sari la conținut
Forum Roportal
K0ntr0VerSy

Joaca Dumnezeu la off-side?

Evaluează acest topic

  

22 membri au votat

  1. 1. Joaca Dumnezeu la off-side?

    • Da
      12
    • Nu
      10


Postări Recomandate

Eu nu ti-am cerut sfat, ti-am cerut dovada.

Mai inceteaza cu incercarile esuate de a fi intelept.

Nu iti iese niciodata.

 

 

Credinta nu vine din lipsa inteligentei, ci din slabiciune.

In plus, eu insumi am spus ca existenta lui Dumnezeu este probabila. A unui Dumnezeu inefabil. Sau necunoscut.

 

Daca tie iti spune cineva ca l-a vazut pe Praslea cel Voinic si ca i-a spus sa nu mai manance de la McDonald's, cam ce reactie ai avea?

 

 

Tu esti dovada existentei lui Dumnezeu?

Iar eu sunt dovada inexistentei lui.

 

Nu, nu le putem numi reguli, ci porunci, pentru ca lui ii place sa fie in control.

 

 

pacat tie, ca nu ai simti ce am simtit eu si nu traiesti asa cum simt eu, dar iata cuvantul tau nu se poate lupta cu al meu, si iata tine minte, caci cand va veni vremea, o sa atentionez, si poruncile cum le doresti tu, te vor face sa regreti mult.

si te rog nu fi sarcastic in sinea ta, caci si pentru astea te voi atentiona, si te mai rog ceva, nu am nevoie de raspuns aici pe topic, asta am zis-o pentru tine caci ti se va intampla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pacat tie, ca nu ai simti ce am simtit eu si nu traiesti asa cum simt eu, dar iata cuvantul tau nu se poate lupta cu al meu, si iata tine minte, caci cand va veni vremea, o sa atentionez, si poruncile cum le doresti tu, te vor face sa regreti mult.

si te rog nu fi sarcastic in sinea ta, caci si pentru astea te voi atentiona, si te mai rog ceva, nu am nevoie de raspuns aici pe topic, asta am zis-o pentru tine caci ti se va intampla

Pe ce te bazezi, cand ma 'avertizezi'?

 

Ceea ce simti tu, am simtit si eu.

Si era o minciuna.

Minciuna in care tu continui sa traiesti, eu nu am mai suportat.

 

Dar aici nu discutam despre asta.

Lasa propaganda.

 

Nu sunt nici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe ce te bazezi, cand ma 'avertizezi'?

 

Ceea ce simti tu, am simtit si eu.

Si era o minciuna.

Minciuna in care tu continui sa traiesti, eu nu am mai suportat.

 

Dar aici nu discutam despre asta.

Lasa propaganda.

 

 

Clar.

 

Nu iti fac tie vreun proces. Deci nu sunt aici pentru aprecieri de genul asta.

Dar nu ti-am cerut un sfat, ti-am cerut o dovada. Ai raspuns la o intrebare care nu ti s-a pus.

 

Nu caut nimic.

Adu 'dovada' aici.

 

 

daca simteai nu ziceai ceea ce tot zici, eu nu vb aici de niste simple trairi, ci de sentimente foarte puternice, mai puternice si decat iubirea, si datorita acelor sentimente ma bazez sa spun ceea ce spun si stiu ca asa va fi, indiferent de opinia multora, si propaganda?... te rog frumos, propaganda se face pentru a castiga niste adepti... adeptii cui?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... si iata tine minte, caci cand va veni vremea, o sa atentionez, si poruncile cum le doresti tu, te vor face sa regreti mult.

si te rog nu fi sarcastic in sinea ta, caci si pentru astea te voi atentiona, si te mai rog ceva, nu am nevoie de raspuns aici pe topic, asta am zis-o pentru tine caci ti se va intampla

Pe ce te bazezi, cand ma 'avertizezi'?

Ei si tu, cum "pe ce se bazeaza"? Pe manualul micului crestin, bineinteles. :roll:

 

Behold!

 

39) Ameninţă-i că vor vedea ei la moarte ce se va

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca simteai nu ziceai ceea ce tot zici, eu nu vb aici de niste simple trairi, ci de sentimente foarte puternice, mai puternice si decat iubirea, si datorita acelor sentimente ma bazez sa spun ceea ce spun si stiu ca asa va fi, indiferent de opinia multora, si propaganda?... te rog frumos, propaganda se face pentru a castiga niste adepti... adeptii cui?

Binenteles ca am simtit.

 

Am simtit ca sunt MINTIT, ILUZIONAT, PARANOIC.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×