Sari la conținut
Forum Roportal
apollo91

vreau muzica tareeee! :D

Postări Recomandate

sal! cn ma poate ajuta si pe mn?

 

 

am 2 boxe pt pc q putere de 1W, si m-am saturat de ele pt k se aud mult prea incet.

 

anul trecut mi-am cumparat 2 boxe mai puternice care insa nu au amplificare.

 

m-am gandit sa fac un experiment: sa iau amplificarea de la boxele mici si sa creez un amplificator pt cele mari (eventual dak-mi iau si un difuzor, sa fac chiar un subwoofer:X).

 

ma poate ajuta cineva cu niste scheme, niste sfaturi?:rot:

 

multumesc anticipat:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un sfat si eu tot cam in situatia asta sunt:am 2 boxe de 1w fiecare conectate la PC,care funtioneaza

dar mai am si un monstru cu 4 difuzoare incorporate de 75W si o sa-mi mai aduc unul,pt a putea funtiona imi si iti trebuie statie

 

"m-am gandit sa fac un experiment: sa iau amplificarea de la boxele mici si sa creez un amplificator pt cele mari (eventual dak-mi iau si un difuzor, sa fac chiar un subwoofer:X)." asa am facut eu am legat boxa mare la astea mici dar putam oricand sa-mi ard placa de sunet si multe altele +ca nu mergea mai tare decat cele de 2w total

 

 

solutia METRO,REAL,CARREFOUR...ETC.

Un subwoofer

 

 

 

sper ca nu am vorbit prea mari prostii si sper ca te-am luminat

Editat de Mitza ATVEZUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu incerci sa iei un minisistem Panasonic SC-AK770...http://panasonic.ro/Produse/Minisisteme/Sc-ak770/751.html

 

sau un Sony Genezi MHC-GT55 cum are un prieten de al meu. Deci este fenomenal . Se aude mult mai bine ca un sistem 5.1 si in plus daca vrei sa iesi la o petrecere in aer liber el este cel mai indicat dupa parerea mea. Dar decizia iti apartine. Bafta la cumparaturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca chiar te pasioneaza electronica poti sa-ti faci singur amplificatorul. Scheme se gasesc pe toate drumurile la fel si piese sau alte materiale. Sa nu te astepti, totusi, la performante HI-FI. Nu este necesar sa folosesti amplificatoarele de 1W, placa de sunet a calculatorului da un semnal suficient de puternic pentru a fi prelucrat de orice statie de amplificare. O alta solutie este sa-ti cumperi un kit (adica placa si pesele, tu doar le lipesti cu letconul).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×