Sari la conținut
Forum Roportal
Valibibi

Ce parere aveti de Armata Salvarii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am intrat recent pe un forum care a facut in toate felurile Armata Salvarii, dar habar nu au ce este ea cu adevarat. Voi ce stiti?

vreo secta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce ai deschis subiectul la sectia de religii si culte? Evident ca habar nu ai ce este Salvation Army(nici tu nici Majer) :spiteful:

 

Este o organizatie caritabila si de servicii sociale pentru neajutorati din orice crez,nationalitate si rasa in tara in care opereaza.Daca vrei informatii intra pe pagina lor si citeste,ce mare lucru. :jester: Nu umbla nici cu convertitul si nici nu se ocupa cu propovaduirea de scriprturi si alte dogme religioase.Nu este un cult,secta sau religie. Are statut (recunoscut de guvernul Canadian) de organizatie de servicii sociale si caritate.Gizas people....cata ignoranta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi nu-mi amintesc ca atunci cand am mai vazut pe cate unul cu cutiuta pentru donatii prin mall...sa fi umblat cu biblia in mana si crucea atarnata de gat si sa bata clopotul bisericesc prin fata pe la McDonalds.De asemenea cand duc haine sa le donez la magazinele lor de second hand nu ma intreaba de religie si nici nu-mi propovaduieste nimeni testamente sau ce cred ei.

 

Deci afirmatii cum ca aceasta organizatie ar fi o secta ma face acida intradevar.Nu ma intereseaza in ce cred atat timp cat fac un bine in societate si nu fac bisericuta la coltul blocului sau nu bat la usa cu brosuri si carticele.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Of Naeema..crezi tu ca politicienii povestesc despre banii pe care si-i iau? normal ca nu. nu indoctrineaza pe aia care dau banii CI pe cei carora le transfera banii ..ca deh..

in fine. si asa am spus ce aveam de spus. noapte buna

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Noapte buna si tie. :rot:

 

Dragii mei, am inceput acest topic nu pentru ca nu cunosc Armata Salvarii, fac parte din ea...

Dar vreau sa stiu ce parere are lumea din Romania de ea. Naeema, Armata Salvarii este si o biserica protestanta, dar asta conteaza mai putin, pentru ca fiecare isi alege confesiunea sau religia.

Am vrut sa vad ce zic romanii, aberatii ca suntem secta am auzit deja pe alt forum, speram ca oamenii de pe acest forum sa fie mai educati si sa spuna lucruri mai adevarate, asa cum ati facut si voi.

Va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am intrat recent pe un forum care a facut in toate felurile Armata Salvarii, dar habar nu au ce este ea cu adevarat. Voi ce stiti?

 

 

Daca faci parte din ea, de ce nu ne povestesti tu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unora le place sa vorbeasca din auzite. Poate ar fi bine sa ne spui cum sta treaba, din punctul tau de vedere. Eu am auzit de ei, ca si asociatie caritabila, despre cult nu stiu nimic.

 

 

EVITATI SA MAI DATI PASAJE IN ENGLEZA, FARA A LE TRADUCE. CONTRAVINE REGULAMENTULUI.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×