Sari la conținut
Forum Roportal
Dunedain

Loc de dat cu capul

Postări Recomandate

Asa!

In preaplinul de generozitate care ma caracterizeaza am decis sa intind o mana de ajutor admini-moderatorilor probabil stresati de avalansa de offtopicuri violnte prin limbaj si atitudine cu care am impanat pasnicele si lubricele pasuni pe care jucariasii membri ai forumului pasteau fericiti,exprimandu-se care mai de care mai original.

Si uite asa mi-a venit ideea acestui topic.o sa ma multumesc sa-i trag pe respectivii de urechi aici,la mine acasa.Si ii invit din toata inima sa-mi fac onoarea si sa vina aici sa ma faca de 2 lei,sa-mi dea cu ozon peste ochi,sau ce le mai fata mintea. Dar cum scria Dante in "Divina Comedia"....."voi ce intrati aici....." :unsure: :rock: :rock:

Sper ca distinsa echipa de moderatori va aprecia efortul depus de subsemnatul si ma va scuti de "editarile moderatoare" cu care a incercat sa asasineze aplombul tanarului aspirant la postul de editorialist la "Vocea Patriotului Nationale" ce ma aflu

Mesdammes et Messieurs, les jeux sont faits!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-as bucura daca nimeni nu ar raspunde apelului, :unsure: Tu zici, de 2 lei, e suficient, restul nu mai incearca sa te convinga. :rock:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-as bucura daca nimeni nu ar raspunde apelului, :unsure: Tu zici, de 2 lei, e suficient, restul nu mai incearca sa te convinga. :rock:

O sa ramai extrem de dezamagita cred.Oamenilor nu le place sa le spui cum sunt.Si cu cat le spuimai multe cu atat sunt mai disperati sa nege.Asta e primul semn ca,pana si ei relizea adevarul dar se ascund in meandrele acelei zone din subconstient,responsabila cu buna parere despre noi insine.Si mai au un motiv.E singurul loc de pe forum unde datorita anuntului din titlu sunt permise orice fel de cuvinte.iar multi din ei nu stiu sa-mi raspunda la acelasi nivel.In alta parte ar fi stersi in secunda 2..aici au macar satisfactia ca-si pot vedea si maine cele spuse

Si apropo glucosy ,deja ai pierdut mult teren in exprimare.i-ati inapoi frza a doua regandeste-o si prezint-o din nou

:rock:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fraza a doua este asa pt ca nu am vrut sa zic cine sau ce e de 2 lei. Nu o iau inapoi pt ca un baiat istet vede mesajul subliminal :unsure:. Noroc ca esti tu perfect si le spui tuturor cum trebuie sa fie. De maine lumea va fi mai buna, mai desteapta, va lipsi ingamfarea, infatuarea, prostia etc. (un "etc" foarte cuprinzator). Puteti zambi linistiti, Dunedain vegheaza pentru noi. :rock:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fraza a doua este asa pt ca nu am vrut sa zic cine sau ce e de 2 lei. Nu o iau inapoi pt ca un baiat istet vede mesajul subliminal :rock:. Noroc ca esti tu perfect si le spui tuturor cum trebuie sa fie. De maine lumea va fi mai buna, mai desteapta, va lipsi ingamfarea, infatuarea, prostia etc. (un "etc" foarte cuprinzator). Puteti zambi linistiti, Dunedain vegheaza pentru noi. :rock:

Nu eu nu sunt perfect numai ca intr-un loc ca asta....sunt mai cu mot.Si sincer sa fiu nu am sesizat decat inca vreo 2 cu motz.Mi-ar fi drag sa fie mai multi..pt ca pentru a schimba ceva niciodata nu-s sunt indeajunsi.Nu as vrea sa schim lumea,nici romania nici macar roportal-ul.Nu as vrea doar pt ca stiu ca nu pot.Dar asa sunt programat eu genetic.Sa trag lumea de urechi.Cand s-or strange destui ca mine,poate si doar de plictiseala,or reusi sa miste ceva.intai pe roportal,pe urma in groapa aia de rahat care a ajuns romania,pe urma in lume.

Dar de ce ai tu o problema cu? asta?Nu se mai transmite nimic la radio?Ai terminat foile de la jurnal?Stiu ca la varsta ta oamenii simt nevoia sa se ia la tranta cu imposibilul.Si sa fie "contra" orice..de ce m-ai ales pe mine? Sunt o multime de diferente si nici una in favoarea ta.Si in afara de asta nici nu vreau sa-mi pierd rabdarea si sa te iau de codite.Nu ai nici o vina...de neiertat :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar de ce ai tu o problema cu? asta?Nu se mai transmite nimic la radio?Ai terminat foile de la jurnal?Stiu ca la varsta ta oamenii simt nevoia sa se ia la tranta cu imposibilul.Si sa fie "contra" orice..de ce m-ai ales pe mine? Sunt o multime de diferente si nici una in favoarea ta.Si in afara de asta nici nu vreau sa-mi pierd rabdarea si sa te iau de codite.Nu ai nici o vina...de neiertat :rock:

Spre deosebire de tine, eu sunt si mai cu mot, :unsure: dintr-un singur motiv, pentru ca nu am nici o problema. Vad ca tu te iei la tranta cu imposibilul. :rock: Ar trebui sa stii ca schimbarea vine din interiorul tau, lumea in care te-ai nascut e doar decor. De ce nu multumesti cuiva ca mama ta e aceea pe care o ai si nu altcineva iar circumstantele in care te-ai nascut au fost favorabile modelarii unui frumos si destept fecior? A judeca pe cineva nu e deloc virtute. Si observ ca nu ai pierdut vremea, ai aflat ce varsta am... O fi asta vreun atuu? Faptul ca sunt fata vreun dezavantaj? Ma tot intreb din pura curiozitate, vad ca esti in cautarea nodului, dar hey!! In papura nu e niciunul ;)

Editat de Dulcica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spre deosebire de tine, eu sunt si mai cu mot, :unsure: dintr-un singur motiv, pentru ca nu am nici o problema. Vad ca tu te iei la tranta cu imposibilul. :) Ar trebui sa stii ca schimbarea vine din interiorul tau, lumea in care te-ai nascut e doar decor. De ce nu multumesti cuiva ca mama ta e aceea pe care o ai si nu altcineva iar circumstantele in care te-ai nascut au fost favorabile modelarii unui frumos si destept fecior? A judeca pe cineva nu e deloc virtute. Si observ ca nu ai pierdut vremea, ai aflat ce varsta am... O fi asta vreun atuu? Faptul ca sunt fata vreun dezavantaj? Ma tot intreb din pura curiozitate, vad ca esti in cautarea nodului, dar hey!! In papura nu e niciunul :doh:

sooooooo....cu atitudinea asta de soricel obraznic ai gastigat un premiu deosebit..la urmatoarele 5 posturi iti raspund cu o tacere profunda! what the fuck...recunosc ca e funny ca cineva de o varsta mai mica chiar si decat timpul pe care tu l-ai petrecut (sau l-ai pierdut) numai prin scoli te dascaleste cum ca lumea e in tine si restul e decor asa ca traieste in tine si lasa-i si pe altii sa traiasca.. :rock: :rock: .Si apropo..poate tu ai de ce sa multumesti mamei,tatalui,tovarasei educatoare(doamnei pardon!) dirigintei, tarii..sau mai stiu eu cui dracu care consideri ca te-a facut ceea ce esti..pe mine maica-mea m-a nascut..de facut m-am facut singur.Si sa-mi multumesc singur mi se pare o idee tampita.

hai mergi la joaca! ;)

apropo..primul se uita sau nu?:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca am implinit 18 ani :unsure:.Sunt sigura ca mereu vom gasi pe lumea asta ceva ce ne va nemultumi,dar din pacate nu intotdeauna depinde de noi o eventuala schimbare si aici ma refer la oamenii din jurul nostru.

Si atunci ce`i de facut?Sa inchidem ochii?Sa aplicam ca metoda indiferenta?Nu cred ca ar fi o solutie.Stiu ca poti sa ajuti...nu stiu daca poti sa si reusesti...dar poti incerca nu?Oricum fiecare individ in parte trebuie sa`si doreasca sa se depaseasca,sa devina mai bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) Multumesc, as fi extraordinar de placut impresionata daca intradevar ai reusi sa taci 5 posturi de-ale mele :unsure: .

Atitudinea ta nu denota decat un card de frustrari, nemultumiri si falsa stapanire de sine. Cu atat mai mult ironiile tale sunt egale cu zero in astfel de situatie. In primul rand rastalmacind tot ce spun eu nu faci decat sa-ti scoti slabiciunile la suprafata (ca tine am mai vazut). Citeste cu atentie! Am zis "schimbarea incepe din noi insine" nu ca traiesc in mine. E cu mult diferit fata de ce ai inteles tu! Nici prin cap nu mi-a trecut o situatie de genul "mama iti multumesc" :rock: . Am zis doar sa te consideri norocos si atat, nu sa le scoti ochii celor mai putin inzestrati (nu exista nici asta, apropo)

Normal ca te-ai format singur, afla ca toti ne autoeducam de la o varsta in colo. Nu ma impresionezi doar cu un limbaj agresiv. Incearca sa si zici ceva! ;)

Stiai ca unii oameni sunt dependenti pur si simplu de o anumita stare de spirit? asa cum esti tu dependent de starea de razvratire. soooooooooo... ai grija sa nu confunzi situatia si sa nu cazi in penibil, mai ales ca nu stii nimci despre cei cu care discuti.

Inca sunt sigura ca nimeni nu are dreptul de a judeca pe nimeni poate te intereseaza, poate

nu, nu te judec. Doar observ, la urma urmei, nu e vina ta, esti (citez.)

"produsul societatii din care faci parte" :rock:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu credeam ca am probleme grave...dar citind aceasta imitatie de topic mi-am dat seama ca sunt mult mai normal decat mi-am inchipuit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×