Sari la conținut
Forum Roportal
black_metal

Metale Extreme

Postări Recomandate

As vrea sa stiu si eu parerea vostra in legatura cu metalele extreme.Eu prefer blackul si deathul.

daca se poate sa-mi dati si ceva denumiri de formatii ca sa-mi fac o parere!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine, niciodata nu mi-au pasionat placut black-ul, death-ul, doom-ul etc.(inca nu inteleg care e diferenta intre ele :rock:). Eu raman la lucrurile clasice... :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca diferenta intre black si death este ca: la black se urla, dar la death se mai si ragaie... no offence.. poate ca n-am eu capacitatea mintala de a intelege... :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma cine ti-a spus chestia asta e cam incult si ar putea sa se :unsure: .Diferenta e mult mai complexa si iti dai seama de ea de-abia dupa multa multa experienta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca putina cultura generala nu ne strica .... ce ar fi sa ne luminezi cum e cu blackul, death-ul sau doom-ul ce zici ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da bineinteles ca o sa va lamuresc insa cu timpul si ca sa intelegeti si mai bine trebuie sa ascultati din fiecare gen si apoi sa va dati cu parerea.Eu pot sa va dau anumite repere prin care genurile astea se disting.

La doom ritmul se schimba: lent,alert,lent,alert etc. plus vocea care nu poti sa zici ca e asa agresiva.

La death ritm mai alert, voce groasa,brutala(depinde de anumite sunbgenuri ale deathului).Si exista un sound specific pe care nu-l pot scrie in cuvinte, trebuie ascultat.

La black: ritm cel mai alert si mai agresiv, se folosesc la maxim chitara, basul, si in special tobele, dar repet depinde de ce subgen al blackului va referiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×