Sari la conținut
Forum Roportal
kiki_me

Ce credeti ca s-a intamplat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut! este pt prima data cand postez pe acest forum.

Am si eu o poveste de dragoste care din pacate ieri a luat sfarsit....

eram impreuna de un an jumate aproape , era o relatie la distanta fiind amandoi din orase diferite iar eu fac facultatea in cu totul alt oras. ne vedeam cam de 2 ori pe luna, aproximativ 7-10 zile pe luna eram impreuna.

el are 27 de ani iar eu 21 si probabil si diferenta de varsta a fost una din cauzele despartiirii. el lucreaza, avand un job foarte bine platit iar eu studenta nu prea puteam contribui din punct de vedere financiar la relatia noastra, insa niciodata nu ne-am certat pe motivul asta si parea ca intelege si nu il deranjeaza intr-un anumit mod. evident vesnicele mesaje, ore pierdute la telefon, pe mess si asa mai departe avand ca subiecte "mi-e dor de tine", "te iubesc mult", " vreau sa fiu cu tine" m-au facut sa capat incredere in el si in relatia noastra. gesturi, surprize si cuvinte de dragoste m-au facut sa ma indragostesc la maxim de el iar el imi spunea ca ma iubeste, ca vrea sa se casatoreasca cu mine, ca vrea o familie cu mine evident ca am avut increderea in toate aceste lucruri si kiar credeam ca simte ceea ce spune.

dupa cum spuneam , dupa un an jumate a hotarat sa puna capat relatiei noastre avand ca explicatie faptul ca nu mai are puteri sa mearga mai departe (apar tot felul de nevoi omenesti, iar din punct de vedere financiar are multe datorii etc.) a crezut ca poate si evident ma convisese si p mine ca putem reusi mai ales ca mai am un singur an de facultate si terminam cu drumurile si distanta.un alt motiv, mi-a zis el, nu mai e atat de sigur de sentimentele lui si ca are o colega la serviciu care i-a atras atentia intr-un mod mai diferit si ca i-ar placea de repectiva fata dar ca nu crede ca ar putea sa fie ceva intre ei ptr ca ea are prieten si tine la el. Nu stiu ce sa cred, mie mi se par cam absurde motivele lui cel putin ultimul, dupa parerea mea daca nu esti sigur de ceva vorba aia " nu da cioara din mana p aia de pe gard ca ai sa ramai fara niciuna" iar celalalt motiv eu nu-l pot numi "motiv" pt ca in momentul cand am inceput aceasta relatie stia f bine ce il asteapta, stia ca va fi putin mai greu. Stia toate lucrurile astea si nu pot sa credca a putut rezista un an jumate si nu mai putea un an.... mai ales ca vacantele le petreceam la el (craciun, paste, vacata de vara ). astept comentarii, sfaturi si intrebari de la voi si vreau sa va mai spun un lucru cand ne-am despartiti mi-a zis ca ma iubeste.... ce sa fac???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa faci? Sa iti vezi de viata, asta sa faci. El cel mai probabil te-a parasit pentru ca la varsta lui dorea mai mult decat o relatie la distanta (care in 95% din cazuri se termina asa cum s-a terminat si relatia ta).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bun... atunci de ce s-a implicat totusi intr-o relatie la distanta? si mai ales ca el a fost cel care a insistat si m-a convis ca se poate si ca merita.... io am fost sceptica initial insa el a reusit sa ma convinga ca merita si ca o sa reusim

Asta e dilema mea dc s-a implicat atat si acum da cu piciorul la tot ce am construit impreuna? D c a renuntat atat de usor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mie mi se par cam absurde motivele lui cel putin ultimul, dupa parerea mea

Ia sa nu ti se mai para absurde.

Vezi de viata ta, ai doar 21 de ani.

De-abia acum incepe.

 

Cand o sa vina la tine cu botul umflat de catre colega, nu uita sa ii dai doua suturi in kur.

Si sa nu ii dai vreo explicatie.

Ai sa te simti bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bun... atunci de ce s-a implicat totusi intr-o relatie la distanta? si mai ales ca el a fost cel care a insistat si m-a convis ca se poate si ca merita.... io am fost sceptica initial insa el a reusit sa ma convinga ca merita si ca o sa reusim

Asta e dilema mea dc s-a implicat atat si acum da cu piciorul la tot ce am construit impreuna? D c a renuntat atat de usor?

 

O fi crezut sincer la inceput ca o sa merarga relatia dar nu e exclus ca omul sa-si fi dat seama ca a gresit in presupunerile sale.

La fel, este foarte posibil (dupa cum ti-a si spus) sa nu mai fie sigur pe sentimentele sale fata de tine la care mai adaugi faptul ca se regaseste intr-o situatie financiara precara care cu toate ca nu ar avea deaface cu relatia voastra,poate pune mult stres asupra lui.

Na,se mai inseala omul in viata in multe privinte...sentimentele si relatiile fiind unele dintre ele.Asta este...

 

PS: Daca-mi permiti...ce a-ti "construit" voi intr-un an jumate intr-o relatie de la distanta (180 de zile in cel mai bun caz) ?:flowers:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca a tinut la tine atat de mult pe cat ai crezut tu

iar daca el ti-a spus ca te iubeste,dar se desparte de tine atunci eu nu cred ca te-a iubit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum spuneam... vacantele le petreceam tot timpul cu el deoarece insista sa merg la el cum aveam putin timp liber. Faptul ca stateam la el acasa si il asteptam sa vina de la lucru avand in vedere ca statea cu ai lui, pt mine a fost un efort si mai ales ca mama lui e pensionara si ma intalneam cu ea oriunde mergeam in baie, bucatarie, etc pt mine a fost destul de greu.l-am convins sa isi skimbe locul de munca si am fost alaturi de el si si-a dat seama ca a facut f bine. el m-a ajutat f mult sa imi revin cu scoala , de la restanta la bursiera si mi-a zis ca m-am skimbat f mult si ca sunt pe drumul cel bun. cand avea probleme cu ai lui eu trageam de el sa se impace si sa ii respecte samd.atatea momente petrecute impreuna in care ne-am simtit bine amandoi indiferent unde eram si cu cine eram.am investit sentimente in relatia asta.ne-am facut vise si tot felul de planuri inclusiv mi-a zis ca vrea sa ajungem mai departe, la casatorie desi io i-am zisca inca e prea devreme sa se gandeasca la asta. Insa cel mai tare ma doare ca el a luat initiativa si cand ne-am cunoscut si cand au existat tot felul de ezitari din partea mea, el a fost acela care a tras de mine. si oricum mi-a zis clar ca nu crede ca poate sa faca ceva in privinta colegei de munca atat timp cat ea e implicatat intr-o relatie si kiar tine la prietenul ei . deci nush ce sanse ar putea avea :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tipul a ajuns la concluzia ca din relatia voastra nu are ce sa iasa, a fost sincer si ti-a spus asta inainte de a avea o relatie cu colega. Asta s-a intamplat, nici mai mult, nici mai putin.

Mie mi se pare de apreciat... ar fi pacat sa te tii de capul lui.

 

Mai simpla si logica explicatie nici ca se putea. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×