Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Despre Michael Jackson

Postări Recomandate

am văzut ieri sau alaltăieri un film cu maicăl-probabil filmat in timpul repetițiilor pentru ultimu turneu.

Eu numai azi, acum am vazut aceasta ultima performanta artistica din viata lui "This Is It" productie care nu cred ca a vazut

lumina zilei pe scena ca peste 2 zile a fost gasit fara suflare. La fel si eu am ramas surprinsa ca abia se misca pe scena,

se vede obosit, bolnav, aproape fara viata, firav si parca si-a imprumutat corpul. Chiar se vedea ca din ultima lui energie

face efortul de a termina show-ul.

A ramas deja in statistici la sfarsit de an cand se anunta cine a castigat cei mai multi bani, mort sau in viata!!!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Aceasta conditie speciala vreau sa accentuez, deprivarea de SOMN care l-ar fi ucis chiar daca nu lua substante speciale sa cada in somn adinc!!!

Pe 26 Junie sint 9 ani decand a murit muzicianul unic in felul lui care pana azi inca vinde muzica de milioane de dolari.   

S-a remarcat in viata in excentric fel de a trai, insa si moartea i-a fost cum pan-atunci nu prea des murea, din cauza de nedormit.

Oboseala si-a spus cuvantul, nu exista suplinitor si corpul uman nu se poate redirecta pe alte cai pentru a se recupera.

Fiinta umana a fost creat de cineva complex in gandire, a pus toate bazele bine stabilite si nu functioneaza altfel, se strica repede si omul moare, fara preaviz.

A se intelege bine ca deprivarea de somn este o sinucidere lenta dar sigura, nu exista exceptii.

Articolul explica bine fenomenul prin care a trecut artistul in ultimele clipe al vietii. 

"Depriving someone of REM sleep for a long period of time makes them paranoid, anxiety-filled, depressed, unable to learn, distracted and sloppy. 

They lose their balance and appetite while their physical reflexes get 10 times slower and their emotional responses 10 times stronger"

""That's why we sleep at night and are awake in the day.  Your brain needs sleep to repair and maintain its neurons every night.  Blood cells cycle out every few weeks, but brain cells are for a lifetime.  "Like a computer, the brain has to go offline to maintain cells that we keep for life, since we don't make more"

"Sleep is the repair and maintenance of the brain cells."

Frazele de mai sus sint pareri medicale de specialitate.

https://www.cnn.com/2013/06/21/showbiz/jackson-death-trial/index.html

 

Nu stiu cum sa sterg spatiul de sus, desupra de video ...

Editat de The Unknown
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×