Sari la conținut
Forum Roportal
Baby_Blue

Emigrari in Noua Zeelanda

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare tuturor!

 

Pentru ca angajatorul meu se intrece cu gluma si la mai bine nu mai pot spera aici (asta ar fi varianta prescurtata a carierei mele), ma gandesc din ce in ce mai serios sa ma retrag. Target-ul meu ar fi Noua Zeelanda.

Nu stiu daca este o idee grozava, dar vreau sa-mi acord aceasta sansa. De altfel, nu stiu nici daca este cineva pe acest forum care sa fi facut deja acest pas. Caz in care va rog pe voi, cei in cunostinta de cauza, sa imi spuneti mai multe despre angajari si angajatori etc. Am "pieptanat" deja internetul de informatii despre emigari, acte si tara, insa mi-as dori un feed-back si din partea voastra.

Abia astept sa va citesc! Toate cele bune! :think:

 

PS: Se impune sa fii casatorit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

calificarea ta fiind ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
calificarea ta fiind ?

 

Am terminat facultatea de Litere, sunt licentiata in Stiinte ale Comunicarii, specializarea Jurnalism. In acest domeniu lucrez de mai bine de 5 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o prietena care a facut radio aici timp de 10 ani. Blonda si inalta. Apoi a emigrat in Noua Zeelanda unde s-a casatorit cu un fiu de sef de trib Maori. Am fost la ea la nunta aici in tara unde au fost si un grup de rude ale mirelui. Oameni ca si noi, sa stii. Dar ce misto e baiatul... :)

Ca dar de nunta au primit din partea socrilor Maori o mica insula. :think:

 

Nu stiu daca ti-a fost de folos ceva din povestea asta. :crazy:

Editat de Somesh

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am o prietena care a facut radio aici timp de 10 ani. Blonda si inalta. Apoi a emigrat in Noua Zeelanda unde s-a casatorit cu un fiu de sef de trib Maori. Am fost la ea la nunta aici in tara unde au fost si un grup de rude ale mirelui. Oameni ca si noi, sa stii. Dar ce misto e baiatul... :o:

Ca dar de nunta au primit din partea socrilor Maori o mica insula. :crazy:

 

Nu stiu daca ti-a fost de folos ceva din povestea asta. :)

 

Si eu tot la radio lucrez. Dar ca sa ajung intr-un trib, vezi bine, mai am nevoie de inca 5 ani de experienta. :o:

Multumesc, Somesh, pentru aceste detalii. Ma mai gandesc daca sa le pun in aplicare sau... sa nu renunt la ideea de a pleca impreuna cu iubitul meu, asa cum ne-am propus. :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am terminat facultatea de Litere, sunt licentiata in Stiinte ale Comunicarii, specializarea Jurnalism. In acest domeniu lucrez de mai bine de 5 ani.

 

Sau cum se zice la calificarea ... ciuciu calificare fara experienta in west ;)

 

Imi mananc palaria daca primul tau job oriunde in west va avea ceva semnificativ legat de calificarea ta ... - SI NU O ZIC CU PLACERE

 

Eu am o prietena care a facut radio aici timp de 10 ani. Blonda si inalta. Apoi a emigrat in Noua Zeelanda unde s-a casatorit cu un fiu de sef de trib Maori. Am fost la ea la nunta aici in tara unde au fost si un grup de rude ale mirelui. Oameni ca si noi, sa stii. Dar ce misto e baiatul... :)

Ca dar de nunta au primit din partea socrilor Maori o mica insula. :o:

 

Nu stiu daca ti-a fost de folos ceva din povestea asta. :o:

 

Se leaga cumva de ce am zis eu mai sus :)

 

Daca e blonda, inalta si pregatita sa invetze maori :D

 

Si eu tot la radio lucrez. Dar ca sa ajung intr-un trib, vezi bine, mai am nevoie de inca 5 ani de experienta. :)

Multumesc, Somesh, pentru aceste detalii. Ma mai gandesc daca sa le pun in aplicare sau... sa nu renunt la ideea de a pleca impreuna cu iubitul meu, asa cum ne-am propus. :crazy:

 

Ca sa rezolvi cu iubitul opriti intai in Papua Guinee ....unde il poti servi pe iubitul fierbinte .... cu putin usturoi cred ca va fi delicios :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca e blonda, inalta si pregatita sa invetze maori :spiteful:

 

cum retzii mneata aspectele esentiale ale problemei.... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum retzii mneata aspectele esentiale ale problemei.... :cheer:

 

Si recunosc ca nu i-am vazut piciorusele :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Binili" invingi. Cu sau fara plete blonde. :spiteful:

 

Intr-o oarecare masura ai dreptate - dar ce voiam sa intelegi e ca - DACA - pleci - trebuie sa fi pregatita mental sa o iei de JOS - poti sa cam uiti de calificare - cel putin pana te stabilesti ( asta insemnand ANI )

 

E doar un sfat prietenesc - nu doresc nimanui sa plece cu vise din care urmeaza o trezire brusca si foarte cruda

 

Atat

 

:cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×