Sari la conținut
Forum Roportal
loc_jeca

Cat v-a costat nunta!?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

erata.. a se citi nuntasii. :)

 

Tatal miresei este "in charge" ... asa e traditia!!!!

A, da?? Cool. La romani e invers.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai cat s-a cheltuit cu rochia, costumele, invitatiile, bautura (am procurat-o noi separat de meniu), avansul la local, buchetul nasei si al meu si cam atat. Si oricum s-au recuperat si astia.

Si in ce priveste ce a zis Kontro ... chiar n-a fost cazul la noi. Si de altfel, noi ne-am simtit bine pana la urma. Pana la restaurant a fost putin mai stresant, insa de acolo am incercat sa ne bucuram de moment. Asta pana a doua zi dimineata cand a trebuit sa hranim bebelaca (ea dormise toata noaptea fara probleme) :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, ca poate sunteti niste oameni rezonabili (la betivanul de barba-tu am retineri, dar, ma rog) si or mai fi si altii.

Dar majoritatea intra in turma si cauta sa faca 'ce trebuie'.

Nu e frumos sa faci aia, trebuie sa faci ailalta, nu e bine sa joci nuneasca fara 340 rotatii pe minut si (in cazul lu' barba-tu) trebuie sa pupi mana Nasului Kontro.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum ati face voi sa impartiti plicurile invitatilor la nunta?

 

Eu as trimite in plicul mare cu invitaita ca mai incape inca un pliculet!!!

 

Aici se trimite acasa un "pachet" cu plicuri pentru invitatie la nunta cu cel putin 3 luni inainte. Una din ele este obligatie de trimis inapoi in care se anunta cati merg la nunta din cei de pe lista sau daca nu merg deloc sa se stie cate scaune rezerva!!! alt plic pentru ... in caz ca trebuie sa arete la intrare ca au fost oficial invitati la petrercere, este si un Thank You card inclus sa impresioneze si meniul din care ai de ales si bautura preferata, deci mai incape un plic si pentru cash!!!!

Aici e important lista de meniu ca multi sint evrei si o groaza de vegetarieni, ba cei anti-porci si barbatii de obicei maninca restul de picioruse de pui. Antipasta: salata de macaroane ... reci!!!!! de exemplu .... Multi trimit un cheque aici inapoi cu acceptarea invitatiei si merg cu mana goala la petrecere. Dupa haneymoon mireasa va multumi in scris!!! tot ce a primit ca sint fete care fac inventarul la tot ce se primeste mireasa cu ocazia asta!!!!

 

Bunicii dau bani multi de pus jos la cumpararea locuintei, de obicei intre 10-30% depinde si de veniturile tinerilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu propun sa nu speriem biata fata cu alte obiceiuri. Banuiesc ca intreaba de o nunta normala din romania.

Scuze.Eu m-am ghidat dupa titlul topicului.Dar cred ca ai dreptate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×