Sari la conținut
Forum Roportal
loc_jeca

Cat v-a costat nunta!?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fratilor, nu prea sunt on topic, dar nu vreau sa mai deschid unul acum pentru o intrebare. Cum ati face voi sa impartiti plicurile invitatilor la nunta? Sau cum ati facut? Le dati la inceput, scrise deja sau ii puneti pe ei sa se scrie? Ca mi se pare lipsa de bun-simt sa ii dai invitatului plicul pe la mijlocul petrecerii si sa il pui sa se scrie, desi nu ii dai pix. Sunt eu exagerata? Pai arati chiar asa pe fata ca faci nunta pentru bani?

 

Sunt asa indignata cu nuntile astea, incat nici n-as mai face-o. Sau daca da, as invita max. 20 de persoane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fratilor, nu prea sunt on topic, dar nu vreau sa mai deschid unul acum pentru o intrebare. Cum ati face voi sa impartiti plicurile invitatilor la nunta? Sau cum ati facut? Le dati la inceput, scrise deja sau ii puneti pe ei sa se scrie? Ca mi se pare lipsa de bun-simt sa ii dai invitatului plicul pe la mijlocul petrecerii si sa il pui sa se scrie, desi nu ii dai pix. Sunt eu exagerata? Pai arati chiar asa pe fata ca faci nunta pentru bani?

 

Sunt asa indignata cu nuntile astea, incat nici n-as mai face-o. Sau daca da, as invita max. 20 de persoane.

 

Am fost anu trecut la o nunta la o verisoarea de-a mea.

Plicurile erau pe masa pentru fiecare participant.

Plicurile nu erau 'inscriptionate' initial ci trebuia sa scrii numele tu cu pixul la plecare. MARE GRESEALA.

De ce?

Dupa ce s-a terminat nunta, mireasa a gasit intr-un plic nesemnat suma de 5 RON.

Probabil acel 'client' a fost nemultumit si a stiut cum sa se razbune.

 

Iti recomand sa le semnezi inainte de venirea participantilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergem la nunta ca sa evaluam meniul si sa platim pe masura prestatiei... e clar.

Parca ideea era sa fie ajutata proaspata pereche...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate multe cupluri se gandesc la profitul rezultat de pe urma nuntii.

"Merg la tine la nunta ca sa vii si tu la nunta mea".

 

Important e sa nu iesi pe minus si ca invitatii sa se simta bine. Decat sa te duci la nunta si sa stai toata noaptea pe scaun, mai bine ii trimiti banii prin posta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca trebuie sa fiti pragmatici si sa ii raspundeti initiatorului complet: pe langa tambalaul din noaptea respectiva, informati-l si despre costurile ascunse ale nuntii: cine nu a platit tacamul, cine a vomitat, cat de tare v-a enervat soacra, si neamurile ei care se uitau cu sila la ale voastre, cum a inceput sa va cicaleasca nevasta, cum a inceput sa isi etaleze flatulentele sotul, masa pe care a trebuit sa o faceti cu colegii in schimbul celei de-a sasea cafetiera pe care ati primit-o intr-un scurt timp, dracii pe care vi-i face acum sotia, cat de mult v-a imbatranit sotul si ce nevoie de colagen aveti, depresiile capatate , s.a.m.d.

 

Deci, cati oameni au muncit la aceasta hainuta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

19 ani ...and counting :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai cine recunoaste cat va costat nunta!

 

A mea .... contravaloarea a cateva mucuri de tigari Dunhill (rosu), dupa o cina de lux la Lido, cu multi ani in urma. :) :) :o: ... insa a fiicei mele ne-a costat peste $36,000.00 cu 14 ani in urma la un hotel.

 

In State nunta este o pierdere 100%, nici vorba sa-ti iasa bani din ea!!!

Inviti prietenii si rudele sa fie martori la un eveniment unde doi isis unesc soarta, nu sa te imbogatesti.

Tatal miresei este "in charge" ... asa e traditia!!!!

 

eu platesc in continuare ...

 

din vanzarea Bratwurst-ului ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tatal miresei este "in charge" ... asa e traditia!!!!

Ca sa vezi ipocrizie, we laugh (radem) at the savages (de salbaticii) who (care) sell their daugher (isi vand fiicele) for goats (pentru capre)...

Pai nu e acelasi drac?

 

...o'er the land of the freeeeeeeeeeeeee........and the homeeeeeeee of theeeeeeeeeee braaaaaaaaveeeeeeeeeeeee!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×