Sari la conținut
Forum Roportal
Alexandru82

Relatie cu o asexuala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,am si eu o mica problema ....si nu stiu daca voi gasi aici raspunsuri la problema mea...dar oricum e ceva nou pentru mine si nici nu am auzit la nimeni despre o problema asemanatoare cu a mea...de curand am cunoscut o fata mai exact de o saptamana,toate sunt bune si frumoase,ne intalnim in fiecare zi,imi place fata mult...ma simt bine in compania ei dar de curand mi-a zis ca ea e asexuala...adica nu simte nevoia sa faca sex,si intr-o relatie face sex cam odata la o saptamana sau doua saptamani,neauzind in viata mea de termenu asexual am dat un search pe google si am gasit definitia la asexual si intradevar asexual sunt persoane care nu simt nevoia sa faca sex, ce ma nedumereste pe mine cum e ea asexuala daca face sex odata la saptamana cand asexuali nu fac deloc sex...sau fac...habar nu am... :o:

imi place mult fata si nu stiu ce sa fac...voi ati mai cunoscut asexuali ? :focus: cred ca ea e prima persoana de genu asta cu care am de-a face si acum nu stiu sa raman cu ea sau sa merg mai departe...ea mi-a zis sa ma gandesc bine ce fac sunt confuz pentru ca-mi place fata...

Editat de Alexandru82

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si la ce iti trebuie tie o asexuala?

Sincer.

Mai bine era muta.

 

Anyway, mai las-o cativa ani. O sa devina nimfomana.

 

Fie te minte, fie are disfunctii medicale, fie musteste de prejudecati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sau poate ca a avut in trecutul ei parte de o trauma atat de grava si dureroasa, incat singura ei aparare e sa refuze sa mai faca sex, ceea ce nu e neaparat de condamnat sau de ironizat.

parerea mea e ca, daca ati ajuns pana aici si ea te place, dar te-a pus in garda, pentru ca ea se asteapta la ce stie ea ca e sexul.

indiferent daca e sau nu asa, daca chiar iti place si tii la ea, TREBUIE sa te inarmezi cu multa rabdare si atentie in gesturile erotice fata de ea. poate e si complexata fizic si tre s-o faci sa se simta comfortabil langa tine.

 

nici o fiinta vie sanatoasa nu este asexuala, doar cele cu disfunctii de diferite naturi.

asa ca verifica daca e intr-adevar asa si p-orma......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand face sex, o face fara placere, din obligatie?

Nu cred ca e asexuala, cred doar ca e timida, inhibata si ca nu a gasit inca pe cineva care s-o faca sa-i placa.

Sau poate e frigida.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand face sex, o face fara placere, din obligatie?

Cand o face, probabil o face ca sa se simta acel "el" bine .... nu pentru ea ... dar mi se pare aiurea s-o faca si sa nu simta nicio placere :o: ....... lasa ca o sa ajunga ea sa te iubeasca si o s-o faca si de 5 ori pe saptamana :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E FRIGIDA,nu asexuala.Asexualii,nu au atractie sexuala fata de niciunul dintre sexe,dar asta nu inseamna ca nu mai au nevoie de sex,ci doar ca nu se simt atrasi de NIMENI.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Asexualitate

http://dexonline.ro/search.php?cuv=frigiditate

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....... lasa ca o sa ajunga ea sa te iubeasca si o s-o faca si de 5 ori pe saptamana :o:

 

greu de crezut asta.

 

in toate variantele de-am zis noi, toata greutatea e pe umerii lui. sorry. daca ii place de ea, asa cum ne-a povestit el, mai intai tre s-o determine ......sa stea cuminte si sa se lase iubita. si sa-i arate asa cum zisei ca sexul poate fi ceva tare placut si sanatos. da' daca o atinge ca pe gardu primariei.....i'm not so sure anymore.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi place mult fata si nu stiu ce sa fac...voi ati mai cunoscut asexuali ? :cry: cred ca ea e prima persoana de genu asta cu care am de-a face si acum nu stiu sa raman cu ea sau sa merg mai departe...ea mi-a zis sa ma gandesc bine ce fac sunt confuz pentru ca-mi place fata...

 

Daca iti place asa de mult, si dupa o saptamana consideri ca merita efortul... trebuie sa te inarmezi cu multa rabdare si incet incet sa-i demonstrezi intai ca atingerile sunt placute (NU sex din prima :o:) o mangaiere, o imbratisare...

 

Nus' cat de "asexuala" e.. fiecare fiinta vie are o dorinta sexuala mai mica sau mai mare... poate a trecut prin experiente neplacute, poate nu a simtit niciodata nici un minim de placere, nu mai zic de orgasm... si de asta considera sexul ca pe ceva neinteresant. Cred ca e foarte dificil si ca iti va trebui destul timp sa-i dovedesti contrariul si sa o faci sa devina receptiva, dar e alegerea ta :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
greu de crezut asta.

 

in toate variantele de-am zis noi, toata greutatea e pe umerii lui. sorry. daca ii place de ea, asa cum ne-a povestit el, mai intai tre s-o determine ......sa stea cuminte si sa se lase iubita. si sa-i arate asa cum zisei ca sexul poate fi ceva tare placut si sanatos. da' daca o atinge ca pe gardu primariei.....i'm not so sure anymore.

:focus:

Ce asexuata frate? Aia e frigida toata ziua. Numai ca probabil ii suna urat termnenul si de aceia. :cry:

Si nici macar aia nu este, deoarece face sex odata la o saptamana. Doar nu ati vrea sa faca zilnic ?! :doh:

Ops, sau voi faceti toti zilnic ? :o: Inseamna ca, eu, sunt defect !

 

Eu cred ca fata l-a pus la incercare, sa vada daca el isi mentine interesul in continuare fata de ea, in cazul cand scoate relativ din ecuatie anumite tendinte sexuale.

Iar termenul de frigida implica anumite dereglari, de natura patologica.

 

 

Eu zic ca tot e bine si asa, mai rau era daca era asexuata ! :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca fata l-a pus la incercare, sa vada daca el isi mentine interesul in continuare fata de ea, in cazul cand scoate relativ din ecuatie anumite tendinte sexuale.

 

1. daca asta e motivu ei, pe care io n-am indraznit sa-l mai pun, din n motive, atunci e desteapta, nu?

2. esti: ori un geniu in ale intuitiei, ori un opsedat care cunoaste la perfectie psihologia feminina. which one? :o: :focus: :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×