Sari la conținut
Forum Roportal
Clara-francisca

Prietenul meu vrea sa se faca preot catolic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am nevoie de un sfat. Am cunoscut un baiat cu care credeam ca pot construi o relatie. De curand insa el mi-a spus ca el vrea sa se faca preot catolic si in vara asta se va inscrie la seminar. E adevarat ca el nu mi-a dat sperante false, insa eu sunt indragostita de el si nu cred ca pot sa accept asta. El e foarte hotarat si nu stiu cum sa-i schimb hotararea. Cine imi poate spune mai mult despre preotii catolici, poate daca inteleg si eu mai bine in ce se baga, pot sa-l conving sa renunte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am nevoie de un sfat. Am cunoscut un baiat cu care credeam ca pot construi o relatie. De curand insa el mi-a spus ca el vrea sa se faca preot catolic si in vara asta se va inscrie la seminar. E adevarat ca el nu mi-a dat sperante false, insa eu sunt indragostita de el si nu cred ca pot sa accept asta. El e foarte hotarat si nu stiu cum sa-i schimb hotararea. Cine imi poate spune mai mult despre preotii catolici, poate daca inteleg si eu mai bine in ce se baga, pot sa-l conving sa renunte?

 

Probabil ca ai reusi ceva daca i-ai arata greselile invataturii catolice. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce ai vrea tu sa impiedici un om sa devina ceea ce doreste?

 

Cum ar fi daca el te-ar impiedica sa te mai machezi?

Dar daca te-ar impiedica sa iti indeplinesti tu dorintele?

 

Fii mai matura. Nu e sfarsitul lumii daca se face preot.

Desi, ala pe care o sa il slaveasca, tot ne ameninta cu Apocalipsa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am nevoie de un sfat. Am cunoscut un baiat cu care credeam ca pot construi o relatie. De curand insa el mi-a spus ca el vrea sa se faca preot catolic si in vara asta se va inscrie la seminar. E adevarat ca el nu mi-a dat sperante false, insa eu sunt indragostita de el si nu cred ca pot sa accept asta. El e foarte hotarat si nu stiu cum sa-i schimb hotararea. Cine imi poate spune mai mult despre preotii catolici, poate daca inteleg si eu mai bine in ce se baga, pot sa-l conving sa renunte?

Da, spune-i ca au doctrina falsa si nu slujesc lui Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prietenul meu vrea sa se faca preot catolic

 

Eu am zis că nu mai scriu la "religie şi spiritualitate", da' threadu' ăsta ţine de "matrimoniale" şi de "Tulaaai, părintele are budigăi cu bulinuţe", deci pot să-mi permit.

 

Clara-francisca, fă-te bucătăreasă la el şi ai rezolvat problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, spune-i ca au doctrina falsa si nu slujesc lui Dumnezeu.

Si cam ce valoare asta pentru cineva care vrea sa-si inchine viata (la catolici si trupul) domnului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am nevoie de un sfat. Am cunoscut un baiat cu care credeam ca pot construi o relatie. De curand insa el mi-a spus ca el vrea sa se faca preot catolic si in vara asta se va inscrie la seminar. E adevarat ca el nu mi-a dat sperante false, insa eu sunt indragostita de el si nu cred ca pot sa accept asta. El e foarte hotarat si nu stiu cum sa-i schimb hotararea. Cine imi poate spune mai mult despre preotii catolici, poate daca inteleg si eu mai bine in ce se baga, pot sa-l conving sa renunte?

 

Evident ca ai pierdut "partida" in fata Concurentei. :focus:

 

Si daca esti indragostita de el ce? Se pare ca el de tine nu,sau cel putin nu indeajuns incat sa renunte la "chemarea" sa. Ete na...nu poti sa accepti. Asta este...omul face ce-si doreste si la urma urmei ce drept ai avea tu sa-l convingi altfel ?

Nu ti se pare ca ti-ai luat putin nasucul la purtare si rationezi ca trebuie sa-l scolesti tu despre "in ce se baga" din motive egoiste? Daca nu erai indragostita de el si nu-l vroiai in relatie cu tine te mai durea in calcai de cariera lui divina? Cel mai tare ar fi sa-l convingi oarecum dupa care sa-ti spuna ca nu vrea sa fie cu tine. :cry:

Vezi-ti fato de treaba si lasa omu in pace daca vrea sa se faca preot. Iaca au intrat barbatii in sac si altu mai "vrednic" de iubirea matale nu vei mai gasi....:o:

Gizas people...

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×