Sari la conținut
Forum Roportal
Snow09

Spiritismul....adevar sau fals?

Postări Recomandate

spiritismul,fata/baiatu' lu' mama,este un lucru real,care face oamenii sa inghete de spaima,si totusi,sa vrea mai mult...

P.S.:DACA O FACI,SATANISMU TE MANANCAAAAA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dak faceti spiritism va duceti direct in iad. :qdevil:

Pai da, e misto. Ca in iad fac mai multa experienta. Si imi pica si iteme epice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar suflete engros pentru desfacere cu amanuntul in pachetele etnobotanice prin magazinele specializate.

Bintuire garanatata! :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred că există şi pentru aceia care spun că nu practică (dar se tem) şi pentru aceia care practică şi n-au nici o teamă. Pentru aceia care nici nu practică, dar nici nu se tem, chiar nu există (p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spiritismul exista dar trebuie facut cu cineva cine cunoaste ritualul de aparare.Nu se practica pentru distractii,aflarea examenelor ect Cel mai des prin seansuri se afla cauza pentru care un suflet bintuie in anumite locuri,sau se cauta raspuns la intrebari ce prin alte cai nu au raspuns.

 

Spiritismul exista dar trebuie facut cu cineva cine cunoaste ritualul de aparare.Nu se practica pentru distractii,aflarea examenelor ect Cel mai des prin seansuri se afla cauza pentru care un suflet bintuie in anumite locuri,sau se cauta raspuns la intrebari ce prin alte cai nu au raspuns. :cheer:

 

Spiritismul exista dar trebuie facut cu cineva cine cunoaste ritualul de aparare.Nu se practica pentru distractii,aflarea examenelor ect Cel mai des prin seansuri se afla cauza pentru care un suflet bintuie in anumite locuri,sau se cauta raspuns la intrebari ce prin alte cai nu au raspuns. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hm ... Spiritismul . Intamplator am citit mesajele de aici . Spritismul de fapt se folosea de mult ca metoda de vindecare a unor boli , ruga catre zei pentru anumite cerinte , comunicarea intre vii si morti ... etc . Multi adepti de aici al acestui totpic adopta o gandire bazata pe ce a vazut la TV . Cum topicul intreaba " Adevar sau Fals ? " , pot spune ca e adevarat . Insa vedeti voi ? daca un astfel de caz daca da gres , da nastere suspiciunilor in randul anumitor clase de oameni , daca un caz se finalizeaza cu ceva concret , atunci e valabil . Deci foarte controversat subiect . Singurile probe care mai pot fi sustinute de acest subiect " SPIRITISMUL " mai poate fi adus de catre un medium .

Prin cateva mesaja mai sus gaseam ceva de genul

Pharrell24 " Eu sunt preot al intunericului, nivelul 6...si va zic ca ma simt implinit.

Prietenii mei Severus Snape si Voldemort ma sustin orice as face."

 

Pharrell esti amuzant tipule ,deja ai lvl6 . hai sa-ti spun ceva Preot al intunericului . Cand vrei tu , vin si-ti dau 1 pumn in ochi de te bag in BEZNA pe viata si cu toata preotimea ta si ritualurile tale nu ai sa poti face nimic . GARANTAT 100% Si ca sa dam lucrurile pe fata , cateva intrebari spre afirmatiile tale . Unde practici tu aceasta chestie de ai lvl 6 , poate curiozitatea ne roade pe unii din noi si vrem sa vedem cu ochii nostri . Sa nu incepi sa-mi spui ca e stric secret si numai membrii au acces , ca pot sa sa-ti spun ca am si eu un "membru " in pantaloni . Deci fara gluma , unde? da o locatie sa afle "novicii" ca mine .

Vin aici si completez cu : Oameni buni? cam 75% din tot ce vad aici e imaginatie , sf si abureala . Uite na ca sa nascut unul mai tare decat Mamama Omida . hai sa fim seriosi.

Toti matocarii se autointituleaza ca fiind ... nu stiu cine , doar vise au in cap . Ca spre final , in cazul unui deces sau a unei pierderi , tot in biserica te duci si faci cruce si mai spui " Dumnezeu sa-l ierte " . Am vazut de-alde "preoti " si adepti a diverse culte de genul cam 4-5 cazuri unde am fost de fata . Chiar acum 1 an si ceva , in Bucuresti aveam treaba si eram cu alti 2 colegi. Ne-am cazt si apoi spre seara hai sa bem o cafea si sa mai punem la punct niste detalii . Mergeam pe undeva prin MILITARI si am ajus pe langa o cladire parasita unde se auzeau niste zgomote ciudate si ceva lumini , de fire curios - hai sa vedem ce se intampla . Surpriza a fost una de ras . Niste indivizi , cam 20 -25 la numar , cu insemne pe frunte , lumanari , insemne facute pe jos ..... bla bla bla , cica tineau un ritual sa invoce nu stiu pe cine . ne-am uitat la ei si am zis " Astia au tras pe nas sigur " , voiam sa plecam , dar nenorocul lor a fost altul ca vre-o cativa din ei incepusera sa ne stropeasca cu nu stiu ce lichid rosu si sa spuna cate ceva de "dulce" , uite ca asa a inceput distractia ritualului , i-am luat la suturi si pumni de i-am imprastiat . Cativa incapatanati cu muschi pe ei in continuare agresanti , va marturisesc ca i`am batut i`am dezbracat si i-am luat la suturi pe strada . Nu ca eram vre-un Van Helsing , dar mai practicantilor de .... va sfatuiesc stati cumintei , lumea e pro si contra . raman uimit ca pe zi ce trece , din ce in ce mai multi adepti adera spre astfel de prostii . Aici spun prostii fiindca , sunt lucruri sau " spirite"( in cazul vostru ) care nu trebuiesc sa fie deranjate sau "renescute"( cum ganditi voi ) caci nu se stie ce nenorociri vor provoca.

 

PS oameni buni si vertebrali , lasati aceste curiozitati tampesti si apucativa de munca , dar daca totusi aveti nevoie de ajutor in acest sens apelati cu incredere la un preot sau la un medium , sunt singurii care pot gasi o cale spre rezolvararea problemelor in acest sens . TV-ul e virtualul , iar pasii facut pe asfalt e realitatea .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×