Sari la conținut
Forum Roportal
laviniaticu

Par permanent

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare!

M-am gandit sa deschid un topic nou special deoarece stiu ca sunt foarte multe femei carora le place parul cret sau ondulat desi au parul drept.

Eu am un par f.f.f. drept, dar ador parul cret. Il pun deseori pe bigudiuri, dar as vrea sa fie tot timpul cret. M-am gandit de multe ori sa imi fac parul permanent, insa am auzit ca sunt foarte multe riscuri si e posibil sa nu iese cum ne dorim.. Poate sunt printre voi care si-au facut permanent si ne pot impartasi din experienta lor, sau care vor sa faca acest pas.

Eu ma gandesc serios la asta si va cer o parere . :fingers: :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare!

M-am gandit sa deschid un topic nou special deoarece stiu ca sunt foarte multe femei carora le place parul cret sau ondulat desi au parul drept.

Eu am un par f.f.f. drept, dar ador parul cret. Il pun deseori pe bigudiuri, dar as vrea sa fie tot timpul cret. M-am gandit de multe ori sa imi fac parul permanent, insa am auzit ca sunt foarte multe riscuri si e posibil sa nu iese cum ne dorim.. Poate sunt printre voi care si-au facut permanent si ne pot impartasi din experienta lor, sau care vor sa faca acest pas.

Eu ma gandesc serios la asta si va cer o parere . :fingers: :tease:

 

 

Eu mi-am facut parul permanent, dar nu mi s-a ondulat f mult...Dimineata cand ma trezesc sta putin mai inelat si trebuie sa-l aranjez eu cu spuma ca sa se pastreze onduleurile. Eu cand am fost la salon am cerut' permanent usor' si chiar usor mi-a iesit :P

Una din conditii pt a t face este sa nu ai parul vopsit recent.

Daca vrei sa te schimbi, incearca...in cel mai rau caz te tunzi scurt daca nu-ti place...

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut parul vopsit niciodata. Insa mi-e frica deoarece eu am parul destul de scurt, aproape pana la umeri, si vreau bucle mari. Ma intreb daca nu se scurteaza prea tare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si-a facut cineva permanent la par pentru indreptat parul? am auzit ca ar fi vorba despre o tehnica japoneza care se practica si la noi prin saloanele de coafura cu produse profesionale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×