Sari la conținut
Forum Roportal
za-

Asistenta juridica obligatorie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o nelamurire cu privire la asistenta juridica in cazul minorilor.

Daca o persoana a savarsit fapta in minorat, dar pana la inceperea urmaririi penale a devenit majora, organele de cercetare penala mai sunt obligate sa-i asigure aparator din oficiu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc..ca intotdeauna practica ne omoara!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o nelamurire cu privire la asistenta juridica in cazul minorilor.

Daca o persoana a savarsit fapta in minorat, dar pana la inceperea urmaririi penale a devenit majora, organele de cercetare penala mai sunt obligate sa-i asigure aparator din oficiu?

Da, sunt obligate !

 

 

Teoretic da, dar practic.....tot la un avocat angajat cu bani te va trimite procuroru. c-asa-i la noi.

Termina cu prostiile, ca nu e adevarat .:(

Ti se repartizeaza din oficiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Termina cu prostiile, ca nu e adevarat .:(

Ti se repartizeaza din oficiu.

 

iar te iei aiurea de mine? pai si io ce-am zis? ca da, e valabil, numa ca cand vezi CUM apara ala din oficiu, si increngaturile dintre toate bucatile unui dosar penal, se duce inculpatu frumos si-si cata un avocat pe bani.

 

si-acu ce facem, ne-apucam de dezvoltat ipoteze si posibilitati? hai ca io de-abea m-am trezit din somn si n-am de cine sa ma iau la clantaneala. mai incerc cu Maier, ca mi-i drag. daca nu vrea......o sa ma multumesc cu tine. :) :cheer: :cheer: :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iar te iei aiurea de mine? pai si io ce-am zis? ca da, e valabil, numa ca cand vezi CUM apara ala din oficiu, si increngaturile dintre toate bucatile unui dosar penal, se duce inculpatu frumos si-si cata un avocat pe bani.

 

si-acu ce facem, ne-apucam de dezvoltat ipoteze si posibilitati? hai ca io de-abea m-am trezit din somn si n-am de cine sa ma iau la clantaneala. mai incerc cu Maier, ca mi-i drag. daca nu vrea......o sa ma multumesc cu tine. :) :cheer: :cheer: :cheer:

Intre ce ai scris mai sus si cea de acum ese o diferenta enooooormaaaa . :(

Se vede ca abia te-ai sculat. :beee:

 

Si sunt prea multe de spus, dar se vede ca nu esti dintre aceia care apara. :D

Asta privitor la "CUM" apara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si sunt prea multe de spus, dar se vede ca nu esti dintre aceia care apara. :(

Asta privitor la "CUM" apara.

ba nu e nici o diferenta.

io dupa ce am terminat in iarna trei dosare penale din alea, cat chintalele, si am vazut sistemul penal pana in maduva oaselor, i-am spus "adio si n-am cuvinte" sau vorba lu' Maier:"pa si...pusi!".

ce ziseseram mai sus e unul din motive. so?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba nu e nici o diferenta.

io dupa ce am terminat in iarna trei dosare penale din alea, cat chintalele, si am vazut sistemul penal pana in maduva oaselor, i-am spus "adio si n-am cuvinte" sau vorba lu' Maier:"pa si...pusi!".

ce ziseseram mai sus e unul din motive. so?

Ba este !

Si daca tu nu vezi diferenta intre ceea ce spui. :(

Iar daca cineva in calitate de avocat conditioneaza calitatea apararii in functie de onorariul primit, acela ar trebui exclus .

Nu te poti juca cu viata cuiva, cu atat mai mult cu viitorul lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, vai ce inaltator mesaj catre omenire, Laule.

da' practic, la care din aia platiti le pasa sau la care din aia din oficiu le pasa, ha?

ca daca ajungi sa reprezinti vro 10 cel mult si iti pasa de fiecare, iti spun io ca p-orma iti dedic cu caldura "welcome home-Sanitarium"

la fel e si in cele civile. io nu stiu ce-i cu natia asta, atata rautate si ura de ti se infioara si talpile de la bocanci de greata.

parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, vai ce inaltator mesaj catre omenire, Laule.

da' practic, la care din aia platiti le pasa sau la care din aia din oficiu le pasa, ha?

ca daca ajungi sa reprezinti vro 10 cel mult si iti pasa de fiecare, iti spun io ca p-orma iti dedic cu caldura "welcome home-Sanitarium"

la fel e si in cele civile. io nu stiu ce-i cu natia asta, atata rautate si ura de ti se infioara si talpile de la bocanci de greata.

parerea mea.

Nu e vorba de aia, e chestie de principii si valori morale. Educatie, cultura si multe altele.

Ce e mai rau este acest "miserupism" de care se pare ca te-ai molipsit si tu. Si care in ultima vreme pare extrem de contagios. :(

Si mie imi pasa de oricine, sa stii. Numai indiferenta omoara bunatatea si inraieste individul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×