Sari la conținut
Forum Roportal
cosmin.puscas

Ce sa fac?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am nevoie de sfatul cuiva.. am cunoscut o fata acum 9 luni, care e prima mea prietena, am vrut sa fiu cu ea mai mult din dorinta de a avea o prietena, si e intr-adevar o fata care se potriveste foarte bine cu mine, e poate fata perfecta pentru mine, dar problema e ca nu stiu daca o iubesc, nu simt bucurie cand ne intalnim, cand vorbim la telefon sau pe messenger. toate au trecut cu bine un timp, dar dupa unele certuri si dupa una mai importanta am vazut ca nu mai sunt dispus sa fiu cu ea. ea e foarte intelegatoare, isi doreste mult sa continue relatia, dar eu simt ca nu mai imi doresc asta, chiar vreau sa ne despartim, ceea ce a fost la inceput nu mai e acum (si e normal si asta-mi arata faptul ca sentimentele nu au fost puternice), dar ma opreste un singur lucru: nu stiu daca voi mai intalni vreodata o fata ca ea, care e asa cum imi doresc; totusi, eu nu mai pot fi fericit cand ne vedem, sunt mereu trist, au trecut saptamani intregi in care am fost deprimat zile si nopti. Cand ma gandesc la despartire simt ca voi fi fericit, am nevoie de libertatea de inainte, dar nu stiu daca voi mai gasi o fata ca ea. Voi ce ma sfatuiti? E ok despartirea sau nu? (Nici ea nu poate fi fericita daca relatia continua cum e acum).

Va multumesc pentru raspunsuri.

 

P.S. Am 17 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ii poti zice sa luati o pauza . nu definitiva ci de regandire . o saptamana 2 3 . daca ti e dor de ea pana atunci inseamna ca o vrei . daca nu , separa te

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ii poti zice sa luati o pauza . nu definitiva ci de regandire . o saptamana 2 3 . daca ti e dor de ea pana atunci inseamna ca o vrei . daca nu , separa te

 

mc mult de raspuns... cred ca e o idee buna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lol. ai 17 ani si vorbesti ca un tip de 30.

ma rog..las-o ..cum naiba vrei sa dai de alta daca mori incet intr-o relatie banala , doar de dragul ideii de 'relatie'?

Btw, ai face chiar un act de caritate..poate isi gaseste si ea pe unu care sa nu caste cand ii apare la usa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lol. ai 17 ani si vorbesti ca un tip de 30.

 

Unde ai mai vazut tu unu' de 30 de ani care sa nu stie daca sa stea intr-o relatie care nu merge sau nu?

 

In alta ordine de idei, pauza inseamna despartire CLAR. Nu exista pauza intr-o relatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unde ai mai vazut tu unu' de 30 de ani care sa nu stie daca sa stea intr-o relatie care nu merge sau nu?

 

'dar se potriveste f bine cu mine ..nu cred ca am sa mai gasesc asa ceva ..' - heloooo :unsure:

in alta ordine de idei, de acord cu tine :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate te asteptai la ceva mai deosebit... adica la trairi mai deosebite...

Iar daca zici ca e si prima prietena... si esti si foarte tanar...

Sau poate e ea o fata draguta, dar nu e ce ti-ai dori de fapt...

Cred ca e buna ideea cu pauza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai zis-o:"nu stiu","nu cred"!Cred ca mai exista fete care sa fie compatibile cu tine!La asta nu te gandi!Daca plictiseala aceasta exista de un timp lung(si daca ati incercat sa "treziti" sentimentele fara rezultat)relatia nu mai are rost sa continue!Nu esti fericit nici tu nici ea,va intalniti doar din lipsa de ocupatie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×