Sari la conținut
Forum Roportal
cocky12

Legitimare la ridicarea de diverse acte

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut,

 

Din cate stiu eu, la ridicarea diverselor documente (Registrul Comertului, Posta, CEC etc.) te poti legitima cu Cartea de Identitate, Permisul de Conducere sau Pasaportul. Va rog sa imi spuneti si mie unde gasesc legea unde scrie asa ceva, ca am cautat in Dreptul Administrativ si prin mai multe legi si acte si am gasit o OUG de pe vremea lui Tariceanu, din 2005, dar nu e prea clar acolo.

 

Vreau sa ma duc cu legea sa ii dau in cap unei idioate care nu a vrut sa imi dea un colet de la posta pe motiv ca m-am legitimat cu Permisul de Conducere. Sunt plina de nervi! Multumesc! :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut,

 

Din cate stiu eu, la ridicarea diverselor documente (Registrul Comertului, Posta, CEC etc.) te poti legitima cu Cartea de Identitate, Permisul de Conducere sau Pasaportul. Va rog sa imi spuneti si mie unde gasesc legea unde scrie asa ceva, ca am cautat in Dreptul Administrativ si prin mai multe legi si acte si am gasit o OUG de pe vremea lui Tariceanu, din 2005, dar nu e prea clar acolo.

 

Vreau sa ma duc cu legea sa ii dau in cap unei idioate care nu a vrut sa imi dea un colet de la posta pe motiv ca m-am legitimat cu Permisul de Conducere. Sunt plina de nervi! Multumesc! :yes:

Trebuia sa mergi la dirigintele postei si sa o avertizezi ca faci plangere penala pentru abuz in serviciu, sau purtare abuziva, vedeai tu, in functie de cum s-a purtat aia cu tine.

Cu legea in mana nu faci nimic.

Dar e valabil ala ..Decretul lege ..din 54, imi scapa acum. Ala de la civil. In care reglementeaza identitatea persoanei si domiciliul.

Dar nu tu trebuie sa justifici ci ei. Permisul de conducere este un act de indentitate ce contine toate atributele de identificare.

Mergi si intreaba unde scrie ca trebuie numai cu CI. Si explica-le ca ala e abuz.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Permisul de conducere este un act de indentitate ce contine toate atributele de identificare.

 

Cica nu, ca ele aveau nevoie de seria si nr. de pe cartea de identitate, iar pe permis e trecut doar CNP-ul. Niste cretine. M-au facut cu ou si cu otet acolo si muream de nervi ca nu puteam sa le demonstrez.

Si ca sa ma prinda "cica", m-au intrebat si serie, si nr. de pe cartea de identitate, plus de cine a fost eliberata si data eliberarii. Dar teapa, ca am stiut. Imi stiu toate datele de pe cartea de identitate.

Nici acum nu mi-au trecut nervii. Daca le vedeai cum gesticulau si ce tipau...Offf!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cica nu, ca ele aveau nevoie de seria si nr. de pe cartea de identitate, iar pe permis e trecut doar CNP-ul. Niste cretine. M-au facut cu ou si cu otet acolo si muream de nervi ca nu puteam sa le demonstrez.

Si ca sa ma prinda "cica", m-au intrebat si serie, si nr. de pe cartea de identitate, plus de cine a fost eliberata si data eliberarii. Dar teapa, ca am stiut. Imi stiu toate datele de pe cartea de identitate.

Nici acum nu mi-au trecut nervii. Daca le vedeai cum gesticulau si ce tipau...Offf!

Teapa, a ? :(

Te cred. Dar in locul tau nu le iertam. Cred ca ce scandal ii faceam la dirigintele postei.

Ii si avertizam ca ii actionez in judecata, ca tot imi petrec timpul pe acolo . Macar sa se mai plimbe si ei. :cheer:

 

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×