Sari la conținut
Forum Roportal
aurelh

Imperiul UE

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"""vandut tara????"""

daca exista uniunea europeana e tocmai un act de independenta a europei fata de america!!!

romania nu e un chilipir pt ue..doar pozitia geografica a facut sa fie acceptata..

si tre sa pupam ue..si pe fata si pe dos ca au acceptat sa-si bage nasul in mizeria de aici..

Ete na, fara noi erau lesinati de mult. Sa ne pupe ei ca ne-am lasat "prostiiti" pe margele si oglinjoare .

Au speculat bine efectele Acordului Schengen, ca altfel nu ne incantau ei pe noi cu nimic. Si am fi consumat si acum produse turcesti. :P

 

""dictatura morala""???? dictatura e o imoralitate!!!societatea se clasifica si stratifica de la sine!! cu siguranta NU cu FORTA..

Da desigur,. In clanuri mafiote, gasti de cartier si grupuri de interese. Corect ! Buna stratificare a societatii.

Atunci iti doresc sa traiesti TU in o asa tara. Eu personal prefer una mai civilizata. Si cu aristocratie daca se poate. Ca sa ai un etalon moral.

 

Pupa-l tu, n-ai decat! Tocmai din cauza unor oameni care gandesc ca tine si ca Laurent IIIrd, Romania a fost colonizata asa usor. :o: Noi nu trebuie sa avem coloana vertebrala, avem nevoie ca europenii sa ne puna un arac.

 

Spre dictatura o sa te si indrepti...stai linistita! :o: E o chestiune doar de maxim 2-3 ani sa ajungi sa-mi dai dreptate. Sunt impotriva ultimelor tendinte ale UE tocmai din dorinta de libertate. ;) Daca vrei dovezi si detalii privind tendintele hegemonice ale UE si sistemului global, ma poti intreba aici si am sa-ti spun cu placere.

Ia lumineaza-ne tu cu stiinta ta absconsa.

Si ultimile tendinte ?! :fingers: Ma tem ca ultimile tendinte au fost stabilite cu ceva ani in urma. :tease:

Dar, astept sa vad ce spui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stramosii nostrii si-au dat viata pt. ca poporul roman sa fie unit, liber si independent. Iar noi cei din ziua de azi suntem niste mizerii, niste.....pt. ca ne lasam sa fim condusi de altii....de europenii din vest. Ce nu putem sa ne conducem singuri? Oare chiar avem nevoie de UE ...sa inghitem tot felul de legi care pt. care stramosii nostri si-au dat viata? Putem spune ca cei din vest ne-au cucerit pe cale pasnica ...prin minciuni....mai exact...cei pe care i-am votat au vandut tara. Credeti ca daca avem cativa oameni in parlamentul european, Romania se va dezvolta? Nu aicea ii proplema. Problema ii ca cei din conducere nu stiu sa isi cinsteasca propriul neam. Nu vor sa ridice tara din saracie.(daca vroiau de ce au falimentat atatea frabici si au vandut totul incat au lasat doar niste ruine) Aproape toti sunt corupti...pt ca si-au uitat credinta...si-au uitat stramosii... Primim bani de la UE, dar credeti ca nu trebuie sa ii dam inapoi. Daca noi ii bagam in strazi care dupa un an doi se strica cum ii vom putea da inapoi. Cine ii impotriva UE? Cine crede ca Romania nu are nevoie de UE pt. a se dezvolta?

 

Imi vine in minte acu o zicala autentica stramoseasca "Taranul (in cazul de fata romanul) da carnea jos si roade osul".

Situatia in care se afla Romania in prezent se datoreaza tocmai faptului ca mai bine de juma de secol nu au mai avut deaface cu europenii din vest. Cat despre a va conduce singuri....how did that worked out in ultimii 60 de ani? :fingers:

 

Daca faceti strazile de mantuiala ca sa tina doar vreo doi ani si restul banilor ai bagati la pushculita privata,normal ca dati chix dar daca banii s-ar folosi toti unde si cum trebuie v-ar tine o strada cel putin vreo 10-15 ani buni cu munca de mentinere din cand in cand (asa ca pe la europenii din vest)

 

In final...Romania are nevoie de o "Revolutie Cubana" pentru a se dezvolta. :P

 

"Mama lor de vestici capitalisti....auzi sa-mi faca mie reguli cum sa tai porcu da Craciun..." :tease:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cei de la conducere, tot din neamul ăsta fac parte, şi de aici s-au ridicat, pentru că, nu au aterizat aici de pe Lună. Ne-am v

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Firea razboinica, e in genere, o caracteristica a lumii antice si a celei medievale, noi nu puteam face exceptie, mai ales cand circumstantele o impuneau,

 

 

Firea războinică a unei naţiuni e prezentă

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prin civilizatie ce intelegeti? cultura, corectitudine, responsabilitate, cinste, democratie ...? au tarile spre care ne indreptam asa ceva? sau au doar tupeu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
prin civilizatie ce intelegeti? cultura, corectitudine, responsabilitate, cinste, democratie ...? au tarile spre care ne indreptam asa ceva? sau au doar tupeu?

 

 

O frumoasă definiţie a civilizaţiei e dată de istoricul şi filosoful american Will Durant :

 

 

Civilizaţia e o ordine socială care promovează creaţia culturală. E constituită din patru elemente esenţiale : posibilităţile economice, organizarea politică, tradiţiile morale şi căutarea cunoaşterii şi a dezvoltării artelor, de către membrii societăţii. Civilizaţia

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
prin civilizatie ce intelegeti? cultura, corectitudine, responsabilitate, cinste, democratie ...? au tarile spre care ne indreptam asa ceva? sau au doar tupeu?

 

 

Civilizatia (familiara) pe care o primim de la EU este urmatoarea: "Omul civilizat ii .... omul liber independent, adica fara sa nu aiba o familie stabila. " UE promoveaza homoxexualitatea si incearca sa distruga familia traditionala prin asta si prin permiterea cuplurilor sa stea in concubinaj. Ce se va intampla cu copii care vor fi adoptati de homosexuali. Sau priviti comportamenul copiilor care au parintii despartiti din cauza ca s-au inselat. Apropo de homosexuali: La ora acutuala se poate face transplant de organe sexuale, adica " femeile gay " isi vor putea pune organ sexual femeiesc. Cum ar suna: barbat cu sani si pi*** ....si cu par pe piept :bye: Civilizatia UE prin aceste lucruri vor sa distruga omul de altadata.

 

Civilizatia materiala a UE este bazate pe un consum enorm de mare. Daca tot luptam impotriva incalzirii globale ar trebui sa consumam mai putin. Doar ce ne este foarte necesar. La ora actuala din alimentele pe care le cumparam zi de zi, 25-35% aruncam...sau poate chiar mai mult. Iarasi industria textila ii suprasolicitata. Avem gramezi de haine pe care le purtam doar de cateva ori pe an. Femeia zilei de azi, in fiecare zi ii imbracata diferit => se consuma energii enorme pt. ca chitipoanca sa arete bine.... Si sunt multe sectoare in care se produce o mega productie de produse...In halul asta nu o sa ajungem bine in nici un caz.

Daca analizam piata economica se oberva ca producatorii bunuri care sunt consumate de marea masa (prost educata....sau mai bine zis needucata). Astfel se arunca cu contitati enorme de resurse si energie ca sa satisfaca acesta incontrolabila cerere. Patronii nu tin cont daca ii bun prosusul pe care il vand ii bun sau nu ei se analizeaza problema in felul urmator: ....oare ce sa produc...sa inovez pt. ca (prin cantitate) sa am un castig cat mai mare. Si atuncea apar o gramada de lucruri de proasta calitate care ... intotdeauna vor avea cumparatori. Sa ne uitam putin prin magazinele alimentare: Oare cate dintre produse ne sunt strict necesare si cate nu ne sunt! Parerea mea ii ca 15% din prosulele dintr-un magazin alimentar mai maricel ne sunt necesare restul asa sa satisfaca pe oamenii needucati. Uitativa la dulciurile pt copii. daca nu apare E in compazitia lor inseamna ca nu ii produs alimentar. Si aceste lucruri (productia bunurilor de proasta calitate ) se datoreaza pietei libere. Parerea mea ii ca ar trebuie sa se produca doar produse necesare (atat calitativ cat si cantitativ) sa avem in magazi 80% produse strict necesare iar restul 20% sa fie asa pt extinderea gusturilor...si atuncea v-am economisii resurse enorme....si gradul de poluare v-a scadea simtitor.

 

 

Civilizatia spirituala pe care o v-am primi-o in curand va fi New Age. Adica toti aceia care au finantat sectele vin si spun: stiti ca sun o serie de carti si invataturi false....Prin ecumenism am gasit biserica cea adevarata.... urmariti

face referire la masoni dar are legatura si cu "Civilizatia spirituala din UE".

 

In acest discurs aflam ca situatia romaniei de acuma se datoreaza evreilor masoni care vor sa se "razbune" pt ceea ce am facut in al Doilea Razboi Mondial cu evreii. Si chiar are dreptate....cel ce vorbeste in discurs.

Editat de aurelh

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
UE promoveaza homoxexualitatea si incearca sa distruga familia traditionala prin asta si prin permiterea cuplurilor sa stea in concubinaj.

 

 

Nici mie nu-mi place practica unor guverne europene, cum sunt cele din Olanda, Danemarca, Suedia, Marea Britanie sau Spania, care promovează homosexualitatea, şi, mai rău,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici mie nu-mi place practica unor guverne europene, cum sunt cele din Olanda, Danemarca, Suedia, Marea Britanie sau Spania, care promovează homosexualitatea, şi, mai rău,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×