Sari la conținut
Forum Roportal
aurelh

Imperiul UE

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stramosii nostrii si-au dat viata pt. ca poporul roman sa fie unit, liber si independent. Iar noi cei din ziua de azi suntem niste mizerii, niste.....pt. ca ne lasam sa fim condusi de altii....de europenii din vest. Ce nu putem sa ne conducem singuri? Oare chiar avem nevoie de UE ...sa inghitem tot felul de legi care pt. care stramosii nostri si-au dat viata? Putem spune ca cei din vest ne-au cucerit pe cale pasnica ...prin minciuni....mai exact...cei pe care i-am votat au vandut tara. Credeti ca daca avem cativa oameni in parlamentul european, Romania se va dezvolta? Nu aicea ii proplema. Problema ii ca cei din conducere nu stiu sa isi cinsteasca propriul neam. Nu vor sa ridice tara din saracie.(daca vroiau de ce au falimentat atatea frabici si au vandut totul incat au lasat doar niste ruine) Aproape toti sunt corupti...pt ca si-au uitat credinta...si-au uitat stramosii... Primim bani de la UE, dar credeti ca nu trebuie sa ii dam inapoi. Daca noi ii bagam in strazi care dupa un an doi se strica cum ii vom putea da inapoi. Cine ii impotriva UE? Cine crede ca Romania nu are nevoie de UE pt. a se dezvolta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti impotriva UE ?

Inseamna ca nu stii ce este asta.

Nu putem trai fara UE. E necesar acest lucru.

Iar despre bani, Romania va ajunge sa contribuie cu mai mult decat primeste inapoi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stramosii nostrii si-au dat viata pt. ca poporul roman sa fie unit, liber si independent. Iar noi cei din ziua de azi suntem niste mizerii, niste.....pt. ca ne lasam sa fim condusi de altii....de europenii din vest. Ce nu putem sa ne conducem singuri? Oare chiar avem nevoie de UE ...sa inghitem tot felul de legi care pt. care stramosii nostri si-au dat viata? Putem spune ca cei din vest ne-au cucerit pe cale pasnica ...prin minciuni....mai exact...cei pe care i-am votat au vandut tara. Credeti ca daca avem cativa oameni in parlamentul european, Romania se va dezvolta? Nu aicea ii proplema. Problema ii ca cei din conducere nu stiu sa isi cinsteasca propriul neam. Nu vor sa ridice tara din saracie.(daca vroiau de ce au falimentat atatea frabici si au vandut totul incat au lasat doar niste ruine) Aproape toti sunt corupti...pt ca si-au uitat credinta...si-au uitat stramosii... Primim bani de la UE, dar credeti ca nu trebuie sa ii dam inapoi. Daca noi ii bagam in strazi care dupa un an doi se strica cum ii vom putea da inapoi. Cine ii impotriva UE? Cine crede ca Romania nu are nevoie de UE pt. a se dezvolta?

 

Ti-ai raspuns singur :crazy:

 

Iar despre bani, Romania va ajunge sa contribuie cu mai mult decat primeste inapoi.

 

cityship.jpg

Editat de fitzroy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Problema ii ca cei din conducere nu stiu sa isi cinsteasca propriul neam.

 

 

Cei de la conducere, tot din neamul ăsta fac parte, şi de aici s-au ridicat, pentru că, nu au aterizat aici de pe Lună. Ne-am v

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.....da chiar, ce să ne invadeze din Occident ? :crazy:

 

1) Democratia prost inteleasa de romani. Ce ii in tara la ora actuala nu se numeste democratie ci un amestec intre comunism-democratie-prostie. ( Daca o haina se potriveste pe o anumita persoana X asta nu inseamna ca se va potrivi si la persoana Y, in conditiile in care X are 60 Kg si Y are >100 Kg ). In '89 Romania nu era pregatia pt democratia, nu stia ce inseamna cu adevarat democratia...( "atuncea avea > 100 Kg" ...si acuma ii si mai grasa...) Cel mai bine este sa fie monarhie constitutiona la libera. Sa ravenim la peroada interbelica.

 

2) Gramada de sectanti care apar ca ciupercile dupa ploaie. Acuma trebuie sa apara si religia New Age... Ce drept ai tu de la Dumnezeu sa iti faci o religie si sa o numesti religia crestina X avand cartea de capatai...normal biblia. Sa cinstesti pe cine crezi tu ca ar trebui..etc etc. NU ai nici un drept de la Dumnezeu sa faci asa ceva. El a lasat o singura biserica nu mai multe. Daca ne intoarcem in timp vedem ca cele mai vechi biserici crestine sunt cea catolica si cea ortodoxa. Deci biserica lui Dumnezeu este ori cea catolica ori cea ortodoxa. Daca ne intoarceam si mai mult inainte de anul 1054, inainte de marea schisma vedem o singura biserica, cea crestina. Cine are pastrate dogmele acelei biserici? Catolicii sau ortodoxi?

 

3) Homosexualitatea. Asta ii o incalcare in picioare a constiintei crestine al neamului roman care este crestin. Cum naiba sa poti sa ..... cu barbati. Imediat vor vrea sa fie liber si casatoria cu maimute...ca doar seamana cu omul. Sau sa poata sa adopte copii...ce vor ajunge din ei? Ce impact psihologic va avea un copil care va vedea ca mama lui ii tot un barbat? Homosexualitatea=distrugerea rasei umane.

 

4) Avortul. Dupa ce apare embrionul deci apare un copil. Daca ucizi pe cineva in 'burta' unei mame nu ii o crima dar daca il ucizi dupa e a iesit din 'burta' atuncea ii o crima. Adica o peroada de timp (cateva luni ) face diferenta dintre o crima si un lucru ceva obisnuit. Singua diferenta ii ca un copil ii ucis in burta iar celalat ii ucis dupa ce iese. Daca mergem pe acest rationament, ( diferenta dintre o crima la timpul t1 si un lucru ceva obisnuit la timpul t2 , t2-t1=cateva luni + un motiv ) putem ajunge ca persoanele >70 ,sa zicem, pot fi ucise pt ca, numai consuma resurse si nu produc nimica, deci avem o diferente de timip si un motiv. Sa fim seriosi. Avortul este o crima.

 

Unul dintre argumentele care promoveaza avortul si homosexualitatea este ca oamenii se inmultesc si nu ajung resursele. Populatia Europei ii in scadere. Cea a africii ii in crestere. Problema se poate rezolva in felul urmator: fiecare familia sa aiba maxim un copil sau doi. Nu vedeti ca anumite popoare se inmultesc ca lacustele ex: india, tiganii...normal ca se inmultesc, ca o familia de tigani are cel putinn 5 copii...apoi la idieni ii cam tot asa. la cei din africa la fel

 

 

"Ce nu putem sa ne conducem singuri?"

R: Problema ii ca cei din conducere nu stiu sa isi cinsteasca propriul neam. Nu vor sa ridice tara din saracie. adica NU.

 

Mi-am dat un raspuns negativ pt. ca in situatia de fata chiar nu ne putem conduce singuri. Prin aceasta vroiam sa veniti si dv cu idei sa vedem daca vom putea candva sa ne conducem singuri.

 

Singuri adica fara influente occidentale si fara cei din conducerea de astazi. Sa vina domule sa conduca oameni care au cap nu bani. Dintre intelectualii romaniei, savaniti. Ei pot sa conduca tara. Voi ce idei aveti. Exista vreo solutie pt poporul roman sa se poata conduce singur?....sau asteptam sa vina cineva...oricina...da care sa faca toate pt noi....si visam....si zicem lasa ca ii bine cum ii acuma..ca se poate si mai rau....

Editat de aurelh
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce nu putem sa ne conducem singuri? Oare chiar avem nevoie de UE ...sa inghitem tot felul de legi care pt. care stramosii nostri si-au dat viata? Putem spune ca cei din vest ne-au cucerit pe cale pasnica ...prin minciuni....mai exact...cei pe care i-am votat au vandut tara. ?

Esti mult prea incoerent pentru a discuta despre politica .

 

Iar in alta ordine de idei, stramosii aia ar fi murit oricum . :crazy:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stramosii nostrii si-au dat viata pt. ca poporul roman sa fie unit, liber si independent. Iar noi cei din ziua de azi suntem niste mizerii, niste.....pt. ca ne lasam sa fim condusi de altii....de europenii din vest. Ce nu putem sa ne conducem singuri? Oare chiar avem nevoie de UE ...sa inghitem tot felul de legi care pt. care stramosii nostri si-au dat viata? Putem spune ca cei din vest ne-au cucerit pe cale pasnica ...prin minciuni....mai exact...cei pe care i-am votat au vandut tara. Credeti ca daca avem cativa oameni in parlamentul european, Romania se va dezvolta? Nu aicea ii proplema. Problema ii ca cei din conducere nu stiu sa isi cinsteasca propriul neam. Nu vor sa ridice tara din saracie.(daca vroiau de ce au falimentat atatea frabici si au vandut totul incat au lasat doar niste ruine) Aproape toti sunt corupti...pt ca si-au uitat credinta...si-au uitat stramosii... Primim bani de la UE, dar credeti ca nu trebuie sa ii dam inapoi. Daca noi ii bagam in strazi care dupa un an doi se strica cum ii vom putea da inapoi. Cine ii impotriva UE? Cine crede ca Romania nu are nevoie de UE pt. a se dezvolta?

 

Esti :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca tu ai lipsit din Romania in ultimii 50 de ani ...

 

cum crezi ca putem noi evolua in zilele astea spre democratie condusi de oameni formati in comunism ... nu prea putem ... putem cel mult sa ajungem ca in rusia ... mai avem nevoie de cateva decenii si de oameni neformati in comunism si pe cat posibil educati intr-un sistem de invatamant mai bun

 

in plus credinta noastra stramosasca : ortodoxismul a facut mai mult rau romaniei decat bine. sa iti dau un exemplu ... "spovedestete si vei fi iertat" - nu pomeneste nimeni nimic ca sa nu faci, sa nu mai faci, de ce ai facut ... dute la popa si trece

valorile morale ale ortodoxiei tind catre conservatorim si involutie

 

patriotismul - aici nu este doar problema Romaniei ci a intregii lumii - dintotdeauna a dus la mai multe razboaie si conflicte interetnice decat orice altceva - sper ca aparitia UE si usor usor a unei globalizari sa faca sa piara aceasta plaga a sufletului omului care ne face sa ne credem superiori, diferiti, speciali, mai buni, etc etc

 

referitor la stramosi ia mai citeste cu atentie separat de minciunile cu care am fost serviti in scoala pe vremea lu ceasca : suntem renumiti pentru ca schimbam tabara si nu avem coloana vertebrala ... pana la 14 ani am crezut ca toti stramosii nostri au castigat toate bataliile ... avand apoi acces la mai multa literatura istorica am aflat ca am castigat lupte si am pierdut razboaie

Editat de mau77mau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat, unii au fost 'baieti', dar alti stramosii de-ai nostri 'au luptat' ca niste curve din parcarile TIR.

Nu ne mai ridica in slavi.

 

Ne-a luat si pe noi de langa tomberon o doamna, ne-a spalat pe dintii galbeni (cica un roman isi cumpara in media vreo 5 sapunuri pe an), ne-a taiat unghiile cu pamant sub ele, ne-a pus o haina masura noastra si o sapca cu "I (heart) McDonald's", ne-a angajat debarasator ca sa castigam si noi pentru subzistenta.

E adevarat ca cucoana e cam perversa si asteapta in fiecare noapte cunnilingusul de rigoare, dar noi facem pe tantosii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dintre intelectualii romaniei, savaniti. Ei pot sa conduca tara. Voi ce idei aveti.

 

 

Se zice : omul potrivit, la locul potrivit. Şi dacă extrapolăm, putem zice : intelectualii cu ale lor, politicienii iar cu ale lor. Extrem de rar s-a văzut

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×