Sari la conținut
Forum Roportal
kingofyoursoul

ETTI

Postări Recomandate

Salutare.

Sunt aici pentru a strange ai mei scumpi colegi de facultate (etti+ restul lagarelor din cadrul Politehnicii.

Ca viata de student e frumoasa ,tot liceanul a auzit, dar acum depinde daca esti student la ceea ce intr-adevar iti place.

Poate daca nu venea sesiunea nici nu ma gandeam sa scriu despre asa ceva...dar iacata-ne in pragul examenelor si as avea una bucata intrebare pentru colegii mei de ani mai mari(sunt anul 1) si de ce nu,si pentru fericitii absolventi ai acestei frumoase :flowers: facultati.

Sesiunea din iarna pot spune ca a fost joc de glezne in comparatie cu ce vine acum.

Marea buba la mine o reprezinte examenul la POO... in ciuda faptului ca la PCLP am reusit un 9 si chiar intelegeam, la POO e pur si simplu crima si pedeapsa.

Nu pot a intelege absolut nimic;ma chinui de 2 zile cu dragele cursuri si laburi in fata si nu intra nimic in bibilica.

Ca viitor inginer in telecomunicatii chiar ai nevoie de asa ceva?? ft mult?? (poate suna stupida intrebarea dar.... eu stiu...)

la fel cum am realizat ca am invatat algad,analiza si matematici speciale degeaba deoarece in anul 2 va fi un curs de metode numerice ce ne invata sa folosim softuri gen mathlab ce usureaza vizibil munca.

Realizez ca pentru a sti sa lucrezi in mathlab si alte softuri de acest gen trebuie Java... dar ,ar fi fost mai bine sa stam mai mult cu programarea ..si sa studiem mai mult C++ decat sa ne bata la cap cu lucruri ce ,teoretic le-am facut in liceu.(algad a fost chiar o reeditare a clasei a 12 a din liceu la matematica.(parerea mea...hac)

In cadrul POO-ului nu inteleg de ce op. de citire afisare reprezinta niste functii(scanf,printf) cand am putea sa ramanem cu supraincarcarea operatorilor << >>.... E destul de ciudat ,plus ca nu pot intelege acel specificator de format :tease:( % ....

Pana la o urmatoare interventie va urez o seara buna... si cat mai putine restante in stresiune .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa postezi intrebarile de POO si C++ in rubrica IT & Calculatoare > Software > Programare.

Daca intrebarile sunt clare si la obiect, o sa-ti raspund la ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×