Sari la conținut
Forum Roportal
Aedrius R.J

Molitvele Sf

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sooo?? :crazy:

Nu aveti argumente pentru tampeniile astea.

Avem argumente, scripturistice chiar. Eu stiu. Tu nu.

Acum lasa-ma sa ma uit la meci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uite-aici. Am retinut aiurea, dar "au efect" si asupra lor

Adica?

 

 

Au efect in sensul bun, adica ii apara de rau si cu ocazia asta aud Numele Domnului.

 

In legatura cu exorcizarea, trebuie stiut ca doar duhurile necurate din al treilea nivel, numiti draci, pot fi exorcizati pt ca sunt cei mai slabi, Si cei de al doilea nivel numiti demoni pot fi exorcizati, dar ca in aproape 100% din cazuri, gazda moare! In schimb diavolii de primul nivel, cei puri, nu au nevoie sa posede, pt ca au propriul lor trup, iar cand poseda, nu poseda decat cu gandirea ceea ce face de fapt este sa-i controleze spiritul pe care il are omul, si astfel are control asupra corpului acelei persoane!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu inteleg de ce un om normal nu poate sa le citeasca, atata vreme cat preotii sunt vai steaua lor. Unii poate mai pacatosi ca un om de rand cu frica de Dumnezeu.

si doi, ce treaba au nebotezatii si cei de alte religii. Ce se aplica acolo, exorcizarea? Blestemul? Cine cere astfel de rugaciuni? Se sesizeaza preotii ca sunt oameni de alte religii around?

Sau cum?

 

pentru ca molitfele reprezinta de fapt un atac si avand in vedere, asupra cui este indreptat, este normal sa existe si consecinte

un popa cel putin invata la seminariu, cum s-o faca corect, fara sa fie afectat, postul negru in acea zi find una dintre conditiile obligatorii, dar nu singura Iar aceia dintre ei, care nu se simt in stare s-o faca din varii motive - nu o fac, crede-ma, pentru ca stiu prea bine la ce riscuri se expun

este suficient sa faci vinerea dupa slujba de Maslu ( atunci se citesc, de obicei Moliftele) un tur al bisericilor , din Bucuresti, de exemplu, ca sa vezi la cat de putine dintre ele se tin slujbele de dezlegare. Popii nu sunt chiar asa de inconstienti, cand vine vorba despre sanatatea lor sau a familiilor lor

 

dar , in schimb, se gasesc destui "destepti" fara nici un fel de cunoastere pe care ii mananca undeva s-o faca....si care si-o iau "full option"

Editat de masha rasputina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE (Majer @ Jun 6 2009, 08:55 PM) *

a blestemat Isus vreodata ?

 

iskander//

 

Da.

 

Da-mi si versetul in care a blestemat ISUS ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
QUOTE (Majer @ Jun 6 2009, 08:55 PM) *

a blestemat Isus vreodata ?

 

iskander//

 

Da.

 

Da-mi si versetul in care a blestemat ISUS ...

Da. Hristos, in sensul larg al cuvantului, a blestemat dracii, i-a certat. "a blestema", "a ocara" - Invocare a urgiei divinitatii impotriva cuiva, in cazul nostru, impotriva dracilor.

"Lasă! Ce ai cu noi, Iisuse Nazarinene? Ai venit ca să ne pierzi? Te ştim cine eşti: Sf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
. Nu-i recomand nimanui sa le citeasca, nici macar ateilor!! Nu te poti lupta singur cu focul, ca te poti arde.Asa sta treaba si cu molitfele.Daca vreti eu le postez aici pe topic dar sa nu le cititi decat pe sarite si nu integral.

 

 

Posteaza-le sa vedem mai au tupeu in ei astia de ia in deradere numelui lui Dumnezeu ? hai acum se vede . Ca daca nu le cititi , inseamna ca vreti sa faceti impresie pe forum cum ca e la moda sa fii "Rebel" sa nu crezi , sa nu te supui, si nu de alta , dar miroase , pute :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ar insemna sa se apuce un posedat sa-si alunge dracii din el?

In Matei 12:26 scrie "Daca Satana scoate afara pe Satana, este dezbinat; deci cum poate dainui imparatia Lui?"

deci presupun ca dracii nu se scot afara unii pe altii :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In Matei 12:26 scrie "Daca Satana scoate afara pe Satana, este dezbinat; deci cum poate dainui imparatia Lui?"

deci presupun ca dracii nu se scot afara unii pe altii :roll:

 

:lol2:

Iti multumesc pt raspuns. Nici nu ma indoiam ca dracu' sa-si fure singur caciula. Doar bateam apropoul la discutia dintre forumisti, din momentul respectiv.

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×