Sari la conținut
Forum Roportal
Petru Clej

Alegeri europarlamentare - sondaj de opinie

Postări Recomandate

cum sa gandesc?..:doh:

'tui mama ei de logica si de gramatica ---( propria-ti minte --se scrie )=> pleonasm

redundanţe in exprimarea ideilor tale observ eu aici.

================================

aceste clisee--( eu le numesc scheciuri ) demonstreaza cat de departe suntem cu miscarea partidelor si actiunea lor in politica romaneasca...

100 si mai bine de ani in care politica nu a suferit prea mari transformari dpdv al conceptiei si perceptiei asupra valorilor.

vorbim degeaba..

 

Scheciuri? Nu sunt scheciuri, ci e o piesă de teatru a lui Caragiale, care e folosită abuziv și ca un reflex automat de orice sfertodoct care nu are ce spune. Dar pentru cei care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scheciuri? Nu sunt scheciuri, ci e o piesă de teatru a lui Caragiale, care e folosită abuziv și ca un reflex automat de orice sfertodoct care nu are ce spune. Dar pentru cei care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
=======

domnule Petru...

o singura intrebare iti mai pun..

" ai auzit cumva de Confederatia Marilor Loji Unite ale Europei?"

asta explica totul din punct de vedere politic si economic...

restul este apa de ploaie , stampile manjite cu tus albastru si formulare de vot din hartie reciclata la care adaugam o mana de aiuriti care isi exercita dreptul de vot ....

11, 11, 11, 11,11, 11, 11, 12...

am zis 12..atatea au iesit la socoteala mea...socoteala celorlalti nu se pune..

 

pricepusi Coane Leonida ?

 

Teoria conspirației - simptom al ignoranței și paranoiei.

Editat de Petru Clej

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este o părere care nu are nicio legătură cu realitatea și este contrară principiilor de bază ale democrației.

 

Dar cine a zis ca democratia e masura tuturor lucrurilor?

 

Concluzia mea e: politicienii (in general, din Romania si aiurea) isi urmaresc numai propriul interes privat in functiile publice pe care le detin (direct sau prin interpusi). Cadrul institutional optim pentru ca grupurile de interese sa realizeze mijloace necuvenite este democratia.

 

Ia gata. Nu stiu ce-am avut azi.... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Teoria conspirației - simptom al ignoranței și paranoiei.

exact--teoria conspiratie.. :doh:

cat de putine cunosti.. pfffff

nu simti ca esti tinut in frau, ajutat sa "mergi" pentru ca "tara" are nevoie de tine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar cine a zis ca democratia e masura tuturor lucrurilor?

 

Concluzia mea e: politicienii (in general, din Romania si aiurea) isi urmaresc numai propriul interes privat in functiile publice pe care le detin (direct sau prin interpusi). Cadrul institutional optim pentru ca grupurile de interese sa realizeze mijloace necuvenite este democratia.

 

Ia gata. Nu stiu ce-am avut azi.... :doh:

 

Winston Churchill spunea la 11 noiembrie 1947

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca votezi cu niste hahalere iti perzi respectul de sine.

Daca te implici cu niste hahalere, ce castigi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exact--teoria conspiratie.. :doh:

cat de putine cunosti.. pfffff

nu simti ca esti tinut in frau, ajutat sa "mergi" pentru ca "tara" are nevoie de tine...

 

Repet - teoria conspirației este un simptom fie al unei ignoranțe fără limite, fie al schizo-paranoiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Repet - teoria conspirației este un simptom fie al unei ignoranțe fără limite, fie al schizo-paranoiei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×