Sari la conținut
Forum Roportal
superstea cristina

vis ciudat

Postări Recomandate

Buna seara,

 

Mentionez ca nu stiu prea multe lucruri despre existenta noastra pe pamant, ca am luat cunostinta de multe teorii, dar nu stiu exact ce sa cred, ca am avut ceva experiente mai ciudate, dar nu stiu cum sa le cataloghez... in fine. cert este ca am avut un vis foarte ciudat, care sunt sigura 100% ca nu a fost produsul imaginatiei mele si, efectiv, nu stiu cum sa-l interpretez.

 

Daca cineva are vreo idee, am sa va rog frumos sa va dati cu parerea. mersi frumos. :doh:

 

Am visat intr-o noapte, acum vreo luna, ca eram in vizita la ceva rude, (nu am recunoscut pe nimeni, ele ma stiau pe mine), toate avand cam peste 50 de ani. stateam la o masa si la un moment dat apare o baba (nu pot sa-i zic batrana, pt. ca...parea mai mult decat batrana, era baba rau :o:) ). era oarba si avea un toiag ca de argint in mana cu care se ghida. n-am sa-i uit nicodata ochii: erau foarte albastri, dar totusi acoperiti de ceva ca un val si - desi nu vedea cu ei (nu stiu de unde stiam eu acest lucru), ma fixa cu privirea. dupa ce a stat de vorba cu cei de la masa a venit la mine si mi-a zis:

- eu sunt cristina. eu nu intelegeam si i-am zis: nu, eu sunt cristina. ea mi-a replicat: nu, tu esti KUMA. acesta este numele tau universal, asa cum al meu este cristina. :|:|:| eu cred ca ma uitam foarte nedumerita si mi-a explicat ca numele meu pe pamant este cristina, dar adevaratul meu nume este kuma, ca uneori venim pe pamant, dar ce se intampla aici nue ste chiar atat de important, ca ea nu a mai foist demult de pamant, dar a venit pentru scurt timp si ca, pe pamant, venim ca sa rezolvam diferite probleme, dar sa nu-mi fac griji ca nu-s atat de importante. totul mi l-a zis destul de rapid, in nu foarte mutle cuvinte. eu ma gandeam s-o intreb ce se va intampla cu lumea, dar mi-a fost frica :roll:).

dupa care a venit un nene si m-a intrebat: tie nu ti-e frica sa stai singura la ultimul etaj? eu nu am inteles nimic, dar i-am zis ca nu :D)

 

visul s-a mutat apoi in alt plan, in aceeasi casa, dar ma opresc aici, pt. ca nu stiu pe cine ar putea interesa. certe ste ca, dupa ce mi-a vorbit, baba m-a atins cu batul acela si am simtit o vibratie foarte ciudata. nu era nici de rau, nici de bine, era...ciudat.

 

m-am trezit si m-am dus direct la calculator sa caut Kuma pe net. n-am gasit pe nimeni cu acest nume, dar aparent este o stea, din constelatia dragonului (Nu draconis), care - privita prin microscop - se vede ca si cum ar fi doua stele. :)

 

efectiv, nu stiu ce sa cred.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
efectiv, nu stiu ce sa cred.

 

:doh:

Ai facut o minunata calatorie astrala. Spiritul tau a primit un mesaj de la alt spirit mai evoluat. E minunat pentru ca-ti amintesti, rar se intampla asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Minunat e daca ar fi destul de matura sa recepteze informatiile.. pt ca anumite experiente trebuie sa fii pregatit sa le traiesti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in general imi aduc aminte majoritatea viselor, mai ales ca pe majoritatea le pot oarecum cotroola. daca visul o ia pe aratura si incep sa visez prostii (cum ar fi ca patesc ceva imposibil, am visat o data un animal ciudat care ma ataca, sau scari care se terminau brusc), in general ma prind ca e vis si-mi impun sa ma trezesc si reusesc.

 

in cazul acesta a fost altceva, era un alt gen de vis, nu aveam nicio putere asupra a ceea ce visez. si totusi era un sentiment de bine.

 

din pacate, dap, nu sunt destul de matura sa pot interpreta corect. traim intr-o lume in care totul se invarte in jurul banului si toate experientele mai ciudate sunt considerate aberatii. nu primim niciun fel de educatie serioasa vizavi de chestiuni legate de existenta noastra in plan spiritual, fiecare ce mai prinde de la parinti, de prin carti, forumuri sau chiar de la biserica... dar deschidere si o circulatie mai libera a informatiei oricum nu exista :doh:

 

oricum, mersi frumos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din pacate, dap, nu sunt destul de matura sa pot interpreta corect. traim intr-o lume in care totul se invarte in jurul banului si toate experientele mai ciudate sunt considerate aberatii. nu primim niciun fel de educatie serioasa vizavi de chestiuni legate de existenta noastra in plan spiritual, fiecare ce mai prinde de la parinti, de prin carti, forumuri sau chiar de la biserica... dar deschidere si o circulatie mai libera a informatiei oricum nu exista :o:

 

oricum, mersi frumos.

 

Ai mare dreptate in ceea ce afirmi. Nu renunta sub nici un chip la darul pe care-l detii. Cauta si vei gasi. Bate si ti se va deschide. Experientele de care amintesti sunt considerate ciudate pentru ca traim timpuri in care majoritatea sufletelor care ne inconjoara ori nu sunt pregatite pentru astfel de experimente, ori altele nu vor pur si simplu sau altora le este lene si nu le pasa de astfel de lucruri. Sunt suflete tinere... suflete neexperimentate sau suflete obosite :doh:

 

Visul tau poate fi concluzionat astfel: nu este foarte important asa de mult tot ceea ce detii aici pe pamant, ci adevarata ta esenta, unde trebuie sa ajungi, se afla undeva sus la acea stea din constelatia dragonului, pentru ca poate de acolo esti. Aici esti venita pentru a experimenta ceva... :roll:

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:doh:

 

E foarte frustrant ca sunt atat de "lost in space". o femeie imi zice ceva gen: lumea aceasta e caracterizata de uitare. nimic mai corect. chiar am uitat de unde venim. oare am gresit de tare candva ca sa ajungem in lumea asta de c**t sau care o fi faza?

Editat de bydy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Iro, nu eşti pe drumul cel bun. Ştiu că o să vrei să-mi dai 2 palme peste cozoroc pt vorbele astea şi că o să mă-ntrebi cum de-mi permit să-ţi strivesc corola de minuni, dar vreau să-ţi spun amical că e mai dureros c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tatra, da' pentru tine n'a fost dureros sa cazi dintre stele ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eee...parca ar fi prima oara cand cad...

 

Cad...ma ridic...iar cad....iar ma ridic....sa vad pana cand. :doh:

 

 

Ps: scuze ptr exprimarea din postul anterior, posibil sa nu ma fi facut inteles.

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×