Salt la continut

Fotografie

Discutii libere despre pisici

• Te rog sa te conectezi pentru a raspunde
533 replici la acest subiect

#531 The Unknown

The Unknown

Orhidee

• Gold Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 24633 mesaje

Scris 08 January 2018 - 06:50 AM

Sint incantata ca in final pisicii ma inteleg, azi mi-au raspuns la chemare!!!   Intram pe usa din spate si altadata le vedeam dar de cand cu constructia in casa vecina, se ascund ca nu le place de straini.  Eu am obiceiul sa le cant, melodii simple create de mine iar azi abia am inceput, au si aparut si veneau spre mine sa le dau de mancare ca asta am cantat. 

Poate ca le a fost mai foame ca altadata, dar mi-a cazut bine sa le vad ca le-am mobilizat cu muzica mea simpla, cantece de copiii despre pisici din lumea mare.

• 1

#532 The Unknown

The Unknown

Orhidee

• Gold Member
  • 24633 mesaje

Scris 20 January 2018 - 10:40 AM

Șapte lucruri ce nu le știam despre pisici

Pisicile adulte miaună doar pentru a comunica cu oamenii.  

Pisicile nu pot simți gustul dulce.

Cea mai mare pisică din lume măsura 48,5 cm lungime.

Torsul unei pisici poate fi o formă de auto-vindecare, deoarece poate fi un semn de nervozitate, precum și de mulțumire.

Pisicile sunt adesea intolerante la lactoză, deci nu le mai da lapte.

O pisică de casă este mai rapidă decât Usain Bolt.

Pisicile dorm 70% din viață.

Doar de prima m-am convins intre acesti ani de cand ingrijim pisici ...

• 0

#533 The Unknown

The Unknown

Orhidee

• Gold Member
  • 24633 mesaje

Scris 03 February 2018 - 11:12 AM

Iar am sarit ca arsa ca pisica alba miauna parca era deja in gura leului.   Pana sa deschid usa, n-am vazut nimic dar si pisica neagra deja alerga spre vociferare.

Eu nici nu eram sigura din ce directie vine, de frica, am o coada de matura langa usa in caz ca e alt animal sa ma apar daca nu fuge.  

Pe urma observ ca e dincolo de strada la vacinul se plimba in front yard si pe driveway.    Avem si noi acele locuri nu stiu de ce trec strada???

Prevad un dezastru cu pisici, nu departe se construiesc case/vile noi cu etaje, pe loc mic case multe si va ingreuna traficul.

Sotul doarme si n-aude nimic, dar nici vorba ca acesti pisici sa stea in casa, mi-ar scoate ochii, sint obisnuiti in curte si in debara, au pat aranjat sus pe o etajera.

Cineva voia sa ne mai dea o pisica de casa dar nu vrem asa ceva ca n-am avut si nu-mi plac suprizele de la una de 8 ani.  

• 0

#534 PushyXy

PushyXy

Conceited

• Silver Member
  • 3628 mesaje

Scris Ieri, 06:41 PM

Pisici! Vai, pisici!

Cat de gratioase si ravisante!

Oportuniste, elegante...

Wait...what????

Cel mai mult imi place sa dorm cu Pufulet. E un porc. E nesimtit, da' seamana cu stapana. Miauna emo la usa mea...si io il iau in casa, fuck da purices-like-ish-shit si jegul lui...Dar e meticulos si am impresia ca are God complex. Ma linisteste cat ai zice "peste". Imi place cand face parghie sa deschida usa (p-asta o stie de la mam'sa). E un $tar cu !@#%^&* mari. 

• 1