Jump to content
Forum Roportal
kingofyoursoul

Discutii libere despre pisici

Recommended Posts

Acum ca s-a instalat caldura extrema, sotul incurajeaza pisicii sa intre in bucatarie, baie si hol dar eu raman pe dinafara ca nu ma vor si pe mine in aceste spatii.   N-am idee cum a reusit sa puna si pisicii impotriva mea ca n-am voie nici pe terasa daca ei mananca sa nu se sperie de mine si sa nu-si termine cina :eek:   Pe langa toate tot el fixeaza A/C pe o temperatura joasa ca el sta cu pisici cu usa deschisa spre curte si eu n-am decat sa ma imbrac mai gros ... DAR ... vorba ungurilor  "Jön még kutyára dér!" = "O sa mai cada bruma pe caine!"

Parvoviroza a decimat 4 pui din 5. Posibil pe toți ca unul care a rămas nu l-am mai văzut. Ăștia mici au dat și lui Michi, zis și Michiduța și lui Gealo. 

Michi de 1 an a fost la tratament și e mult mai bine, mai ales ca e cuminte și înghite tratamentul ca pe Parizer. Gealo de 4 ani nu se simte prea bine ca nu prea ia tratamentul. Sunt izolați în garaj ca să nu dea și la alții. Dezinfectat culcusuri și presuri. Acu așteptăm să vedem dacă a mai primit careva, doamne feri. 

Heidi de 3 ani, cățeaua, e vaccinata, nu e în pericol, sper. 

Sa vaccinați pisicii de parvoviroza și rabie. Obligatoriu. Ați înțeles? 

• Like 1

Pisicii mei n-au nimic, nu se duc departe de langa casa, mai treceau strada cand erau mai tineri, dar de o vreme nu depasesc o limita, e un grapefruit pom sub care se culca sa leneveasca.  Una din pisici e pe duca de o vreme dar nu o predam inca!!!   Se iubesc asa de tare ca ar muri si celalalt singur.  Noi nu mai luam animalute daca astea se duc.  Am cheltuit cu veterinarii mult de tot, acum cu mancarea loc mai avem doar treaba ca nu vor nimic din mana mea gatit, doar conserve si boabele lor uscate.  Vaccinati sint cu de toate si sterilizati, nu sint salbatici, nu ataca decat pe coyotes.  Mezeluri deloc!!!  Am incercat cu de toate, nimic nu vor si asta le va termina stiu dar n-am ce sa le fac.  Alti pisici am mai avut si mancau si peste crud, vita, orice carne, la una-i placea supa de pui, lingea de numa' grasimea de pe blid.