Sari la conținut
Forum Roportal
kingofyoursoul

Discutii libere despre pisici

Postări Recomandate

Salutare.

Scriu randurile astea in cautarea unui raspuns pe care il caut de ceva vreme,prietenii mei nereusind sa ma lamureasca.

Acum cateva zile o colega de facultate,tot vorbind noi, ajunseseram la subiectul animale de companie,si imi trimite o imagine cu niste pisicuti ai unui amic de-al ei care ,din pacate,este plecat din tara si nu au mai tinut legatura.

Colegei de facultate ii promisese un pui din rasa respectiva dar ....a ramas doar cu poza si multe nelamuriri printre care si rasa de feline din acea imagine.

Asa ca ,v-as ruga ,daca sunteti in cunostinta de cauza sa spuneti ce rasa este si daca are cineva pisicuti de acest fel,iar daca sunt dispusi ca la urmatoarea generatie a "mamei" sa ofere una bucata pisic dragut. :doh:

Iata imaginea :

post-194984-1244037704_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Seamana f bine cu puii de pisica persana. Dar nu pot sa spun cu certitudine pana nu vad adultul... poate stie altcineva cu siguranta ce rasa sunt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Seamana f bine cu puii de pisica persana. Dar nu pot sa spun cu certitudine pana nu vad adultul... poate stie altcineva cu siguranta ce rasa sunt.

 

Am cautat pe net ..seamana foarte tare cu puii de pisica persana.

Totusi as vrea parerea unui cunoscator.

Este adevarat ce am auzit despre pisicile din rasa asta.. cum ca ar fi "rele" ,zgariind,muscand si tot tacamul???

Inca o intrebare:

Celebrul Garfield din ce rasa este?? mi se pare super dragut,chiar daca e facut animat ,ar trebui sa aiba o "clona" in lumea reala,cum Scooby-doo este un mare danez.

Mersi inca o data si haideti cu lamuririle :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai auzit de siameze ca ar fi..."rele",adica pretentioase, nu de persane. Eu am avut 2 pisici persane si nu sunt rele deloc, din contra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Celebrul Garfield din ce rasa este??

Corespondentul lui Garfield din real,nu are rasă.E pur şi simplu un motan portocaliu,vărgat.

 

Şi mie mi se par pui de Persană.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×