Sari la conținut
Forum Roportal
kingofyoursoul

Discutii libere despre pisici

Postări Recomandate

Sint incantata ca in final pisicii ma inteleg, azi mi-au raspuns la chemare!!!   Intram pe usa din spate si altadata le vedeam dar de cand cu constructia in casa vecina, se ascund ca nu le place de straini.  Eu am obiceiul sa le cant, melodii simple create de mine iar azi abia am inceput, au si aparut si veneau spre mine sa le dau de mancare ca asta am cantat. 

 

Poate ca le a fost mai foame ca altadata, dar mi-a cazut bine sa le vad ca le-am mobilizat cu muzica mea simpla, cantece de copiii despre pisici din lumea mare.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Șapte lucruri ce nu le știam despre pisici

 

 

Pisicile adulte miaună doar pentru a comunica cu oamenii.  

Pisicile nu pot simți gustul dulce.

Cea mai mare pisică din lume măsura 48,5 cm lungime.

Torsul unei pisici poate fi o formă de auto-vindecare, deoarece poate fi un semn de nervozitate, precum și de mulțumire.

Pisicile sunt adesea intolerante la lactoză, deci nu le mai da lapte.

O pisică de casă este mai rapidă decât Usain Bolt.

Pisicile dorm 70% din viață.

 

 

Doar de prima m-am convins intre acesti ani de cand ingrijim pisici ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar am sarit ca arsa ca pisica alba miauna parca era deja in gura leului.   Pana sa deschid usa, n-am vazut nimic dar si pisica neagra deja alerga spre vociferare.

Eu nici nu eram sigura din ce directie vine, de frica, am o coada de matura langa usa in caz ca e alt animal sa ma apar daca nu fuge.  

Pe urma observ ca e dincolo de strada la vacinul se plimba in front yard si pe driveway.    Avem si noi acele locuri nu stiu de ce trec strada???

Prevad un dezastru cu pisici, nu departe se construiesc case/vile noi cu etaje, pe loc mic case multe si va ingreuna traficul.

Sotul doarme si n-aude nimic, dar nici vorba ca acesti pisici sa stea in casa, mi-ar scoate ochii, sint obisnuiti in curte si in debara, au pat aranjat sus pe o etajera.

Cineva voia sa ne mai dea o pisica de casa dar nu vrem asa ceva ca n-am avut si nu-mi plac suprizele de la una de 8 ani.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pisici! Vai, pisici!

Cat de gratioase si ravisante!

Oportuniste, elegante...

Wait...what????

 

 

Cel mai mult imi place sa dorm cu Pufulet. E un porc. E nesimtit, da' seamana cu stapana. Miauna emo la usa mea...si io il iau in casa, fuck da purices-like-ish-shit si jegul lui...Dar e meticulos si am impresia ca are God complex. Ma linisteste cat ai zice "peste". Imi place cand face parghie sa deschida usa (p-asta o stie de la mam'sa). E un $tar cu !@#%^&* mari. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Când avea trei săptămâni și am pescuit-o de sub o mașină, nici „miau” nu zicea de slabă ce era!

Acum nu mă mai înțeleg cu ea, de tupeisă ce e!  :lol:

 

27495819_544406629270134_265205731_n.jpg

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata n-am treaba cu pisici, le place in aer liber dar au culcus cald preparat de noi, nu le aud gura doar cand le e foame, atunci mai mult scutura usa de securitate, mereu cred ca cineva vrea sa intre si cand ajung sa deschid, se uita asa de dragalas la mine si-mi spun un miau.   Desi este usa de metal, are un joc si-l imping pisicii cu usurinta.

 

Nici noi nu ne intelegem, le e frica de noi si n-au incredere, ca le-am prins sa-le ducem la doctor si n-au uitat.   

 

Observ ca nu mai sint animale pe strada ca inainte, si pisici erau plimbate pe lesa dar n-am mai vazut de o vreme si nu cred ca mai revine obiceiul, se vand casele la 6-10 ani sau mai devreme si sint evrei noii proprietari, precis prieteni sau rude si ei nu tin animale sau extrem de rar.  N-o sa se mai rataceasca pisicute in curte cum era inainte cu cativa ani.   

 

Acum cand se vinde o casa, prima oara se cauta de animale peste tot sa nu fie surprize, de la albine la zebu, serpi, paianjeni, scorpioni, soparle, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Când avea trei săptămâni și am pescuit-o de sub o mașină, nici „miau” nu zicea de slabă ce era!

Acum nu mă mai înțeleg cu ea, de tupeisă ce e!  :lol:

 

 

E tupeista pt ca se simte iubita. :) Ce scumpa e! Sa-ti trsiasca si sa va bucurati unul de altul cat mai mult timp posibil.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E tupeistă că așa am învățat-o noi :) 

Mercic pentru urări! :)

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai pui poze cu ea. :)

 

 

:lol:

 

 

27294926_544406669270130_450319150_n.jpg

Și sper să nu-mi aud vorbe că aș face reclamă la țigări!  :biggrin:

Editat de Vriies
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×