Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

Ne nastem mai devreme sau mai tarziu de termen

Postări Recomandate

Unii se nasc mai devreme. Altii mai tarziu de termen.

Are asta vreo influenta asupra personalitatii, indica ceva?

Sunt mai precoce din toate punctele de vedere cei nascuti mai devreme de termen? Inseamna ca se lupta de mai devreme cu viata si asa vor fi mereu?

Dar cei nascuti mai tarziu? Sunt mai inceti tot restul vietii, se dezvolta mai greu din anumite puncte de vedere, raman in urma celor din aceeasi generatie cu anumite lucruri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unii se nasc mai devreme. Altii mai tarziu de termen.

Are asta vreo influenta asupra personalitatii, indica ceva?

Sunt mai precoce din toate punctele de vedere cei nascuti mai devreme de termen? Inseamna ca se lupta de mai devreme cu viata si asa vor fi mereu?

Dar cei nascuti mai tarziu? Sunt mai inceti tot restul vietii, se dezvolta mai greu din anumite puncte de vedere, raman in urma celor din aceeasi generatie cu anumite lucruri?

Nu... :roll: Datele nasterii conteaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu... :roll: Datele nasterii conteaza.

 

Daca este vorba de cateva zile intr-un sens sau in altul,asa este nu prea conteaza, dar daca este vorba de mai mult de trei zeci ,patru zeci de zile ,atunci consecintele se vad.La nascutul prematur cu asa multe zile ,apar intarzieri in dezvoltarea atat fizica cat si psihica iar la cel care intarzie ,ei bine la asa mute zile cel mai probabil nu se mai naste viu,si mai pune si viata mamei in pericol.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu ma gandeam la aspectul asta din punct de vedere astrologic, ca tot se zice ca suntem ataaat de influentati de astre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La nascutul prematur cu asa multe zile ,apar intarzieri in dezvoltarea atat fizica cat si psihica

 

Eh, mumă-mea a fost născută la 6 luni juma şi era c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La nascutul prematur cu asa multe zile ,apar intarzieri in dezvoltarea atat fizica cat si psihica

prematurii se nasc cu un mic handicap, din punctul acesta de vedere, dar ei recupereaza in salturi, in primii 2 ani de viata, iar apoi dezvoltarea lor este normala. Se spune despre cei nascuti inainte de termen, la 7 luni, de obicei, ca sunt mai inteligenti decat cei nascuti normal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ma gandeam la aspectul asta din punct de vedere astrologic, ca tot se zice ca suntem ataaat de influentati de astre.

Eu ma gandesc la aspectul numerologic.

Thats the shit.

 

Eu unul am fost uimit cand mi-a facut cineva numerologia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca este vorba de cateva zile intr-un sens sau in altul,asa este nu prea conteaza, dar daca este vorba de mai mult de trei zeci ,patru zeci de zile ,atunci consecintele se vad.La nascutul prematur cu asa multe zile ,apar intarzieri in dezvoltarea atat fizica cat si psihica iar la cel care intarzie ,ei bine la asa mute zile cel mai probabil nu se mai naste viu,si mai pune si viata mamei in pericol.

Nu este adevarat. Daca copilul se naste, sanatos, mai devreme cu 1-2 luni, recupereaza diferenta pana implineste doi ani.

Mai grav este daca copiii se nasc mai tarziu. La nastere sunt verzi, au sistemul imunitar mai scazut si pot dezvolta boli din cauza bacteriilor ce le produce placenta, care incepe sa intre in putrefactie...dar se trateaza si astea.

Editat de Coutal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu si eu un caz: nascut la 7 luni, 940 de grame, chiar declarat mort. Acum este unul dintre cei mai destepti oameni pe care ii cunosc (nu ca e al meu, da' asa e! :roll: ), inalt, puternic; nici nu ai zice ca a cantarit candva mai putin decat o punga de zahar.

 

Eu ma gandesc la aspectul numerologic.

Thats the shit.

 

Eu unul am fost uimit cand mi-a facut cineva numerologia.

 

Da, ma rog, pe acolo. Poate m-oi fi exprimat gresit. Desi e vorba si de descendent, alinierea planetelor in functie de data si ora nasterii si mai stiu eu ce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu este adevarat. Daca copilul se naste, sanatos, mai devreme cu 1-2 luni, recupereaza diferenta pana implineste doi ani.

Mai grav este daca copiii se nasc mai tarziu. La nastere sunt verzi, au sistemul imunitar mai scazut si pot dezvolta boli din cauza bacteriilor ce le produce placenta, care incepe sa intre in putrefactie...dar se trateaza si astea.

 

Eu sunt nascut la sapte luni asa ca nu pot fi suspectat de idei preconcepute.Sunt un om normal fara abilitati deosebite si fara handicapuri.Am spus mai mult de 30-40 de zile prematur ,dar ma gandeam la sub sapte luni ceea ce inseamna 60 de zile.Acolo este problema.Am un caz in familie ,nastere prematura la sase luni si trei saptamani si problemele sunt mari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×