Sari la conținut
Forum Roportal
only_me

Nu imi vine sa traiesc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu stiu ce am.plang de fiecare data cand sunt singura si simt ca nu am pentru ce sa traiesc.nu imi vine sa ies din casa,nu imi vine sa vorbesc cu nimeni.nu vreau nimic.cand ies pe undeva,maschez toate trairile mele,par normala,dar cand raman singura iar ma napadesc gandurile negre..fizic,nu am nici o boala,dar ma gandesc mereu la moarte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In mod cert, pe Roportal vei gasi raspuns la toate framantarile tale .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In mod cert, pe Roportal vei gasi raspuns la toate framantarile tale .

 

poate ca da,poate ca nu...dar n mod cert macar voi putea discuta cu cineva.ca in realitate nimeni nu stie cum sunt eu de fapt

 

da ma rog..ce ma astept eu sa ma inteleaga cineva care probabil are o groaza de prieteni,are o familie frumoasa si un serviciu acceptabil,o casa si probabil o masina bunutza..anyway..ma intorc la citit carti atunci,scuze de deranj

Editat de only_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.ca in realitate nimeni nu stie cum sunt eu de fapt

 

dar tu stii ? :(

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate ca da,poate ca nu...dar n mod cert macar voi putea discuta cu cineva.ca in realitate nimeni nu stie cum sunt eu de fapt

Si atunci care ar fi sensul?

Sa ne prefacem ca intelegem - noi si sa te prefaci ca esti inteleasa - tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar tu stii ? :(

nimeni nu stie ce e in sufletul meu.numai eu.atat. si e o povara prea grea pentru mine.nu mai pot sa o ridic

 

Si atunci care ar fi sensul?

Sa ne prefacem ca intelegem - noi si sa te prefaci ca esti inteleasa - tu.

 

de fapt asa e,ai dreptate..a fost o prostie din partea mea ca am deschis topicul.

 

o zi placuta,in continuare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar tu stii ? :(

Zici ca ai baut apa dupa ce a postat Ironic.

Ca el mai are ticuri verbale ego sum-istice.

 

de fapt asa e,ai dreptate..a fost o prostie din partea mea ca am deschis topicul.

Nu asta.

Dar la ce bun daca nu spui care iti sunt problemele reale?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oi fi beut si apa .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu ce am.plang de fiecare data cand sunt singura si simt ca nu am pentru ce sa traiesc.nu imi vine sa ies din casa,nu imi vine sa vorbesc cu nimeni.nu vreau nimic.cand ies pe undeva,maschez toate trairile mele,par normala,dar cand raman singura iar ma napadesc gandurile negre..fizic,nu am nici o boala,dar ma gandesc mereu la moarte

gandeste-te putin la trecutul tau .. pari a fi pierdut pe cineva dreg. Ti-a murit un bunic f apropiat, un parinte .. un prieten? Ai fost parasita de un iubit .. te-a marcat f puternic o experienta neplacuta a cuiva? Ti s-a indus ideea ca nu esti buna de nimic?

Ce varsta ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu ce am.plang de fiecare data cand sunt singura si simt ca nu am pentru ce sa traiesc.nu imi vine sa ies din casa,nu imi vine sa vorbesc cu nimeni.nu vreau nimic.cand ies pe undeva,maschez toate trairile mele,par normala,dar cand raman singura iar ma napadesc gandurile negre..fizic,nu am nici o boala,dar ma gandesc mereu la moarte

 

Dar de ce ai impresia asta?

Esti printre niste oameni cu care sa te intelegi? De ce simti nevoia sa-ti maschezi trairile? Poate nu te potrivesti cu persoanele din jur.

Faci ceea ce ti-ai dorit? Sau, ce te impiedica?

Ce anume te nemultumeste de la viata ta? Cum ti-ai dori sa-ti fie viata si de ce nu e cum ti-ai dori?

Iata niste intrebari pe care, cred eu, ar trebui sa ti le pui si sa incerci sa gasesti un raspuns.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×