Sari la conținut
Forum Roportal
soarele

Copilaria de altadat'

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

saraci mai sunt copiii in ziua de azi....nu i-am vazut strangandu-se pe patura in fata blocului...jucandu-se cu papusi sau de-a scoala...cum faceam noi....

daca ii intrebi de batistuta; magarusul; leapsa; elasticul; patratica; castelul; tarile; tara, tara vrem ostasi; sotron; matele incurcate; imparate, imparate cat e cerasul la cetate; la perete stop; tomanap; nenea nae face baie in tigaie; flori, fete sau baieti; coarda; telefonul fara fir sau pititea(ascunsa)(cam atat imi amintesc momentan) banuiesc ca majoritatea nici nu stiu jumatate din jocurile acestea...:D<...

acum tot ce vad sunt copii care stau toata ziua la calculator...sau cand ii vad pe afara se alerga "impuscandu-se" sau luptandu-se...imi pare rau ca nu mai stiu jocurile pe care le jucam noi....inteleg ca vremurile s-au schimbat ...da parca prea mult....

nici dulciurile nu mai sunt ce erau....tin minte cand eram mica....la fiecare "alimentara"...existau fel de fel de jeleuri, caramele, bomboane si chestii de astea la 500lei maxim 1000...doamne si cum prindeam cate o mie doua...mereu imi luam jeleuri...erau putine ...da eu eram fericita cu ele..:D...acum n-am mai vazut asa ceva...si multe dulciuri de pe vremea mea au disparut...si erau bune...si acum as mai manca daca as gasi...sa nu spun ca ma cautat un cartier intreg niste pufarine zilele trecute....

pfff vorbesc ca o babutza..:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Soarele..eu am incredere in noua generatie. Asa cum sunt, putin debusolati de prea MULTA informatie inca de la varste fragede..multi , cand se trezesc, caci tot o fac, se trezesc cel putin la fel de castigati ca altii dupa '89 .

Mai da si tu cu nasul printre blogurile pustilor asa de la 17-19 ani..pana pe la 22..daca vrei sa te opresti acolo. O sa te minunezi nu doar de cum gandeste unul, altul..ci de majoritatea ..garantat!

Anunta-ma de vrei, si iti fac rost de cateva adrese..dar intrebarea ea - chiar te intereseaza subiectul? ..ca din ce scrii aici, il tratezi cam superficial.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
One word: Lapre Gros!

 

Aveam mai multe pretentii de la tine. Kapra cui i-o lasi?

Si ce e aici, topic de aduceri aminte?! Io zic ca mai sunt deschise astfel de teme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...imi pare rau ca nu mai stiu jocurile pe care le jucam noi....inteleg ca vremurile s-au schimbat ...da parca prea mult....

Daca nimeni nu ii invata... :D

 

nici dulciurile nu mai sunt ce erau....

Mda, eu cel mai mult plang dupa bomboanele de Craciun din zahar. :D

 

One word: Lapre Gros!

 

Aici i se spune "capra"...preferatul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×