Sari la conținut
Forum Roportal
XxAnnie

Surorile Boleyn

Postări Recomandate

"Surorile Boleyn" de Philippa Gregory

Distins cu premiul Parker Romantic Novel of the Year (2002) si cu premiul Romantic Times pentru biografie fictionala, romanul Surorile Boleyn (2001) descrie rivalitatea dintre Mary si Anne Boleyn si lupta lor pentru dragostea si favo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The referi la nuvela "The Other Boleyn Girl" dupa care sa facut si un film recent ? Pentru ca nu am auzit de cartea "Surorile Boleyn" scrisa de Philippa Gregory dar poate asta este traducerea titlului in romaneste cu toate ca nu e corecta.Daca te referi la nuvela asta,am citit-o si mi-a placut foarte mult.Imi place stilul autoarei si ai citesc cu drag nuvelele.

Ai citit The Boleyn Inheritance ? E povestea penultimei sotii a lui Henry,Katherine Howard.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
The referi la nuvela "The Other Boleyn Girl" dupa care sa facut si un film recent ? Pentru ca nu am auzit de cartea "Surorile Boleyn" scrisa de Philippa Gregory dar poate asta este traducerea titlului in romaneste cu toate ca nu e corecta.Daca te referi la nuvela asta,am citit-o si mi-a placut foarte mult.Imi place stilul autoarei si ai citesc cu drag nuvelele.

Ai citit The Boleyn Inheritance ? E povestea penultimei sotii a lui Henry,Katherine Howard.

da,"The Other Boleyn Girl",in romana e tradus "Surorile Boleyn" ... vreau sa-mi comand cartea si vroiam sa stiu daca merita

nu am citit "The Boleyn Inheritance",daca s-ar traduce in romana mi-as cumpara-o

Editat de XxAnnie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×