Sari la conținut
Forum Roportal
elenatanase

Rog urgent cine poate sa ma ajute la MATLAB

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu specifici cu ce sa te ajutam ?Programul banuiesc ,ca stii sa umbli cu el.

pobabil se refera la implementarea unei scheme electrice de comanda..depinde , daca lucreaza cu Simulink sau efectiv editare ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu f putin sa lucrez cu programul . Tocmai aceasta este problema . Am de calculat niste valori date de o formula matematica , relativ simpla , care la randul ei depinde de alte formule. Am reusit sa fac formula cu formula , si calculand pe fiecare separat am reusit sa ajung la valorile finale . As vrea sa creez o functie careia sa-i dau doar intrarile si sa-mi returneze direct iesirile . Nu stiu cum ma voi descurca apoi la grafice , si in plus , din matlab sa-mi duc valorile si graficele de care am nevoie in word .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu f putin sa lucrez cu programul . Tocmai aceasta este problema . Am de calculat niste valori date de o formula matematica , relativ simpla , care la randul ei depinde de alte formule. Am reusit sa fac formula cu formula , si calculand pe fiecare separat am reusit sa ajung la valorile finale . As vrea sa creez o functie careia sa-i dau doar intrarile si sa-mi returneze direct iesirile . Nu stiu cum ma voi descurca apoi la grafice , si in plus , din matlab sa-mi duc valorile si graficele de care am nevoie in word .

matlabul e mai complicat. daca nu lucrezi in Simulink, iti propun o soluite mai usoara - Mathcad.

acolo scrii practic ecuatiile cum le scrii pe hartie. e mai usor de utilizat si nu tre sa ai experienta sa lucrezi cu el ca sa poti sa te ajuti de el pt cat spui ca ai nevoie. si ai si grafice si sunt usor de setat. si de importat nu trebe, se face doar cu copy -paste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare rau ,dar cu asta chiar nu te pot ajuta....habar nu am sa lucrez cu asa ceva.

 

Cererile se adreseaza in general tuturor care frecventeaza forumul. Daca stii raspunzi, daca nu stii nu raspunzi. Ce ar fi sa zica fiecare de pe forum "Imi pare rau ,dar cu asta chiar nu te pot ajuta....habar nu am sa lucrez cu asa ceva." No offense

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×