Sari la conținut
Forum Roportal
Shiva*

Cum arata camera voastra?

Postări Recomandate

Totul OK in afara de lumanari. Produc monoxid de carbon. :)

Si respiratia la fel :crazy:.

 

@ Poison Ivy: As miza in continuare pe draperie; sa-ti faci noapte in incapere in miez de zi (si eventual sa aprinzi lumanarile acelea care-l ingrijoreaza pe Franco) e un privilegiu vrajitoresc pe care-l recomand cu caldura :blink:. Nu stiu cum e Venus aceea la care faci referire, dar suna scorpionesc, go for it!

 

@ otilia*: mi-ar placea si mie la fel de mult daca ar fi definitivata in toate amanuntele enumerate :o:. Numai ca sunt cam migratoare in ultimul timp si am trei locatii diferite, prin urmare nici cuibul meu nu este complet (ma mai mut cu accesorii dupa mine, cand e cazul). Basic-ul incerc sa-l respect peste tot pe unde stau si, in functie de timp si resurse financiare, sa-l ajustez cat mai aproape de viziunea pe care o am.

 

@ puiu.t: Am habar de inaltime, dar n-am prea vazut vulturi prin peisajele citadine :lol2:. Cand ma gandesc la alte ingrediente cum ar fi lift, cateva zeci de vecini, cutremure, m-as gandit de doua ori inainte sa ma mut atat de departe de pamant.

Editat de Deirdre Orca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si respiratia la fel :P.

 

Mno, exclus, aia produce dioxid de carbon.

Acu, daca tot vorbim de cutremure si prapastii, si lumanarile pot fi periculoase, creeaza un risc de incendiu, mai ales intr-un mediu asa cum l-ai descris tu, atat de usor inflamabil 8) O cauti cu lumanarea!

 

@Ivy, ai prinde si tantari?

Trebuie hranita regulat?

Editat de Franco222

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o oglinda speciala in care te vezi aproape alb/negru.

 

 

****

 

Am de gand sa iau si o Venus Fly Trap in viitorul apropiat, ca tot ziceai de plante. 8)

 

Oglinda aia tre' sa fie foaaarte interesanta.

 

Cat despre Venus Flytrap... ai gasit pe undeva? Ca la cate plante tzepoase am in casa (mama iubeste cactushii :) ) numai aia lipseste...

 

aaa... si mai am un... Viburnum Opulus :P

 

ps. unde-ai gasit emoticonu' ala cu coditze??? k io nu-l gasesc si e mortal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
@Ivy, ai prinde si tantari?

Trebuie hranita regulat?

 

Dar ce nevoie am eu sa prind tantari? :)

Hmm...nu are ore fixe de masa, daca la asta te referi. :P

 

 

@A.K. : Viburnum Opulus e preferatul meu dintre toate "plantele" tale :)

Cat despre Venus Flytrap, daca n-ai o carnivora printre tepoasele alea, e musai sa-ti gasesti un/o "Venus in scorpion" si-ai sa uiti de cactusi 8) ...sau ai sa-ti amintesti si mai tare :P

 

Later Edit: Am gasit fetita la emoticons, in stanga, dupa ce am selectat optiunea "Arata tot"

Editat de Poison Ivy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mno, exclus, aia produce dioxid de carbon.

Pardon, scuzati, mea culpa. Am facut si liceu si facultate de uman, aritmetica asta, bat-o vina :doh:. Trage-ma de urechi, n-ai mila.

Cat priveste ingredienele inflamabile, prefer sa stiu ca stau pe un butoi cu pulbere (a se citi lemn si alte materiale naturale) decat pe unul cu plastic si altele din familia de cuvinte.

 

@ puiu.t: Am crescut cu Tampa pravalindu-mi-se in camera si cu vestitii ursi "conteinieri" plimbandu-se pe langa casa. Te rog da-mi voie sa te compatimesc, prins intre betoane si falnice blocuri comuniste :airkiss: . Bine ca macar esti ceva mai departe de poluarea fonica (ma gandesc).

 

Fetelor care va pricepeti la flori, mi s-a ofilit hortensia. Am fost plecata o saptamana si n-a fost udata, iar cand m-am intors mai erau cateva cioturi uscate din ea. Am tot incercat resurcitari, dar nu vrea sa se lase induplecata (cu toate ca tulpinile sunt vii, bine merci). Any idea?

Editat de Deirdre Orca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fetelor care va pricepeti la flori, mi s-a ofilit hortensia. Am fost plecata o saptamana si n-a fost udata, iar cand m-am intors mai erau cateva cioturi uscate din ea. Am tot incercat resurcitari, dar nu vrea sa se lase induplecata (cu toate ca tulpinile sunt vii, bine merci). Any idea?

 

 

Ai incercat deja vitamine? Exista ceva care se numeste "tratament de inradacinare" cu hormoni... Dar numai intr-o saptamana s-a transformat asa?

 

 

 

**************

 

P.Y. uite inca un emoticon pt tine... :airkiss: ... hih

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar ce nevoie am eu sa prind tantari? :doh:

Hmm...nu are ore fixe de masa, daca la asta te referi. :airkiss:

...Ca sa nu te prinda ei pe tine? :doh:

De fapt, era o greseala, corect era "aia prinde si tantari?" pentru ca ma gandesc sa-mi trag si eu una, caci am observat ca pe paianjenii mei nu ma pot baza cand vine vara. Stiu sa faca panze dar nu stiu sa prinda tantarii care ma chinuie; cred ca au acumulat o karma de pescari ghinionisti.

Problema e ca s-ar putea sa aiba nevoie de mai mult decat de apa...? Acum, ca am inceput sa fraternizez cu ovo-lacto-vegetarienii, ar trebui sa cumpar ceva special pentru ea.

 

In rest, nu stiu ce tot aveti cu blocurile comuniste, sunt niste constructii foarte eficiente si economice, si sunt mai bune, oricum, decat cladirile moderne din otel.

Editat de Franco222

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai incercat deja vitamine? Exista ceva care se numeste "tratament de inradacinare" cu hormoni... Dar numai intr-o saptamana s-a transformat asa?

Uhh... nici in mine nu as turna E-uri si hormoni, de ce i-as face asta bietei plante? :airkiss: Da, intr-o saptamana a ajuns asa, e o don'soara mai simandicoasa si solicita adapat zilnic. Treaba ei, cu asemenea mofturi nu stiu ce va face caci in curand voi fi plecata doua saptamani; daca-i place viata, o sa ma astepte.

 

@ Franco: blocurile comuniste sunt triste si claustrofobice. Este adevarat ca nu intotdeauna poti sa alegi pana la capat unde sa locuiesti, totusi da-mi voie sa ma infior la ideea unor megaliti de-astia de 11 etaje.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×