Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

Cand dusmanii sunt impotriva ta

Postări Recomandate

Nu blestema ca se poate intoarce asupra cui nu vrei.

Gandeste-te la urmatul lucru. In loc sa vina vrasmasii sa te alerge si sa incerce sa-yi faca rau, gandeste-te ca atunci cand ar veni vrasmasii ei nu ar mai fi vrasmasi ci prieteni. Adica roaga-te pentru ei sa iasa din cercul raului si sa intre in bine.

Spune asa 30 zilnic pentru 40 zile:

Doamne intoarce-i la bunatate si la rugaciune pe TOTI vrajmasii mei.

Daca cineva te blesteama binecuvanteaza-l . Incearca sa-i impaci pe cei ce sunt impotriva ta dar rugaciunea de mai sus face minuni Fa-ti cati mai multi prieteni si intoarce-i pe vrasmaj la bunatate, tot asa cum nu te apuci sa batjocoresti si sa lovesti in bolnavi nu batjocori si lovi in cei cazuti in capcana vrasmasiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cand dusmanii sunt de partea noastra ce e de facut? :cheer:

Editat de fitzroy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu blestema ca se poate intoarce asupra cui nu vrei.

Gandeste-te la urmatul lucru. In loc sa vina vrasmasii sa te alerge si sa incerce sa-yi faca rau, gandeste-te ca atunci cand ar veni vrasmasii ei nu ar mai fi vrasmasi ci prieteni. Adica roaga-te pentru ei sa iasa din cercul raului si sa intre in bine.

Spune asa 30 zilnic pentru 40 zile:

Doamne intoarce-i la bunatate si la rugaciune pe TOTI vrajmasii mei.

Daca cineva te blesteama binecuvanteaza-l . Incearca sa-i impaci pe cei ce sunt impotriva ta dar rugaciunea de mai sus face minuni Fa-ti cati mai multi prieteni si intoarce-i pe vrasmaj la bunatate, tot asa cum nu te apuci sa batjocoresti si sa lovesti in bolnavi nu batjocori si lovi in cei cazuti in capcana vrasmasiei

 

si crezi ca functioneaza?

poate intr-o telenovela, in viata de toate zile nu cred

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spune asa 30 zilnic pentru 40 zile:

De ce ii place lui Dumnezeu asta sa spui de 30 de ori timp de 40 de zile o fraza?

 

Daca algoritmul e autentic, am sa spun eu de 31 de ori timp de 41 de zile ca e un Dement.

Ca 31 e mai mare decat 30.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba sunt dusman, ca eu il venerez pe ala care are coarne.

Nu ma refer la Huidu.

Nici la Gainusa.

 

Trick-ul era sa obtin confirmarea ca 31 > 30.

Ca nu se stie niciodata cu Religia, cum 31 e de fapt mai mic decat 30.

 

Bine, mai haios e Dimineata cand ne spune ca dusmanii pot fi uneori impotriva ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca incerc si nu functioneaza? Ce sa fac? Pe cine iau la rost?

:D :D

 

Nu blestema ca se poate intoarce asupra cui nu vrei.

Gandeste-te la urmatul lucru. In loc sa vina vrasmasii sa te alerge si sa incerce sa-yi faca rau, gandeste-te ca atunci cand ar veni vrasmasii ei nu ar mai fi vrasmasi ci prieteni. Adica roaga-te pentru ei sa iasa din cercul raului si sa intre in bine.

Spune asa 30 zilnic pentru 40 zile:

Doamne intoarce-i la bunatate si la rugaciune pe TOTI vrajmasii mei.

Daca cineva te blesteama binecuvanteaza-l . Incearca sa-i impaci pe cei ce sunt impotriva ta dar rugaciunea de mai sus face minuni Fa-ti cati mai multi prieteni si intoarce-i pe vrasmaj la bunatate, tot asa cum nu te apuci sa batjocoresti si sa lovesti in bolnavi nu batjocori si lovi in cei cazuti in capcana vrasmasiei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×