Sari la conținut
Forum Roportal
raduc

Dispozitive protectie energetica

Postări Recomandate

Buna tuturor!

 

Am achizitionat si eu cateva dispozitive orgonice. Unele din Africa, cateva de la un tip din Bucuresti.

 

Eram f incantat. Am citit multe despre aceste dispozitive.In general auzeam numai de bine. Ce e ciudat k nu simt nimic pozitiv. In ultima vreme viata mea aluat-o in jos din toate punctele dvdr, cel putin asa simt eu...Stres,agresivitate,un fel de atac de panica, depresie etc. (Desi am de toate, job bun, sanatate ,nu ma plang de nimic serios, doar oboseala generala, iubita, familie etc...)

Poate ca imi imaginez, dar dupa ce am citit mai multe despre cristale, am aflat ca ele aduna si amplifica energiile din jur, fie ele bune sau rele. Trebuie avut f mare grija sa nu fie influentate de ganduri/energii negative, altfel vor manifesta lucruri nedorite in viata celui care le foloseste.

 

Stiam ca orgonitul functioneaza de la sine, nu trebuie programat, incarcat....dar incet, incet mi-am pierdut increderea. Poate nu e pt mine.

 

Am purtat un cristal de ametist o vreme. L-am purificat si programat sa-mi ofere ajutor enegetic cand trebuie si sa aduca lumina in viata mea si am ajuns sa am un fel de criza( cica e spasmofilie sau ce, pe baza nervoasa, lipsa de calciu). Prima data a inceput in timpul unei sesiuni de meditatie.Am simtit ca vine de la cristal, acum nu stiu, doar a amplificat energiile venite din mine sau prin mine, ori a fost sursa celor intamplate. Ma inundau valuri de energie/furnicaturi prin membre,in cap, mai ales in zona obrajilor si a fruntii( al 3-lea ochi).Aveam si usoare halucinatii cu lumina stinsa, vedeam pete negre cand priveam spre fereasta. Am renuntat la cristal, iar cu timpul am reusit sa controlez starea si frica care s-a instalat in adancul meu si am trecut peste. Am reluat meditatia, dar in schimb mai am cate odata stari f naspa, de criza si ganduri negative. Parca cineva ma ataca brusc cu energie negativa si toate se intorc in mine, simt ca innebunsesc de multe ori. Trece cu autocontrol, rugaciune si rabdare.

 

Ce poate fi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor!

 

 

Ce poate fi?

 

ce nu se spune despre dispozitivele orgonice este ca ....te predispun la atacuri psi din partea entitatilor malefice si a persoanelor rau-voitoare....:boredom:

Editat de nightwish
scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da cred k de aici energiile negative. M-am gandit sa renunt o perioada la orgonit si cristal. Le duc in garaj, sper ca voe fi destul de departe de mine :boredom:

 

Vom vedea ce se intampla, nu ma dau eu batut asa usor. Lupt si sunt din ce in ce mai constient de ceea ce simt si ceea ce vrea sa simt. Astfel voi reusi sa detin control asupra gandurilor,sentimentelor(energiilor) si actiunilor mele.

 

Lucrurile astea normal k nu se spun, multi doar fac cadou sau vand asemenea dispozitive, fara sa ofere informatii prea multe...

De multe ori simt nevoia unui "maestru", care sa ma indrume in viata spirituala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maica...cine sare garduri multe,ai intra si un par in c.r! :tease:

Dispozitive de protectie,ha? :flowers: O sa vedeti voi pe dracu' in haina de piele!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu inteleg un lucru: de ce cauti explicatii in afara.. cand totul tine de tine si de ce ai in suflet?

 

Multumesc pt sfat. Sunt constient de asta,din pacate de multe ori caut confirmarea unor lucruri de afara,sunt putin confuz si nesigur pe mine cateodata.

 

Egoul incearca sa ma manipuleze, cu aceste programari vechi, frici, limitari. Uneori simt de parca ar incerca sa ma convinga sa nu meditez, sa nu ma ocup de lucruri spirituale, sa stau frumos in rand si sa-mi vad de treaba asa cum o fac cei mai multi oameni.(sunt curios de cand si de unde am eu aceasta programare).In ultima vreme i-am dat liber si i-a crescut puterea.

 

Am sa meditez mai des si voi incerca sa fiu mai constient si sa-mi privesc in fata frica.

 

Numai bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca toate astea vin de la ego. El se manifesta in alt sens. :flowers:

 

:tease:

Eu cred ca in mare parte chiar asa se manifesta, manipuleaza fara nicio mila. Pune o pacla pe ochii constiintei, lasand-o sa doarma profund si manipuleaza masina umana dupa pofta lui.

 

Am sa meditez mai des si voi incerca sa fiu mai constient si sa-mi privesc in fata frica.

 

Numai bine!

 

 

Ai face un lucru minunat. Frica este cel mai mare dusman al constiintei!

Editat de Kether

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca toate astea vin de la ego. El se manifesta in alt sens. :)

 

In loc de ego, ii poti spune si "ganditorul" :roll: Pt k ideile ce trec de ganditor ajung in subconstient(inima), ideii/gandului se ataseaza sentimente, iar apoi se manifesta in corp sau in realitatea inconjuratore.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Frica este cel mai mare dusman al constiintei!

Si totusi,frica e o stare a constiintei...suntem constienti de frica,frica e un obiect al constiintei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×