Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua

am hepatita B cu hbeag negativ si transaminaze f bune (in ultimii 2 ani repetate odata la 3 luni).

acum 2 ani viremia a fost 1399 UI/ml (medsana) acum este 246 (matei bals). Mi s-a spus ca as putea lua in consideratie 2 variante: fie o doza de vaccin fie inceperea unui tratament cu baraclude (evident pe banii mei la asa analize bune). Ce parere aveti? Care stiti ca ar putea fi riscurile? (de pilda: pot ajunge sa dau peste cap analizele in directia gresita?)

Multumesc, Lucian.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m-am pacalit singur:

prima viremie facuta la medsana era 1399 copii/ml acum este 246 UI/ml unde 1UI=5.82copii adica tot vreo 1400 copii.ml.

Sa nu ma plang totusi. Raman insa intrebarile. Ar trebui sa mai spun ca HBeAg este nonreactiv iar ANTI-HBE este reactiv.

 

Lucian

 

Buna ziua

am hepatita B cu hbeag negativ si transaminaze f bune (in ultimii 2 ani repetate odata la 3 luni).

acum 2 ani viremia a fost 1399 UI/ml (medsana) acum este 246 (matei bals). Mi s-a spus ca as putea lua in consideratie 2 variante: fie o doza de vaccin fie inceperea unui tratament cu baraclude (evident pe banii mei la asa analize bune). Ce parere aveti? Care stiti ca ar putea fi riscurile? (de pilda: pot ajunge sa dau peste cap analizele in directia gresita?)

Multumesc, Lucian.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua

am hepatita B cu hbeag negativ si transaminaze f bune (in ultimii 2 ani repetate odata la 3 luni).

acum 2 ani viremia a fost 1399 UI/ml (medsana) acum este 246 (matei bals). Mi s-a spus ca as putea lua in consideratie 2 variante: fie o doza de vaccin fie inceperea unui tratament cu baraclude (evident pe banii mei la asa analize bune). Ce parere aveti? Care stiti ca ar putea fi riscurile? (de pilda: pot ajunge sa dau peste cap analizele in directia gresita?)

Multumesc, Lucian.

pai vaccinul nu vad cu ce te poate ajuta.....lucrurile sunt sub control ca sa zic asa...armistitiu intre tine si virus...nici el nu dispare...nici nu te afecteaza prea mult...important este sa ramana asa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×