Sari la conținut
Forum Roportal
marianvaruu

Prea mult volum

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut ... vreau sa stiu si eu ce ar trebui sa fac sa am mai putin volum la par ?

Am parul de 17 cm cam asa ... si dupa fiecare spalare .. am prea mult volum zici ca am o casca in cap ... am incercat cu mai multe tipuri de sampon si tot am volum ... am incercat sa dorm cu fes in cap si tot am volum ... dureaza cam 4 zile pana se calmeaza si sta normal ...

il indrept in fiecare zi cu placa ... si ... tot volum ... stiti voi ceva sai mai scad din volum ?

(parul este aspru si ondulad)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am incercat sa dorm cu fes in cap si tot am volum

:o:

Nici nu stii cat mi-as dori si eu sa am volum mai mult la par :o: ... de fapt aveam inainte si toata lumea imi zicea pamatuf, dar acum s-a pleostit de tot :cry:

Incearca sa il potolesti cu spuma :o: daca nici cu placa nu vrea :o:

 

 

Aaaa esti baiat? :hi:

Super mie imi plac baietii cu par cu volum si indreptat cu placa :o:

Nu ca as bate vre-un apropos :P

Pune-ne o poza cu tine sa iti zicem noi daca iti sta naspa :o:

Editat de PunkY StylE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut ... vreau sa stiu si eu ce ar trebui sa fac sa am mai putin volum la par ?

Am parul de 17 cm cam asa ... si dupa fiecare spalare .. am prea mult volum zici ca am o casca in cap ... am incercat cu mai multe tipuri de sampon si tot am volum ... am incercat sa dorm cu fes in cap si tot am volum ... dureaza cam 4 zile pana se calmeaza si sta normal ...

il indrept in fiecare zi cu placa ... si ... tot volum ... stiti voi ceva sai mai scad din volum ?

(parul este aspru si ondulad)

 

cred ca ai nevoi de de ceva tratament de ingrijire,, sa faca parul mai 'maleabil'. am vazut ca mai nou se folosesc tot felul de solutii si cica iti tine parul intins pentru o perioada mai lunga de timp.

 

Aaaa esti baiat? :o:

Super mie imi plac baietii cu par cu volum si indreptat cu placa :o:

Nu ca as bate vre-un apropos :cry:

Pune-ne o poza cu tine sa iti zicem noi daca iti sta naspa :hi:

 

par cu volum indreptat cu placa?... aia cum mai e? poze :o: stiu ca sunt nestiutoare in domeniul asta,, nu am folosit placa niciodata

Editat de babs

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
par cu volum indreptat cu placa?... aia cum mai e? poze :lol: stiu ca sunt nestiutoare in domeniul asta,, nu am folosit placa niciodata

nu inteleg ce ti se pare anormal :| ... si marianvaruu e in aceeasi situatie (si nu vreau sa-l corup dar cred ca e dragut :cheer:) ... am poze cu prietenii mei dar nu pot sa iti arat ca... na ;) uite de exemplu si asta are volum si e indreptat cu placa:

post-64339-1243421709_thumb.jpg

Editat de PunkY StylE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

balsam, ulei de par...

 

Ce va place parul ala intins cu placa, nu stiu, parca v'a lins... vaca. Cel putin femeile care au un par bogat asa cum este, si'l intind si pare ca au 4 fire in 10 randuri. Bleah, urat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

solutia ar fi sa mai smulgi din el :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde si cum iti faci placa..

Incearca sa ti faci un mot mare in centrul capului si sa ii dai drumu parului pe rand,sau sa rogi o prietena sa faca ea

Sunt mai pricepute ele :cheer:

Cand mi-l fac singur folosesc o solutie (ulei?) de la l'oreal...daca nici asa nu ti sta drept baga 2,3 tuburi de fixativ

Have fun!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu inteleg ce ti se pare anormal :| ... si marianvaruu e in aceeasi situatie (si nu vreau sa-l corup dar cred ca e dragut :cheer:) ... am poze cu prietenii mei dar nu pot sa iti arat ca... na ;) uite de exemplu si asta are volum si e indreptat cu placa:

 

nu mi se pare anormal,, eu nu folosesc placa pt ca un par mai drept ca al meu nu ai unde sa gasesti :lol:

 

acuma stiu si eu cum arata par cu volum intins cu placa! mersi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
il indrept in fiecare zi cu placa ... si ... tot volum ... stiti voi ceva sai mai scad din volum ?

(parul este aspru si ondulad)

 

Atat timp cat parul este aspru, si cred ca si firul este gros, solutiile iti sunt limitate. E ca si cum ai incerca sa il subtiezi. Volumul se datoreaza grosimii firului si faptului ca este ondulat si nicio placa din lume nu cred ca ti-l va putea lua. Mai mult,inclin sa cred ca expunerea la placa il va face sa fie si mai deteriorat.

Ai incercat sa aplici mult balsam dupa spalare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×