Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mda , am ca religie Islamul ..si eu ca musulman va spun ca nu este ok subiectul pe care-l dezbateti ..dar asta-i credinta la voi ...acum batjocoriti dumnezeii la care va rugati , dar mai tarziu ai luati ca divinitati ...eu zic ca sunteti rataciti si la propriu si la figurat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda , am ca religie Islamul ..si eu ca musulman va spun ca nu este ok subiectul pe care-l dezbateti ..dar asta-i credinta la voi ...acum batjocoriti dumnezeii la care va rugati , dar mai tarziu ai luati ca divinitati ...eu zic ca sunteti rataciti si la propriu si la figurat

Dar tu nu sti ca credinta e libera?

...fiecare e liber sa creada ce vrea...dar atata timp cat isi pastreaza credinta pentru el si nu vrea sa o impuna altora ...caci nimeni nu are dreptul sa isi impuna credinta ca STIINTA ...(adica ca lege divina) ...caci Legea Divina este Stinta care vedem ca descopare Legile Creatiei si pentru pentru ca si "Dumnezeii" cand au creat universul nu au facut-o prin credinta si rugaciuni ci prin STIINTA si munca competenta.

 

Corect este ca credinta sa ramana la locul ei ...ca forma a nestintei si ca o incapacitate de a explica logic si competent o realitate ... iar Stinta este Calea care ne aduce mantuirea si paradisul in viata aceasta ...ba chiar ne ajuta sa o prelungim la maximum!

 

 

Deci sa crezi ca o fecioara poate naste un copil in carne si oase cu un duh ...adica ceva imaterial ...nu te supara ...dar imi jigneste mie inteligenta ...pai ce ne luati de prosti cand ne povestiti la modul serios asemenea baliverne ? ...nu este si asta o jignire pe care trebuie sa o inghitim de la voi?

 

De ce cineva care se bazeaza pe "cunoastere rationala" este un ratacit la propriu si la figurat? ...in timp ce voi care credeti in duhuri absurde de pe lumi nestiute...sunteti pe calea corecta ?

S-a intors cumva lumea cu fundu in sus si astfel adevarul dovedit a devenit minciuna ... iar minciuna a devenit adevar ceresc ...prostii au devenit savanti ...sau cei care nu stiu nimic si cred totul a proasta ne in dica directia corecta pe care le-a aratat-o si lor niste sarlatani mincinosi ...in care cred!(adica nu stiu)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda , am ca religie Islamul ..si eu ca musulman va spun ca nu este ok subiectul pe care-l dezbateti ..dar asta-i credinta la voi ...acum batjocoriti dumnezeii la care va rugati , dar mai tarziu ai luati ca divinitati ...eu zic ca sunteti rataciti si la propriu si la figurat

 

Si in crestinism cu cca 5-600 de ani in urma asta ar fi fost blasfemie si pedepsita cu ardere pe rug.....Pacat ca nu vei vedea cum va arata islamul peste aceeasi perioada de timp. Veti fii la fel de "rataciti" , poate chiar mai repede....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×