Sari la conținut
Forum Roportal
anika.ella

probleme la arhipeperapidshare

Postări Recomandate

Mi se intampla de multe ori ca atuncicand descarc fisiere mari (3-400 MB) de pe rapidshare, impartite in ceva de genul

numefisier.rar.part1, ...part2 si asa mai departe, unusau mai multe din ele sa imi dea eroare la crc (asa sustine winrar sau alt dezarhivator). Am descarcat bucata lipsa de mai multe ori, dar cu acelasi efect.

In general se intampla cand fisierul are si o parola.In mod normal, introduc parola la deschiderea partii 1. Apoi nu mai cere parola, trece la part2 si asa mai departe. Nu inteleg de unde aceste erori. Mai trebuie facut ceva sau sunt chiar stricate ? Dar nu prea imi vine a crede ca atatea fisiere sa fie stricate. Se pot repara cu ceva, just in case ?

Multumesc !

 

PS Scuze pentru titlu, dar nu am mai reusit sa il editez !

Editat de anika.ella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi se mai intampla asta dar rar.Cateodata trebuie sa descarc fisierul respectiv inca odata dupa care dezarhivarea continua iar cateodata intradevar nu se poate face nimic pentru ca fisierul este corupt.In alte cazuri sterg tot si o iau de la inceput toate fisierele din nou. Ma dispera alea cu cate 13 parti.

Intrebari: cand descarci fisierele lasi pagina de unde le descarci deschisa nu? Daca o inchizi iti da iar eroare cum ca nu gaseste sursa.

 

Eu zic sa incerci alta descarcare completa de pe alta pagina daca tot iti da eroare la fisierele de pe pagina de unde le descarci.Nu stiu daca se pot repara,iar daca se pot nu stiu cum.

Fi atenta deasemenea daca pe pagina de descarcat se mentioneaza ca fisierele sunt interchangeable....cele de la rapidshare cu altele de la megaupload...etc....in caz ca descarci amestecat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi da eroare la descarcare, ci la dezarhivare. Chestia este ca daca am fisiere pur si simplu sparte, dar nearhivate, cand le lipesc, imi da eroare, dar fisierul ruleaza complat panma la urma.

Voi cu ce "lipiti" fisierele care sunt "part1", "part2", etc ?

Eu de obicei folosesc total commander.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi cu ce "lipiti" fisierele care sunt "part1", "part2", etc ?

Eu de obicei folosesc total commander.

 

Nu trebuie sa le lipesc eu.Le salvez asa comprimate cum vin in WinRAR format si dupa ce le am pe toate dau click la part1 dupa care in fereastra care o deschide WinRAR dau click pe Extract To ( trebuie setat unde sa extraga fisierul...eu am pe desktop) dau OK si mi le lipeste WinRAR in timp ce le dezarhiveaza in folderul acela negru pe care il observi in fotografiile 3 si 4.Cand se termina extragerea intru in folder si videoclipul sau software-ul ce l-am descarcat este acolo.

 

 

 

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×