Sari la conținut
Forum Roportal
Princess Dee ^_^

Probleme cu monitorul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

L-am incercat si la altcineva si facea la fel :lol: . Pan' la urma l-am dus la cineva care se pricepe si mi l-a reparat :o: a zis ca mai bine sa-l pastrez pe asta decat sa-mi iau un LCD pentru ca mai bune sunt cele cu tub catodic :cheer: chiar mi-a aratat ca avea pe masa de lucru cateva monitoare LCD carora nu mai avea ce sa le faca din cauza unor mici piese ;) .

De ce sunt mai bune ? Doar pentru ca stie el sa le repare ? Dar efectul asupra ochilor ? Aproape toate defectele se produc de la niste piese... daca ar fi continut rulmenti, pinioane, bucse etc atunci poate acolo ar fi fost defectul... Pe ele il deranja ca sunt mici piesele sau ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda mie mi-au aparut 2 dungi pe verticala una mai dispare din cind in cand

 

Asa-mi arata si mie acum ecranul laptop-ului. Dar la mine a doua dunga nu mai dispare de niste zile...

Ce se va-ntampla mai apoi? Se va acoperi tot ecranul de dungi? Cam in cat timp? Si se mai poate repara sau trebuie direct alt laptop?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astea cu tub catodic sunt cele mai bune.Se repara relativ usor.

Eu il am pe al meu din 2001 (de cand am si PC) si n'am avut probleme cu el.

Contrastu' e super si viteza de raspuns e foarte mare. (LCD`ul e de caca)

Si e mai bine fiindca se vede la fel din orice unghi nu ca la LCD...sin stanga se vede negru..din dreapta alb..tre` sa stai fix in fata monitorului.

 

Deci traiasca monitoarele de pe vremea lu bunica. :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Astea cu tub catodic sunt cele mai bune.Se repara relativ usor.

Eu il am pe al meu din 2001 (de cand am si PC) si n'am avut probleme cu el.

Contrastu' e super si viteza de raspuns e foarte mare. (LCD`ul e de caca)

Si e mai bine fiindca se vede la fel din orice unghi nu ca la LCD...sin stanga se vede negru..din dreapta alb..tre` sa stai fix in fata monitorului.

 

Deci traiasca monitoarele de pe vremea lu bunica. :crazy:

 

 

asa e 8) am observat si eu diferentele de culori pe care le are LCD-ul dar pe care monitoarele mai "antice" nu le au :doh:

 

si pentru Herr Spiegellman..ai dreptate in privinta problemelor pe care le cauzeaza ochilor dar cel putin monitorul meu are si un ecran protector incorporat ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa-mi arata si mie acum ecranul laptop-ului. Dar la mine a doua dunga nu mai dispare de niste zile...

Ce se va-ntampla mai apoi? Se va acoperi tot ecranul de dungi? Cam in cat timp? Si se mai poate repara sau trebuie direct alt laptop?

 

Mi-a aparut acum si-a treia dunga.

Spuneti-mi si mie, costa o avere de o viata sa repar nenorocitul asta de ecran de laptop? Pls.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×